MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wybory 2023. Oto kandydaci Polski 2050 z województwa świętokrzyskiego. Przedsiębiorcy, samorządowcy i nauczyciele

Anna Gwóźdź
Anna Gwóźdź
Wideo
od 16 lat
Oto lista kandydujących w wyborach parlamentarnych z ugrupowania Polska 2050 w województwie świętokrzyskim. Są wśród nich samorządowcy, społecznicy, przedsiębiorcy i nauczyciele. Lider ugrupowania w naszym regionie, Rafał Kasprzyk podkreślał, że to ludzie mający dużą popularność w lokalnych społecznościach i znający potrzeby swoich mieszkańców. Poznajcie ich. Mamy film i zdjęcia.

Zobaczcie zdjęcia z konferencji Polski 2050 w Kielcach, prezentującej kandydatów do Sejmu i Senatu ze Świętokrzyskiego

Polska 2050: Świętokrzyska lista kandydatów do wyborów

Polska 2050 przedstawiła swoich kandydatów z naszego regionu do tegorocznych wyborów parlamentarnych. W tej sprawie odbyła się konferencja prasowa, w poniedziałek, 21 sierpnia.

Jak mówił szef partii w regionie, Rafał Kasprzyk, choć to najmłodsze ugrupowanie na polskim rynku politycznym, w jego skład wchodzą doświadczeni aktywiści i społecznicy. - To oni reprezentują ugrupowanie Polska 2050, Trzecią Drogę. Oni oddali serce swoim małym ojczyznom, są liderami lokalnych działań. Ta skuteczność i bliskość z ludźmi, sprawiają, że są rozpoznawani w swoich środowiskach. Dziś zdecydowali się wykorzystać to w izbie parlamentarnej, w której możemy załatwić sprawy w sposób systemowy. Jesteśmy gotowi, by wziąć odpowiedzialność za kraj. Dlatego stworzyliśmy porozumienie z Polskim Stronnictwem Ludowym - mówił.

Rafał Kasprzyk zaznaczał, że tylko nowe osoby w polityce są na prawdę w stanie ją zmienić. - Mieszkańcy, których spotykamy powtarzają nam, że potrzebują dialogu, a nie rozbicia. Jesteśmy po to, by łączyć. Budować dłuższe stoły, a nie wyższe mury. Jestem dumny, że większość osób na naszej liście stanowią kobiety. To one zdecydują o zwycięstwie naszego ugrupowania i demokracji.

