Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wybory samorządowe 2018 Kandydaci na burmistrza Koprzywnicy prezentują swoje programy wyborcze

Klaudia Tajs
Przedstawiamy sylwetki i programy wyborcze kandydatów na włodarzy miast i gmin w powiecie sandomierskim. Dziś prezentujemy programy kandydatów na burmistrza miasta i gminy Koprzywnica.

Wybory samorządowe odbędą się w niedzielę, 21 października. W kolejnych wydaniach „Echa Sandomierskiego” prezentujemy kandydatów do rządzenia w każdym z miast i gmin i ich programy. Dziś Koprzywnica - o fotel burmistrza ubiegają się cztery osoby.

Paweł Jasiński

Wybory samorządowe 2018 Kandydaci na burmistrza Koprzywnicy prezentują swoje programy wyborcze
archiwum

Kandyduje z własnego komitetu. Jest radnym Rady Miejskiej w Koprzywnicy. Wrócił do samorządu po wielu latach przerwy. Kieruje pracami Komisji Oświaty. Jak podkreśla, zagadnienia związane z oświatą i sportem są dla niego szczególnie ważne. Jest nauczycielem matematyki w Zespole Placówek Oświatowych w Koprzywnicy. Paweł Jasiński ma 62 lata. Żona Ewa. Mają troje dzieci: Karolinę, Piotra i Kamila oraz trzy wnuczki: Julkę, Emilkę i Lenkę.

Paweł Jasiński idąc do wyborów samorządowych stawia przed sobą kilka bardzo ważnych zadań. Najważniejsza, jego zdaniem, jest budowa nowych dróg i modernizacja zniszczonych nawierzchni. Paweł Jasiński planuje także pozyskiwać większe pieniądze na działalność placówek oświatowych, sportowych i kulturalnych, działających na terenie gminy. Uważa, że należy zadbać o poprawę wizerunku, w tym terenów zielonych nie tylko na terenie samej Koprzywnicy, ale również całej gminy. Kandydata na burmistrza Koprzywnicy podkreśla, że przyszłość w gminie wiąże się ze współpracą.

- Jestem gotowy do współpracy z mieszkańcami, którym na sercu leży dobro i rozwój naszej małej ojczyzny - mówi Paweł Jasiński.

- W przyszłości, jeśli zostanę wybrany, będę chciał korzystać z doświadczenia moich poprzedników i kontynuować rozpoczęte inwestycje.

Aleksandra Klubińska

Wybory samorządowe 2018 Kandydaci na burmistrza Koprzywnicy prezentują swoje programy wyborcze
archiwum

Startuje z własnego komitetu wyborczego. Kandydatka na burmistrza jest przewodniczącą Rady Miasta i Gminy w Koprzywnicy. Była radną w poprzedniej kadencji. W 2014 roku wybrana została z Komitetu Wyborczego Wyborców Marii Banaś w okręgu numer 3, obejmującym część Koprzywnicy. Ma wykształcenie wyższe. Pracuje w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Tarnobrzegu. Jest mężatką, ma dwoje dzieci.

Aleksandra Klubińska mówi, że jej motto, z którym idzie do wyborów brzmi „Mieszkaniec zasługuje na więcej”. Swój program wyborczy opiera na kilku ważnych elementach.

- To rewitalizacja miasta i gminy Koprzywnica - wylicza Aleksandra Klubińska.

- To także kontynuacja kanalizacji naszej gminy wraz z przebudową oczyszczalni ścieków. Bardzo ważnym tematem dla naszych mieszkańców jest modernizacja dróg, które prowadzą do pól, ale także budowa nowych chodników i poprawa stanu nawierzchni dróg w naszych miejscowościach.Kandydatka stawia także na nowoczesny i przyjazny Urząd Miasta i Gminy. Proponuje wprowadzenie bezpłatnych zajęć i warsztatów dla dzieci i dorosłych w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Koprzywnicy. Proponuje budowę wiejskich świetlic.

- Mieszkańcy wychodzą z domów i muszą mieć miejsca, gdzie będą mogli spotkać się z sąsiadem, czy też realizować swoje pasje i zainteresowania - mówi.

