Wybory samorządowe 2018 w Kielcach. Wojciech Lubawski z......

  Wybory samorządowe 2018 w Kielcach. Wojciech Lubawski z... Piotrem Liroyem Marcem. Jest mocne oświadczenie

  sw

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Wybory samorządowe 2018 w Kielcach. Wojciech Lubawski z... Piotrem Liroyem Marcem. Jest mocne oświadczenie
  Kampania wyborcza przed drugą turą wyborów samorządowych w Kielcach nabiera niesamowitego tempa. W niedzielę wieczorem specjalne oświadczenie przygotował urzędujące od 16 lat prezydent Kielc Wojciech Lubawski. Poinformował, że będzie realizował program wyborczy posła Piotra Liroya Marca. Ten z kolei zaatakował w sieci kontrkandydata Lubawskiego - Bogdana Wentę. W poniedziałek rano swoje oświadczenie przysłał Liroy.
  Wybory samorządowe 2018 w Kielcach. Wojciech Lubawski z... Piotrem Liroyem Marcem. Jest mocne oświadczenie
  Oto pełna treść oświadczenia prezydenta Kielc Wojciecha Lubawskiego, startującego do wyborów z Porozumienia Samorządowego W.Lubawski z poparciem Prawa i Sprawiedliwości.

  "Wynik pierwszej tury wyborów prezydenckich w naszym mieście pokazał, że chociaż Kielczanie doceniają osiągnięcia ostatnich kadencji, chcą także zmiany stylu zarządzania miastem, na bardziej partycypacyjny. Chodzi o włączenie Obywateli do współdecydowania o losach miasta za pomocą nowoczesnych technologii, rozwój budżetu obywatelskiego czy wprowadzenie dzielnic.
  Wymienione powyżej postulaty artykułowane były przede wszystkim przez mojego kontrkandydata z pierwszej tury, popartego przez ponad 16% wyborców, Posła Piotra Liroya – Marca, prezesa Stowarzyszenia Skuteczni.
  Poseł Liroy – Marzec prowadził kampanię w duchu fair play, co bardzo szanuję jako rzadkie na współczesnej scenie politycznej. Kielczanie docenili zarówno tę kampanię, jak i jego program zapewniając mu miejsce na wyborczym podium.

  Jednocześnie Piotr Liroy – Marzec zarzucił mi w kampanii wyborczej pewien brak nowych pomysłów i energii do ich realizacji. Dlatego dziś pragnę zapewnić wszystkich mieszkańców Kielc, że zamierzam zrealizować opisane postulaty programowe Piotra Liroya-Marca i Skutecznych. Pragnę zapewnić obywatelską partycypację w sprawowaniu władzy w Kielcach. Nie zawiodę zaufania Kielczan i zabiorę się za realizację naszych wspólnych postanowień z nową energią.
  Apeluję do wyborców Piotra Liroya – Marca i sympatyków Skutecznych o poparcie w drugiej turze wyborów. Z Waszą pomocą możemy wspólnie zmienić Kielce na lepsze.
  Z wyrazami szacunku
  Wojciech Lubawski"

  Czy to oznacza współpracę Lubawskiego i Liroya? Wydaje się, że tak. Szef Porozumienia Samorządowego W.Lubawski Witold Borowiec powiedział nam wieczorem, że jest bardzo dobry klimat do wspólnych działań.


  Mniej więcej w tym samym czasie co oświadczenie Wojciecha Lubawskiego poseł Piotr Liroy Marzec zamieścił w sieci film w którym... zaatakował kontrkandydata Lubawskiego Bogdana Wentę.Liroy oświadczył ,że z obozu Wenty dostawał różne propozycje. Bogdan Wenta natychmiast zaprzeczył. Jego komitet poinformował, że rozważa skierowanie tej sprawy do sądu w trybie wyborczym. Wszystko o ataku Liroya na Wentę - CZYTAJ WIĘCEJ TU: Wybory samorządowe 2018 w Kielcach. Piotr Liroy Marzec zaatakował w sieci Bogdana Wentę. Jest ostra reakcja


  W poniedziałek oświadczenie wystosował poseł Piotr Liroy Marzec.

  "List prezydenta Wojciecha Lubawskiego przyjmuję jako zobowiązanie nie wobec mnie, ale wobec mieszkańców Kielc. W toku kampanii wyborczej mówiłem wielokrotnie, że szanuję dokonania prezydenta naszego miasta z początków jego rządów. Oby dziś narodziła się nowa nadzieja na Kielce nowoczesne i bardziej Obywatelskie.

  Bardzo chciałbym aby Wojciech Lubawski odnalazł w sobie pokłady energii tak potrzebnej do wprowadzenia w życie tych zmian.
  Mam nadzieje że wyborcy, zwłaszcza młodzi, wezmą aktywnie udział w drugiej turze wyborów w Kielcach. Osobiście sądzę, że mamy wybór pomiędzy ekipą, której mocne i słabe strony już poznaliśmy, a grupą ludzi mocno prącą do władzy, w odczuciu wielu osób uwikłaną w niejasne sprawy.

  Kierujmy się przy urnach sercem - bo Kielce są zawsze na pierwszym miejscu, ale także rozumem.
  Nie uczestniczę w handlu głosami, bo nie jestem ich właścicielem. Decyzję podejmą suwerennie mieszkańcy Kielc a nie politykierzy przy zielonym stoliku"

  Piotr Liroy - Marzec"


  Przypomnijmy jak wyglądają oficjalne wyniki wyborów na prezydenta Kielc. Tak głosowaliśmy 26 października

  Bogdan Wenta, Projekt Świętokrzyskie 37,61 %,

  Wojciech Lubawski, Porozumienie Samorządowe W.Lubawski 29,20% ,

  Piotr Liroy Marzec, Wolność w Samorządzie 16,01%,

  Artur Gierada, Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska 7,43 %;

  Krzysztof Adamczyk, Polskie Stronnictwo Ludowe, Czas na Kielce 4,45 %

  Marcin Chłodnicki, SLD Lewica Razem 4,12%

  Arkadiusz Jelonek, Bezpartyjni Samorządowcy 1,14%

  W drugiej turze znaleźli się Bogdan Wenta i Wojciech Lubawski.


  ZOBACZ TAKŻE:  POLECAMY RÓWNIEŻ:  Przygotowanie grzybów - krok po kroku - do spożycia, suszenia, mrożenia, marynowania
  Praca marzeń, czyli TOP 10 wyjątkowych stanowisk pracy

  TOP 10 polskich przysmaków w zagranicznym wydaniu


  Oglądasz KUCHENNE REWOLUCJE? Oto QUIZ dla ciebie

  Muszka owocówka. 10 sposobów jak się jej pozbyć z kuchni

  Najdziwniejsze pytania w "Milionerach" [QUIZ]
  ZOBACZ TAKŻE: FLESZ WYBORY PRZED II TURĄ


  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (556)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (556) forum.echodnia.eu

  Zobacz kandydatów na prezydentów, burmistrzów i wójtów

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Zmień się na Zdrowie. Metamorfozy

  Zmień się na Zdrowie. Metamorfozy

  KIELECKA MAPA INWESTYCJI

  KIELECKA MAPA INWESTYCJI

  AKTUALNIE W KIELCACH - Miesięcznik Urzędu Miasta Kielce

  AKTUALNIE W KIELCACH - Miesięcznik Urzędu Miasta Kielce