Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wybory samorządowe 2018. Kandydaci na wójta gminy Rytwiany przedstawiają swój program wyborczy

Agata Chrobot
Trzech kandydatów będzie ubiegać się o stanowisko wójta gminy rytwiany w nadchodzących wyborach. Prezentujemy sylwetki kandydatów oraz ich programy.

Grzegorz Forkasiewicz
Ma 48 lat. Mieszka w Staszowie. Ma żonę i syna. Absolwent Akademii Świętokrzyskiej. Od 2002 roku Grzegorz Forkasiewicz pełni funkcję wójta gminy Rytwiany. W 2014 roku nie miał żadnego konkurenta, a w poprzednich wyborach wygrywał z rywalami w pierwszej turze. W przeszłości należał do Prawa i Sprawiedliwości, ale zawsze reprezentował własny komitet „Przyszłość i Rozwój”. Obecnie jest bezpartyjny. Jego prawdziwa pasja to pszczelarstwo i biegi górskie. Często bierze udział w wydarzeniach sportowych.

Wybory samorządowe 2018. Kandydaci na wójta gminy Rytwiany przedstawiają swój program wyborczy

- Moja dewiza życiowa to - uczciwość i rzetelność. Czterokrotnie zdobyłem zaufanie mieszkańców gminy i starałem się go nie zawieść. Jeszcze jest wiele zadań do zrealizowania, dlatego ubiegam się o kolejną kadencje. Mój program wyborczy podzieliłem na siedem obszarów. Jeśli chodzi o nowoczesną edukację stawiam na: wykorzystanie nowoczesnych narzędzi - technologie informacyjno - komunikacyjne; rozwój bazy oświatowej, wzrost poziomu nauczania i zwiększenie oferty edukacyjnej. Kolejną sprawą są bezpieczne drogi. Postaram się o kolejne remonty dróg gminnych oraz wsparcie powiatowych inwestycji, budowę chodników i modernizację oświetlenia. Chciałbym zająć się także modernizacją sieci wodociągowej oraz rozbudową systemu oczyszczania ścieków. Skupię się także na: aktywnej polityce prorodzinnej, aktywizacji osób bezrobotnych, wsparciu dla firm istniejących, pomocy w pozyskiwaniu środków na rozwój firm, a także rozwoju bazy rekreacyjno - sportowej i aktywnej promocji walorów naszej gminy. Zależy mi także na poszerzaniu oferty usług ośrodka zdrowia, nowych programach zdrowotnych i wzroście standardów obsługi pacjenta - mówi Grzegorz Forkasiewicz.

Marian Rokicki
Marian Rokicki ma 50 lat. Mieszka w Rytwianach. Od 2014 roku pełni funkcję sołectwa Rytwiany. Prowadzi własną działalność gospodarczą - zakład ślusarski od 15 lat. W ostatnim okresie zaczął produkować sztachety metalowe na maszynie, którą zaprojektował i zmontował sam. W tym roku powalczy o urząd wójta gminy Rytwiany - jest kandydatem Stowarzyszenia Piast Ziemi Staszowskiej.- Moje hasło wyborcze brzmi: „Przykład powinno się brać z góry. Będę pracował tak by to ze mnie go chcieli brać - mówi Marian Rokicki.

Wybory samorządowe 2018. Kandydaci na wójta gminy Rytwiany przedstawiają swój program wyborczy

- Zdecydowałem się na kandydowanie tylko dlatego, ponieważ chcę zrobić dla gminy to, czego nie udało mi się będąc sołtysem. Mam bezpośredni kontakt z mieszkańcami i to oni wiedzą najlepiej co tu trzeba poprawić. Mieszkańcy zgłaszali mi na przykład problem z jakością wody. Znalazłem firmę produkującą filtry przemysłowe, która odpowiednie dla nas wyceniłaby za darmo. Pan wójt odpowiedział, że nasza woda mieści się w granicach dopuszczalności do spożycia...więc po co się kłopotać. Może gdyby mieszkał na terenie gminy i korzystał z niej - zmieniłby zdanie. Następny problem to opłata za ścieki. Wyszukałem gminę o podobnej wielkości co nasza, która wybudowała nowoczesną oczyszczalnię za kwotę na którą byłoby nas stać. Chcieli nam służyć pomocą. Przedstawiłem sprawę obecnemu włodarzowi, jednak inicjatywa nie została podjęta. Mam też dużo pomysłów na przykład jak oddłużyć gminę. Ponadto w moim programie znajdują się następujące punkty: zamontować filtry na ujęciach wody, przywrócić posterunek policji, wybudować gminną oczyszczalnię ścieków, rozszerzyć zakres usług oraz dostęp do specjalistów w ośrodku zdrowia, rozwijać i promować turystykę na terenie gminy, jawność wydatków gminy - mówi Marian Rokicki. I dodaje: - Obecna obsada pokazała co potrafi. Wraz ze mną z komitetu do wyborów podchodzą kandydaci na radnych młodzi, pełni zapału do pracy, tacy co jeszcze nie znają słów „nie da się” z nimi - przyjemnie by się pracowało. Idąc do głosowania musimy się poważnie zastanowić czego chcemy.

Joanna Wasilczuk
Joanna Wasilczuk, ma 44 lata. Zamężna, ma dwoje dzieci. Wykształcenie wyższe - ukończyła marketing i zarządzanie na Wyższej Szkole Pedagogicznej w Kielcach oraz rachunkowość i zarządzanie finansami na Wyższej Szkole Handlowej w Kielcach. Działa w stowarzyszeniu Przyjazna Ruda. Jest sołtysem sołectwa Ruda. Zawodowo prowadzi dużą pasiekę. Rolnik Roku 2018 w powiecie. Członkini Polskiego Stronnictwa Ludowego - ubiega się o stanowisko wójta z poparciem tej partii. Jej pasje to pływanie, taniec, czytanie książek.

Wybory samorządowe 2018. Kandydaci na wójta gminy Rytwiany przedstawiają swój program wyborczy

- Chciałabym, aby wójt i władze lokalne razem z mieszkańcami zapracował na wspólny sukces. Dzięki temu gmina przejdzie prawdziwą metamorfozę, aby z gminy typowo rolniczej przekształciła się w nowoczesna gminę według standardów europejskich. Gmina musi być przyjazna dla mieszkańców i otwarta na ich potrzeby. W moim programie znajdują się następujące punkty: troska o wszechstronna edukację, ale taka która uwzględnia indywidualne potrzeby uczniów, spotkania uczniów z doradcami zawodowymi, współpraca z Urzędem Pracy oraz dbałość o stan i estetykę budynku szkoły, o wyposażenie sal w pomoce naukowe i dydaktyczne. Doposażenie sal gimnastycznych w sprzęt sportowy. Ponadto: precyzyjnie i sprawnie zarządzany Ośrodek Zdrowia, wyposażenie go w nowocześniejszy sprzęt na przykład aparat do USG. Uważam także, że naszej gminie potrzebna jest promocja proinwestycyjna, aby przyciągnąć inwestorów i stworzyć jak najwięcej miejsc pracy. Wspieranie działających przedsiębiorców. Należy zadbać o systematyczną redukcję długów i aktywne pozyskiwanie środków z Unii Europejskiej. Skupię się także na budowie nowych i modernizacji istniejących dróg gminnych i powiatowych, i budowie chodników oraz ścieżek rowerowych. Proponuję także rozwój turystyki, o historii Rytwian powinien opowiadać przewodnik, powinny także powstać kluby seniora i grupy hobbistyczne. Ważne jest także pomaganie osobom uzależnionym. Inwestowanie w rozwój osobisty osób bezrobotnych poprzez kursy i szkolenia - mówi Joanna Wasilczuk.

POLECAMY RÓWNIEŻ:




Przygotowanie grzybów - krok po kroku - do spożycia, suszenia, mrożenia, marynowania




Praca marzeń, czyli TOP 10 wyjątkowych stanowisk pracy





TOP 10 polskich przysmaków w zagranicznym wydaniu






Oglądasz KUCHENNE REWOLUCJE? Oto QUIZ dla ciebie





Muszka owocówka. 10 sposobów jak się jej pozbyć z kuchni





Najdziwniejsze pytania w "Milionerach" [QUIZ]




ZOBACZ TAKŻE: FLESZ. OD PAŹDZIERNIKA BEZ DOWODU REJESTRACYJNEGO I OC

(Źródło:vivi24)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie