Wybieramy najskuteczniejszych radnych Rady Powiatu Staszowskiego po drugim roku pracy. Zobacz aktualny ranking i ZAGŁOSUJ

Maciej Barwinek
Maciej Barwinek
Rozpoczynamy kolejną edycję naszej akcji - Mała Ojczyzna - Duża Sprawa. W zeszłym roku oceniliśmy samorządowców po pierwszym roku pracy w kadencji 2018-2023. Jak poradzili sobie podczas drugiego roku sprawowania swoich funkcji? Czy spełnili nadzieje, jakie pokładali w nich wyborcy? Dziś rozpoczynamy ocenę radnych powiatu staszowskiego wybranych w październiku 2018 roku. Wybieramy trzech najlepiej ocenianych przez mieszkańców radnych.

KLIKNIJ Zagłosuj i zobacz aktualne wyniki

RADA POWIATU STASZOWSKIEGO

____________________

Rada Powiatu Staszowskiego, składająca się z 19 radnych, wybrana w październiku 2018 roku pracowała przez drugi rok w miarę zgodnie, choć przypomnijmy, że początek kadencji był burzliwy.

Otóż Polskie Stronnictwo Ludowe, które przez wiele lat rządziło powiatem staszo-wskim, zostało odsunięte od władzy. Po październikowych wyborach utworzono koalicję, którą tworzą członkowie Prawa i Sprawiedliwości, Regionalnego Forum Samorządowego i Stronnictwa Ziemi Staszowskiej Piast.

O powstaniu koalicji, która przejęła władzę wiadomo było prawie miesiąc przed pierwszą sesją nowej Rady Powiatu Staszowskiego. Rozmowy koalicyjne trwały kilka dni. Początkowo bliscy stworzenia większości byli Ludowcy u, ale ostatecznie to działacze Prawa i Sprawiedliwości oraz Stronnictwa Piast stworzyli koalicję rządzącą, potem zdecydowano o doproszeniu Regionalnego Forum Samorządowego, dotychczasowego partnera koalicyjnego Polskiego Stronnictwa Ludowego. Początkowo ta sytuacja budziła wiele emocji, ale z czasem wszystko się uspokoiło.

Obecnie powiatem staszowskim rządzi stabilna większość 14 radnych: 9 z Prawa i Sprawiedliwości, 3 z Regionalnego Forum Samorządowego i 2 ze Stronnictwa Ziemi Staszowskiej Piast. W opozycji jest 5 radnych Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Podczas drugiego roku kadencji powiatu udało się zakończyć kilka ciekawych inwestycji drogowych. Wiele z nich udało się zrealizować dzięki pieniądzom z Funduszu Dróg Samorządowych oraz dobrej współpracy z gminami. Wśród nich można między innymi wymienić: most w Solcu Starym w gminie Szydłów, remont drogi powiatowej na odcinku Rytwiany - Łubnice, czy drugi etap przebudowy drogi wojewódzkiej 757 na trasie Sielec - Grzybów.

Wybieramy trzech najlepszych radnych ostatniego roku. Głosowanie rozpoczęło się w piątek 2 października, kończy się w poniedziałek 12 października o godzinie 22.

KLIKNIJ i sprawdź wyniki wszystkich głosowań.

Śmieci za drogie. Rząd chce regulacji cen

Wideo