Lista kandydatów do sejmu z Polski 2050, województwo świętokrzyskie

Ugrupowanie Szymona Hołowni - Polska 2050 będzie startować w tegorocznych wyborach do parlamentu w porozumieniu z Polskim Stronnictwem Ludowym.
Ugrupowanie Szymona Hołowni - Polska 2050 będzie startować w tegorocznych wyborach do parlamentu w porozumieniu z Polskim Stronnictwem Ludowym. Kamil Bielaszewski
 • Rafał Kasprzyk - przewodniczący regionu świętokrzyskiego partii Polska 2050 Szymona Hołowni, 52 lata. Rodowity kielczanin znający bolączki regionu świętokrzyskiego. Od 30 lat związany z prywatnym sektorem budowlanym, z sukcesem zrealizował wiele kontraktów w Polsce i zagranicą. Człowiek niezwykle pracowity – ukończył dwa kierunki studiów, studia podyplomowe oraz Executive MBA, a swoje wiedzę i umiejętności wykorzystuje w międzynarodowych firmach, w tym m.in. pracując przez cztery lata w Hiszpanii. Zaufany współpracownik Szymona Hołowni, inicjuje działania społeczne i obywatelskie, obecnie pełni funkcję przewodniczącego partii Polska 2050 Szymona Hołowni w województwie świętokrzyskim. Wspiera otwartą edukację, wolności obywatelskie, szacunek dla każdej osoby oraz zjednoczoną wokół wartości demokratycznych Europę. Rozwija Wizję Zero - zasadę bezpiecznego, zielonego miasta, przyjaznego dla każdego mieszkańca. Wspólnie z żoną Aleksandrą przekazują te wartości swoim dzieciom - Julii, Antoniemu i Ninie.
 • Maciej Sokalski - przedsiębiorca, Cisów, powiat kielecki. Lat 64. Urodził się w Kielcach i z regionem świętokrzyskim połączył swoje życie. Tu prowadzi swoją firmę. Jako polski przedsiębiorca nie stoi obojętnie i nie patrzy, jak demokracja w naszym kraju jest niszczona, dlatego zdecydował się wystartować w wyborach parlamentarnych. Uważa, że teraz jest czas abyśmy obronili nasz kraj przed staczaniem się w autorytaryzm i zaczęli budować demokratyczną, nowoczesną z poszanowaniem tradycji i naszej historii ojczyznę. Z wykształcenia jest magistrem Wydziału Rolnego Akademii Rolniczej we Wrocławiu, ukończył też podyplomowe studia z zakresu Prawa Finansowego i Gospodarczego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, a także podyplomowe studia z zakresu Integrowanej Produkcji Rolnej - Instytut Sadownictwa i Kwiaciarstwa w Skierniewicach. Auditor Wiodący Systemu Zarządzania Jakością wg ISO 9001. Obecnie jest Prezesem Zarządu „PNG” sp. z o.o. – jednostki certyfikującej: systemy: zarządzania jakością ISO 9001, zarządzania bezpieczeństwem informacji ISO 27001, zarządzania bezpieczeństwem żywności ISO 22000, zarządzania środowiskowego ISO 14001 oraz rolnictwa ekologicznego, GlobalGAP, Integrowanej Produkcję Roślin. Ponadto jest pomysłodawcą, założycielem i działaczem społecznym Polskiej Izby Produktu Regionalnego i Lokalnego Oddział Świętokrzyski. Reprezentuje Izbę w pracach Forum Gospodarczego Województwa Świętokrzyskiego. Prywatnie jest fanem kieleckiego klubu piłki ręcznej “Iskra Kielce”, lubi grać w szachy i brydża. Posiada kochaną wspierającą rodzinę.
 • Anna Kosmala - 50 lat, radna powiatu kieleckiego, Daleszyce. Mężatka, dumna matka córki Kamili. Z wykształcenia ekonomista o specjalizacji polityka gospodarcza i strategie przedsiębiorstw. Ukończyła również kierunek zarządzanie zasobami ludzkimi, a także studia podyplomowe Administracja państwowa i samorządowa. Ukończyła Szkołę Liderów - Rola Kobiet w życiu społecznym i gospodarczym. ( w tej grupie znalazła się jako jedna z 50 wyłonionych z grupy 25 000 z całej Polski). Prowadziła działalność gospodarczą, zajmowała się ubezpieczeniami. Od 2010 roku związała się z samorządem. Była radną gminy, teraz jest radną powiatu. Zawodowo zajmuje się pozyskiwaniem środków z UE. Jej hobby to folklor i praca społeczna. Jest prezesem Stowarzyszenia KGW, które liczy 156 członków. Jest osobą otwartą, bezinteresowną i ciekawską
 • Grażyna Dekiel - 56 lat, przewodnicząca koła Polski 2050 Szymona Hołowni w Kielcach, jest ostrowczanką, która od ponad 25. lat mieszka w Kielcach. Tutaj też pracuje jako nauczycielka i doradca zawodowy w jednym z najstarszych liceów, członkini ZNP. Aktywistka społeczna działająca na rzecz dzieci i młodzieży oraz osób w kryzysie bezdomności, biorąca czynny udział w akcjach takich jak: "Gra w kolory" - skierowanej do kieleckiej psychiatrii dziecięcej, "Cyklofrajda czyli zamieniamy komputery na rowery" czy „Zupa na Skwerze”. Tematy, które ją interesują dotyczą edukacji, kobiet i ekologii. Jej hasło wyborcze - Wszystko zaczyna się od edukacji.
 • Ewa Bednarska - ekonomistka, liderka stowarzyszenia Polska2050, 58 lat. Urodziła się w Ostrowcu Świętokrzyskim w którym się wychowała i z którym związała się na całe swoje dorosłe życie. Z wykształcenia jest nauczycielem o kierunku nauczanie początkowe, niemniej swoje życie zawodowe przekierowała na drugie wykształcenie tj. ekonomię. Przez kilka lat zajmowała stanowisko głównej księgowej w jednej ze spółek z o.o. o profilu Transport Krajowy i Międzynarodowy ładunków o wysokim tonażu. Od roku 2000 jest wspólnikiem Spółki Jawnej i prowadzi działalność gospodarczą zarządzając 12-osobowym zespołem ludzi. Od zawsze bliska jej jest działalność społeczna i chęć pomagania ludziom. W 2021 została członkiem Stowarzyszenia Polska 2050, pełniła funkcje Lidera Powiatu Ostrowieckiego, a od 2022 pełni funkcję Przewodniczącej Zarządu Regionu Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Polska 2050 w Regionie Świętokrzyskim. Prywatnie jest spełnioną kobietą, żoną, matką dwóch dorosłych synów oraz babcią. Bardzo bliskie są jej zagadnienia związane z prawami kobiet, przedsiębiorców i seniorów.
 • Ireneusz Gwóźdź - 51 lat, Starachowice, ojciec trójki dzieci, przewodniczący Rady Rozwoju Miasta, przewodniczący Komitetu Rewitalizacji, biegacz, maratończyk. Od wielu lat udziela się społecznie propagując aktywność fizyczną, organizując imprezy sportowe i charytatywne. Przewodniczy Radzie Rozwoju Miasta i Komitetowi Rewitalizacji Starachowic. Ważnym tematem dla niego jest wspieranie samorządu lokalnego, rozwój miast, jakość debaty publicznej praworządność, szeroko pojęta ochrona środowiska naturalnego, o które musimy dbać dla kolejnych pokoleń.
 • Grażyna Adydan - 59 lat, kielczanka. Z wykształcenia mgr filologii polskiej, przez 18 lat uczyła w różnych szkołach języka polskiego. Po wejściu reformy edukacji w 2000 r. zwolniona w wyniku zwolnień grupowych, rozpoczęła pracę w branży finansowej, prowadząc własną działalność gospodarczą. O sobie mówi, że nie boi się zmian, bo potrafią skutecznie zmobilizować do innego myślenia i działania. Z Ruchem Polska 2050 związana od początku jego istnienia, była Liderką Stowarzyszenia Polska 2050, a obecnie pełni funkcję Sekretarza Zarządu Regionu w partii Polska 2050 Szymona Hołowni. Inicjatorka takich akcji jak “Gra w kolory”, dedykowanej kieleckiej psychiatrii dziecięcej, “Cyklofrajda czyli zamieńmy komputery na rowery” oraz “Zupy na Skwerze” i innych akcji skierowanych na rzecz osób w kryzysie bezdomności. Działaczka społeczna, aktywistka, zakochana w Kielcach. Autorka projektu z BO pod nazwą “Lodówki pełne dobra”. Jej hasło wyborcze - “Z kobietami i dla kobiet”, czyli współpraca przedsiębiorczyń, pomoc i integracja środowisk kobiecych w Kielcach
 • Grzegorz Kosmala - Polska 2050 Szymona Hołowni - 47 lat, Kielce. Przedsiębiorca od 27 lat, maratończyk, zapalony biegacz i karateka. Od lat propaguje morsowanie i biegi, jest trenerem i autorytetem sportowym dla wielu osób. Jego firma jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych na rynku i zawsze uważana była za synonim solidności i rzetelności usług. Jego hasło wyborcze - Przez sport do ukształtowania charakteru człowieka, szczególnie dzieci i młodzieży.
 • Tadeusz Sułek - Polska 2050 Szymona Hołowni - wójt gminy Złota Pińczowska. Jego hasło to GWARANCJA DOBREJ ROBOTY. Rozsądek i przyzwoitość na każdym kroku. Cele - działania w zakresie: obrona samorządności, edukacja, służba zdrowia, ochrona środowiska i wsi polskiej.
 • Grażyna Kuna - Polska 2050 Szymona Hołowni - lat 64, Kielce. Emerytowana nauczycielka i wicedyrektorka szkoły podstawowej w Kielcach, matematyk - pasjonat, ma w swoim dorobku wielu laureatów olimpiad, społeczniczka, a prywatnie szczęśliwa babcia. W Stowarzyszeniu Polska 2050 jest liderką powiatu kieleckiego i członkinią Zarządu Regionu. Poprzez różne akcje społeczne promuje ideę rodzicielstwa zastępczego i jako lider Klubów Seniora PL2050 działa na rzecz aktywizacji seniorów. Zorganizowała zjazd seniorów z Polski i zagranicy. Od 3 lat cyklicznie jest organizatorką Pikników dla rodzin zastępczych. Zależy jej bardzo na zmianach w polskiej edukacji, która jest podstawą wszystkiego.
 • Michał Gaweł - Polska 2050 Szymona Hołowni - 37 lat, powiat kielecki, zamieszkały w Piekoszowie. Z wykształcenia politolog. Samorządowiec, społecznik, prezes stowarzyszenia “Pro Civitas” w Piekoszowie. Działalność społeczna w zakresie realizacji projektów ze środków UE na rzecz lokalnej społeczności, ochrony środowiska oraz wspierania kultury. Druh Ochotniczej Straży Pożarnej w Piekoszowie. Zawodowo przedsiębiorca, pracownik administracji publicznej.
 • Michał Maj - Polska 2050 Szymona Hołowni - 39 lat, Ostrowiec Świętokrzyski. Ojciec dwóch córek, mieszkaniec Ostrowca Świętokrzyskiego. Mgr inż. logistyk. Od wielu lat pracujący w dziale zakupów firm o zasięgu globalnym, głównie z branży automotive. Odpowiedzialny za budowanie strategii poszczególnych kategorii zakupowych oraz wielomilionowe negocjacje handlowe. Członek Stowarzyszenia Polska 2050 od początku jego istnienia. Aktywny uczestnik wielu akcji społecznych organizowanych na terenie Ostrowca Świętokrzyskiego oraz całego województwa. Pasjonat aktywnego sportu, podróży a przede wszystkim poznawania ludzi oraz ich poglądów. Zależy mu na reformie edukacji.
 • Katarzyna Bińczak - Polska 2050 Szymona Hołowni - 40 lat, Opatów. Przedsiębiorczyni, pielęgniarka, działaczka społeczna, dla której dobro drugiego człowieka jest najważniejsze. Instruktorka harcerska, animatorka czasu wolnego dzieci i młodzieży. Turystka, podróżniczka, aktywistka. Chce zająć się sprawami związanymi z opieką zdrowotną nad osobami starszymi, szczególnie na wsi. Jej hasło wyborcze: Zdrowie każdej Polki i każdego Polska jest wartością najwyższą.
 • Elżbieta Szymkiewicz - Polska 2050 Szymona Hołowni - lat 56, Kielce. Aktywna rencistka, z wykształcenia nauczycielka, ponad 10 lat w zawodzie. Wieloletnia właścicielka firmy reklamowo-dystrybucyjnej, współpracująca zarówno z polskimi jak i zagranicznymi kontrahentami. Obecnie z powodów zdrowotnych - rencistka, ale aktywnie działająca w stowarzyszeniach i fundacjach, inicjatorka programu profilaktycznego „Rak na wspak” dla woj. świętokrzyskiego. Jest zainteresowana problematyką zdrowotną i społeczną. Kocha ludzi i zwierzęta.
 • Izabela Złonkiewicz - Polska 2050 Szymona Hołowni - lat 61, Kielce. Absolwentka socjologii Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Systemowej Terapii Rodzin CM UJ. Uczestniczka strajków studenckich 1981 i działalności antykomunistycznej w stanie wojennym w Krakowie. W życiu zawodowym skoncentrowana na pomocy psychologiczno-pedagogicznej młodzieży i ich rodzinom. Jest świadoma niedostatków i problemów polskiej psychiatrii dziecięcej. Działaczka Klubu Inteligencji Katolickiej w Kielcach od momentu jego powstania. Zaangażowana w udzielanie pomocy poszkodowanym zwierzętom dzikim i udomowionym, żyjącym w naszym mieście. Członkini Zespołu ds. Zapobiegania Bezdomności Zwierząt w Kielcach .Aktywna działkowiczka w ROD Chrobry w Kielcach. Chce pracować na rzecz dostępności i skuteczności pomocy psychiatrycznej i psychologicznej dzieciom i młodzieży. Drugi obszar to wyzwania dotyczące realnego ograniczenia bezdomności zwierząt w Polsce i obniżenia poziomu okrucieństwa wobec zwierząt, Zwierzęta dzikie żyjące obok nas czekają na skuteczne rozwiązania ochronne i ratunkowe. Życie w równowadze ze środowiskiem przyrodniczym podnosi dobrostan psychiczny i fizyczny ludzi i sprzyja harmonijnemu rozwojowi polskich dzieci i młodzieży.
 • Kamil Stelmasik - Polska 2050 Szymona Hołowni - 45 lat, menedżer kultury, społecznik, ostrowczanin, absolwent bohemistyki i zarządzania kulturą Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, Collegium Civitas i Studium Obywatelskiego im. Pawła Adamowicza, studia MBA Zarządzanie Polityką Energetyczną i Klimatyczną. Uczestnik programów Szkoły Liderów, w tym Szkoły Liderów Społeczeństwa Obywatelskiego i 23 Szkoły Liderów Politycznych. Menedżer kultury, społecznik, aktywista, współzałożyciel i prezes Stowarzyszenia Ostrower, zajmującego się promowaniem kultury rowerowej. Radny Rady Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego, przewodniczący Komisji Strategii i Rozwoju Miasta. Współzałożyciel Klubu Tygodnika Powszechnego w Ostrowcu. Zależy mu na pobudzaniu aktywizmu obywatelskiego, reformie edukacji, rozwoju infrastruktury rowerowej w miastach, poprawie estetyki przestrzeni publicznej i podejmowaniu działań na rzecz edukacji klimatycznej. Wierzy, że nowoczesna i odważna polityka jest możliwa, że najważniejsze decyzje można podejmować wspólnie i ponad podziałami. Chce by Polska szanowała Kobiety i Mężczyzn, swoich obywateli. A także Prawo i Konstytucję, które stanowią o naszej godności jako Polaków i Europejczyków. W życiu kieruje się myślą z Bohumila Hrabala; „Ci, którzy się czołgają nie potykają się nigdy”. Pasjonat i entuzjasta dobrej literatury, kina, amatorskiego ogrodnictwa, wypraw rowerowych, dobrej kuchni, górskich marszrut i długich spacerów w przestrzeni natury.

Polska 2050 Szymona Hołowni - kandydat do Senatu z województwa świętokrzyskiego

Kandydat do Senatu z okręgu numer 82 to Piotr Dasios. Okręg obejmuje powiaty: obejmujący powiaty: opatowski, ostrowiecki, sandomierski skarżyski, starachowicki. Samorządowiec, , maratończyk, do końca 2022 roku wiceprezydent Ostrowca Świętokrzyskiego. Członek zarządu Regionu partii Polska 2050 Szymona Hołowni. - Mam doświadczenie, że dotychczasowa komisja senacka nie spełniła oczekiwań mieszkańców tych regionów. Dużym problemem, który ogranicza najbardziej przemysłowy obszar w Świętokrzyskiem to wykluczenie komunikacyjne. Nie mamy na tym obszarze żadnej drogi typu dwujezdniowego. To ogranicza rozwój całego województwa. To będę chciał zmienić w senacie, lobbować na rzecz przywrócenia dobrej komunikacji.

Wybory 2023. Polska 2050 Szymona Hołowni Świętokrzyskie

- Nasze listy kumulują dobrą energię w dwóch dziedzinach. To transformacja energetyczna jak i pomoc najbiedniejszym. Komitet wspólnie z Polskim Stronnictwem Ludowym został stworzony po to, by głosy kumulowały się po stronie demokratycznej. Trzecia Droga, dając trzeci wynik w Polsce, da również gwarancje stabilnego i uczciwego rządu. Taki rząd, obiecuję, stworzymy ze wszystkimi ugrupowaniami po stronie demokratycznej - podsumował Rafał Kasprzyk.

Zobaczcie zdjęcia z konferencji Polski 2050 w Kielcach, prezentującej kandydatów do Sejmu i Senatu ze Świętokrzyskiego

Pełną listę Trzeciej Drogi, czyli Polskiego Stronnictwa Ludowego i Polski 2050 już prezentowaliśmy

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie