Wybory samorządowe 2018. Kandydaci na wójta Masłowa...

  Wybory samorządowe 2018. Kandydaci na wójta Masłowa prezentują swoje programy wyborcze

  Anna Bilska

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Wybory samorządowe 2018. Kandydaci na wójta Masłowa prezentują swoje programy wyborcze
  1/4
  przejdź do galerii
  21 października wybory samorządowe. Trwa kampania wyborcza. Chcemy przybliżyć Państwu sylwetki kandydatów na burmistrzów i wójtów miast i gmin w powiecie kieleckim oraz ich programy. Zapytamy wszystkich, co jest dla ich Małych Ojczyzn najważniejsze. Co będą chcieli zmienić lub ulepszyć, a z jakich zadań zrezygnują. W gminie Masłów o władzę walczy dwoje kandydatów.
  Tomasz Lato - własny komitet wyborczy

  Ma 54 lata. Wójtem gminy Masłów jest pierwszą kadencję. Pełnił funkcję dyrektora szkoły w Woli Kopcowej i Mąchocicach Scholasterii. Przez 20 lat był radnym Rady Powiatu Kieleckiego, z czego w dwóch kadencjach jej przewodniczącym. Jego pracę na stanowisku wójta docenili radni, którzy jednogłośnie zagłosowali za udzieleniem mu absolutorium. W zbliżających się wyborach wystartuje z własnego komitetu Razem dla gminy Masłów. Prywatnie jest mężem dyrektor IV Liceum Ogólnokształcącego w Kielcach. Wolne chwile najchętniej spędza z rodziną.

  - Nadal chcę tworzyć samorząd jako wspólnotę ponad podziałami, co pokazały działania ostatnich czterech lat. Zadbam o równomierny rozwój wszystkich sołectw z naciskiem na bezpieczeństwo, jak również doposażenie jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. Bardzo ważne będą budowa dróg i chodników, regulacja spływu wód, rozwój infrastruktury kanalizacyjnej i wodociągowej, termomodernizacje i Odnawialne Źródła Energii. Ważne będzie kontynuowanie dbałości o pozyskiwanie pieniędzy zewnętrznych: unijnych, rządowych i samorządowych. Istotne pozostaną poprawa efektywności służby zdrowia, aktywizacja sektora pozarządowego oraz spełnienie oczekiwań uczniów i rodziców - wylicza Tomasz Lato.


  Marta Łysak - własny komitet wyborczy

  Ma 39 lat, od 2015 roku pracuje w Urzędzie Miasta w Kielcach w wydziale zarządzania funduszami europejskimi. Jest głównym specjalistą, zajmuje się pozyskiwaniem funduszy unijnych. Wcześniej, przez 7 lat pracowała w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Mieszka w Mąchocicach Kapitulnych. W wyborach wystartuje z własnego komitetu, Przyjazna Gmina Masłów. Prywatnie jest żoną wójta gminy Górno Przemysława Łysaka. W wolnych chwilach czyta książki, najchętniej kryminały.

  - Jeżeli zostanę wójtem, dołożę wszelkich starań, by moja gmina rozwijała się dynamiczniej. Dostrzegam konieczność działań głównie w zakresie poprawy stanu dróg i budowy chodników, co znacznie zwiększy bezpieczeństwo; dostępu do opieki medycznej poprzez odpowiednią liczbę personelu medycznego, weryfikację planów zagospodarowania przestrzennego dostosowując je do potrzeb mieszkańców oraz zwiększenie możliwości budżetowych poprzez większy wkład pracy w pozyskiwanie funduszy unijnych. Nadal będę wspierać kulturę i tradycję, mocne strony naszej gminy. Ludzie oczekują konkretnych efektów pracy wójta, bez składania pustych obietnic. Uważam, że w każdym obszarze jest wiele do nadrobienia - wymienia Marta Łysak.

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Zobacz kandydatów na prezydentów, burmistrzów i wójtów

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Zmień się na Zdrowie. Metamorfozy

  Zmień się na Zdrowie. Metamorfozy

  KIELECKA MAPA INWESTYCJI

  KIELECKA MAPA INWESTYCJI

  AKTUALNIE W KIELCACH - Miesięcznik Urzędu Miasta Kielce

  AKTUALNIE W KIELCACH - Miesięcznik Urzędu Miasta Kielce