MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wybory 2024. Tomasz Kamiński, wójt Tarłowa bez tajemnic. Lubi sport, historię i muzykę

Sandra Krakowiak
Sandra Krakowiak
Tomasz Kamiński, wójt Tarłowa. Więcej na kolejnych zdjęciach.
Tomasz Kamiński, wójt Tarłowa. Więcej na kolejnych zdjęciach. archiwum
Wybory samorządowe odbyły się 7 kwietnia 2024 roku. Na echodnia.eu. prezentujemy zwycięzców wyborów na prezydentów, burmistrzów, wójtów każdego miasta i gminy w regionie. Dziś Tomasz Kamiński, wójt Tarłowa, który wygrał ostatnie wybory w pierwszej turze.

Tomasz Kamiński, kandydat na wójta Tarłowa bez tajemnic

Tomasz Kamiński był kandydatem Komitetu Wyborczego Wyborców Tomasza Kamińskiego. Na kolejną kadencję został wybrany uzyskując 65,55 procent głosów.

Tomasz Kamiński prywatnie

Tomasz Kamiński ma 46 lat i 195 centymetrów wzrostu. Jak sam o sobie mówi, jest szczęśliwym mężem i ojcem czwórki dzieci.
- Ukończyłem studia wyższe I i II stopnia na kierunkach ekonomicznych. Od lat jestem mieszkańcem gminy Tarłów, zamieszkuję sołectwo Wólka Tarłowska - mówi.

Tomasz Kamiński ma wiele zainteresowań. Mówi, że z zamiłowania jest rolnikiem i sadownikiem.
- Wraz z rodziną prowadzę gospodarstwo rolne. Problemy z jakimi borykają się gospodarze rolni są mi bardzo dobrze znane, zawsze staram się im pomóc i doceniam trud jaki codziennie wkładają w utrzymanie swoich gospodarstw – tłumaczy wójt.
Lubi także działać charytatywnie.

- Chętnie wspieram akcje charytatywne organizowane na terenie Gminy Tarłów, jak również te ponadlokalne czy ogólnokrajowe. Sam jestem inicjatorem wielu akcji społecznych, oraz promotorem zdrowego trybu życia. Uważam, że nic nie daje takiej satysfakcji jak współpraca międzyludzka i pomoc niesiona drugiej osobie – podkreśla.
Pomimo tego, że jego życie wypełnione jest obowiązkami z racji pełnionej funkcji, zawsze stara się znaleźć czas dla rodziny.

- Wolny czas najchętniej poświęcam rodzinie i dzieciom. Uważam, że wspólne wycieczki, wędrówki, basen, gry i zabawy z młodymi ludźmi, dają im poczucie, że są kochane i ważne. W ten sposób od małego budują swoją samoocenę i pewność siebie, które zaprocentują w przyszłości, zarówno w relacjach społecznych jak również w nauce czy w pracy. Uwielbiam gry zespołowe, jestem kibicem piłki nożnej, organizuję turnieje piłki nożnej na terenie Gminy Tarłów. Moje hobby to sport, historia oraz muzyka i literatura współczesna – podsumowuje Tomasz Kamiński.

Jest druhem, prezesem Zarządu Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych, wiceprezesem Zarządu Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych.

Tomasz Kamiński praca i działalność

Obecny wójt zdradza nam, że praca w samorządzie jest jego pasją.
- Moje doświadczenie w roli samorządowca, obejmuje lata: 2003-2007- byłem pracownikiem Urzędu Gminy w Tarłowie, 2010–2012- pełniłem funkcję zastępcy wójta, 2012–2015 – byłem kierownikiem organizacyjno–administracyjnym, 2015–2017 – ponownie zastępcą wójta, w latach 2017–2018 – pełniłem funkcję Wójta Gminy Tarłów a od 2018 roku jestem wójtem Gminy Tarłów. Pełniąc powyższe funkcje wielokrotnie potwierdziłem swoje zaangażowanie w sprawy naszej małej ojczyzny – wyjaśnia Tomasz Kamiński.

Od ponad 20 lat pracuje dla samorządu i posiada wiedzę na temat Gminy Tarłów.
- Doskonale rozumiem potrzeby inwestycyjne oraz codzienne wyzwania każdej miejscowości gminnej, gdyż często spotykam się ze społecznością lokalną oraz wsłuchuję się w głos i problemy Obywateli. Każdą decyzję staram się podejmować bez opóźnień. Uważam, że zarządzanie gminą to zadanie poważne i odpowiedzialne. To poszukiwanie szans rozwoju, ale i aktywna praca z ludźmi i wśród ludzi – dodaje.

Tomasz Kamiński – dlaczego kandyduje

- Nabytą wiedzę teoretyczną, praktyczną i życiową  chciałbym dalej wykorzystywać dla Naszej Gminy, gdyż uważam, że rozwijamy się bardzo dynamicznie i efektywnie, ale zawsze jest jeszcze „coś” do zrobienia. Jestem rzetelnym, uczciwym i odpowiedzialnym gospodarzem, który potrafi we właściwy sposób zarządzać zespołem ludzi, tak by umiejętnie wykorzystać ich doświadczenie, wiedzę i potencjał. Jestem głęboko przekonany, że administracja powinna być wrażliwa na sprawy ludzkie. Startuję z własnego komitetu: Komitet Wyborczy Wyborców Tomasza Kamińskiego, aby razem z mieszkańcami zmieniać i budować Gminę nowoczesną, bezpieczną i otwartą na potrzeby społeczeństwa. Dołożę wszelkich starań, aby życie i działania w Naszej Gminie były transparentne i lepsze pod każdym względem. Dokonam tego razem z Radnymi i z Mieszkańcami, ponad  podziałami i wszelkimi układami – mówi obecny wójt Tarłowa i jednocześnie kandydat na wójta.

Tomasz Kamiński dlaczego startował

- Uważam, że ciężka praca zawsze popłaca. Stawiam na rozwój, rozsądek i zaufanie. Jako Wójt zawsze starałem się być blisko mieszkańców, zgodnie z zasadą którą się od lat kieruję, „Wójt jest dla ludzi, władza spoczywa w Ich rękach”, a ja pragnę być wykonawcą woli społeczeństwa – dodaje.

Oto kandydaci na wójta Tarłowa

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Dzień Matki. Jak kobiety radzą sobie na rynku pracy

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie