Wybieramy najskuteczniejszych radnych Rady Powiatu Włoszczowskiego po drugim roku pracy. Zobacz aktualny ranking i ZAGŁOSUJ

Marek Piórecki
Marek Piórecki
Rozpoczynamy kolejną edycję naszej akcji - Mała Ojczyzna - Duża Sprawa. W zeszłym roku oceniliśmy samorządowców po pierwszym roku pracy w kadencji 2018-2023. Jak poradzili sobie podczas drugiego roku sprawowania swoich funkcji? Czy spełnili nadzieje, jakie pokładali w nich wyborcy? Dziś rozpoczynamy ocenę radnych powiatu włoszczowskiego wybranych w październiku 2018 roku. Wybieramy trzech najlepiej ocenianych przez mieszkańców radnych.

KLIKNIJ Zagłosuj i zobacz aktualne wyniki

RADA POWIATU WŁOSZCZOWSKIEGO

____________________

Rada Powiatu Włoszczowskiego wybrana w październiku 2018 roku pracowała w drugim roku w miarę zgodnie. Przypomnijmy, że rządzi koalicja Prawo i Sprawiedliwość, które ma 7 radnych i Razem Ziemia Włoszczowska, które ma dwa mandaty i z którego pochodzi przewodniczący Rady. Koalicja ma 9 mandatów w 17-osobowej Radzie Powiatu, co daje jej minimalną większość. W opozycji jest sześciu radnych Polskiego Stronnictwa Ludowego i dwóch radnych z SLD Lewica Razem.

Mimo rozłożenia sił obrady podczas sesji, również w drugim roku kadencji, odbywały się bez zakłóceń, a większość decyzji i uzgodnień zapada na posiedzeniach poszczególnych komisji.

Tradycyjnie już jednym z najważniejszych tematów, nad którymi pochylali się radni była trudna sytuacja włoszczowskiego szpitala. Dodajmy jednak, że wdrożony plan naprawczy zaczął przynosić efekty.

Drugi rok kadencji Rady Powiatu to rok, w którym powiat, jak zresztą inne samorządy w kraju, robi wszystko, aby zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom w związku z pandemią koronawirusa. Udało się pozyskać duże pieniądze na specjalistyczny sprzęt dla szpitala - między innymi generator ozonu, czy lampy dezynfekcyjne, a także środki ochrony dla szpitala i szkół. Wszystko na walkę z koronawirusem.

Ważną sprawą były również inwestycje drogowe. Na ukończeniu jest budowa pierwszego etapu obwodnicy Włoszczowy, coraz realniej krystalizuje się rozpoczęcie budowy jej drugiego etapu. Udało się również zakończyć remonty i przebudowy wielu dróg powiatowych. Wkrótce rozpocznie się budowa ronda we Włoszczowie. Prawie gotowe są wiadukty kolejowe nad Centralną Magistralą Kolejową w Koziej Wsi w gminie Krasocin oraz w Motycznie w gminie Włoszczowa.

Radni pracują w następujących komisjach stałych: Budżetu, Środowiska i Mienia Komunalnego; Zdrowia, Oświaty i Spraw Społecznych; Rewizyjnej oraz Skarg, Wniosków i Petycji.

KLIKNIJ i sprawdź wyniki wszystkich głosowań.

Czy wkrótce będzie cieplej?

Wideo