Jerzy Marcjan

Wybory samorządowe 2018 Kandydaci na burmistrza Koprzywnicy prezentują swoje programy wyborcze
archiwum

Wystartuje z komitetu wyborczego Przyjazny Samorząd. Jest generalnym dyrektorem Grupy Sadowniczo - Warzywniczej „Złoty Sad” i prezesem stowarzyszenia „Silniejsi razem”. Ma 45 lat. Jest żonaty. Ma trójkę dzieci. Jerzy Marcjan działalność społeczną zaczął przed laty w organizacji pozarządowej pracując na rzecz osób niepełnosprawnych i lokalnej społeczności. Realizował wiele projektów społeczno-kulturalnych. Poza pracą zawodową z żoną prowadzą gospodarstwo agroturystyczne.

Jerzy Marcjan mówi o pilnej potrzebie rewitalizacji Koprzywnicy i przywróceniu jej dawnego charakteru miejskiego. Zastrzega, że pomysł ten musi być realizowany z udziałem mieszkańców.

- Należy zapytać mieszkańców, jakich zmian oczekują - mówi kandydat.

- Te działania należy przeprowadzić poprzez Budżet Obywatelski. Jerzy Marcjan przypomina, że ogromne znaczenie dla Koprzywnicy ma nowo powstały zakład przetwórczy.

- Należy ściągnąć kolejnych inwestorów i przeznaczyć gminne tereny pod inwestycje - mówi kandydat.

- Inwestor to wpływy do budżetu. Wpływy, które pozwolą niwelować zobowiązania. Jerzy Marcjan stawia także na aktywizację organizacji pozarządowych.

- Należy wspierać organizacje, bo one także są benificjentami w pozyskiwaniu zewnętrznych pieniędzy - tłumaczy Jerzy Marcjan.

- Stowarzyszenia stanowią bardzo ważny element życia społecznego. Zrzeszają wielu mieszkańców, ale gmina musi im pomóc w rozwijaniu działalności.

Anna Paluch

Wybory samorządowe 2018 Kandydaci na burmistrza Koprzywnicy prezentują swoje programy wyborcze
archiwum

Jest kandydatką na burmistrza Koprzywnicy z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. Anna Paluch jest bardzo zaangazowana społecznie. Jest przewodniczącą Koła Gospodyń Wiejskich w Błoniu, które bardzo prężnie działa. Anna Paluch wspólnie z mężem Jarosławem prowadzi gospodarstwo rolne oraz działalność gospodarczą. Anna Paluch ma 45 lat. Ma ma dwie córki Paulinę i Ilonę. W przeszłości była radną. W wolnym czasie lubi spacerować.

Anna Paluch jest kandydatką na burmistrza Koprzywnicy z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. Do wyborów idzie z głową pełną nowych pomysłów, ale nie zapomina także o tym, co zrobił dotychczasowy burmistrz Koprzywnicy Marek Jońca, gdyż wiele tych inwestycji wymaga kontynuacji. Anna Paluch mówi, że miasto i gmina Koprzywnica ma wiele potrzeb.

- W pierwszej kolejności to budowa i remonty na lokalnych drogach - mówi kandydatka.

- W naszej gminie dominuje sadownictwo i rolnictwo, dlatego właściciele terenów rolnych muszą mieć dobry dojazd. Drugim ważnym zadaniem jest rozbudowa kanalizacji i przebudowa oczyszczalni ścieków.

- Są miejscowości, gdzie musimy wykonać dokumentację projektową, aby i tam zrealizować ten ważny temat - dodaje Anna Paluch.

- To cztery miejscowości. Musimy rozwiązać temat przydomowych oczyszczalni ścieków, tam, gdzie nie można przeprowadzić sieci kanalizacyjnej.

POLECAMY RÓWNIEŻ:




Przygotowanie grzybów - krok po kroku - do spożycia, suszenia, mrożenia, marynowania




Praca marzeń, czyli TOP 10 wyjątkowych stanowisk pracy





TOP 10 polskich przysmaków w zagranicznym wydaniu






Oglądasz KUCHENNE REWOLUCJE? Oto QUIZ dla ciebie





Muszka owocówka. 10 sposobów jak się jej pozbyć z kuchni





Najdziwniejsze pytania w "Milionerach" [QUIZ]




ZOBACZ TAKŻE: FLESZ. OD PAŹDZIERNIKA BEZ DOWODU REJESTRACYJNEGO I OC

(Źródło:vivi24)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie