Wybory samorządowe 2018. Zobacz kandydatów do Sejmiku z...

  Wybory samorządowe 2018. Zobacz kandydatów do Sejmiku z powiatu buskiego. Będzie dwóch liderów?

  pawie

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Adam Jarubas, Andrzej Zoch.

  Adam Jarubas, Andrzej Zoch.

  Za parę miesięcy wybory samorządowe - szykuje się wielka wojna od władzę w województwie. Największe ugrupowania mają już niemal przygotowane listy kandydatów do Sejmiku Województwa, czyli regionalnego parlamentu, który wybiera marszałka i zarząd województwa. O mandaty radnych powalczą też kandydaci z powiatu buskiego, w dwóch ugrupowaniach mają być liderami.
  Adam Jarubas, Andrzej Zoch.

  Adam Jarubas, Andrzej Zoch.

  Kandydaci z powiatu buskiego walczą o mandaty w okręgu numer 4 , który obejmuje powiaty buski, pińczowski, kazimierski, jędrzejowski i włoszczowski. Do rozdzielenia jest 7 mandatów.

  Listę Polskiego Stronnictwa Ludowego tradycyjnie otworzy pochodzący z gminy Nowy Korczyn marszałek województwa oraz prezes ludowców w regionie Adam Jarubas. W gronie kandydatów znajdą się także obecni radni sejmiku: Mieczysław Sas - właściciel Zakładu Metalowo-Kotlarskiego Sas w Busku oraz Krzysztof Dziekan, właściciel między innymi firmy produkującej maszyny rolnicze w Zielonkach koło Solca-Zdroju.

  CZYTAJ WIĘCEJ: Wybory samorządowe 2018. Liderzy i pozostali kandydaci Polskiego Stronnictwa Ludowego w wyborach do sejmiku województwa świętokrzyskiego

  Koalicja Platforma Obywatelska, Nowoczesna i Projekt Świętokrzyskie - o ile taka powstanie, ma w okręgu numer 2 co najmniej dwóch kandydatów. Na lidera przymierzany jest Andrzej Zoch - szef Platformy Obywatelskiej w powiecie buskim, były wiceprezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach; Z .Nowoczesnej ma startować - Zofia Jaroszek, przedsiębiorca z powiatu buskiego.

  CZYTAJ WIĘCEJ: Wybory samorządowe 2018. Liderzy i pozostali kandydaci Platformy, .Nowoczesnej i Projektu Świętokrzyskie w wyborach do sejmiku województwa

  Prawo i Sprawiedliwość stawia na czołowych miejscach na kandydatów spoza powiatu buskiego. Pewne miejsce na liście będzie miał - reprezentant Porozumienia, czyli partii będącej w obozie Zjednoczonej Prawicy - Maciej Gawin - radny Rady Miejskiej w Busku-Zdroju oraz wicedyrektor Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Kielcach.

  CZYTAJ WIĘCEJ: Wybory samorządowe 2018. Liderzy i pozostali kandydaci Prawa i Sprawiedliwości w wyborach do sejmiku województwa świętokrzyskiego

  Sojusz Lewicy Demokratycznej w okręgu numer 4 na pierwszych miejscach listy widzi kandydatów spoza powiatu buskiego.

  CZYTAJ WIĘCEJ: Wybory samorządowe 2018. Liderzy i pozostali kandydaci Sojuszu Lewicy Demokratycznej w wyborach do sejmiku województwa świętokrzyskiego

  Wybory samorządowe 2018 odbędą się w drugiej połowie października lub w pierwszej połowie listopada. W wyborach 2014 aż sześć mandatów zdobyli kandydaci PSL, tylko jeden kandydat PiS.


  POLECAMY RÓWNIEŻ:  TOP10 najbardziej niebezpiecznych krajów na wakacje 2018

  Wakacje 2018. Jedziesz do tych krajów? Sprawdź na co warto się zaszczepić!


  TOP 10: Plaże nudystów w Polsce [18+] Jak wyglądają?

  Nietypowe zwyczaje ślubne na świecie - TOP 10

  Czy wiesz co zamówić w smażalni? Sprawdź, których ryb powinno się unikać!


  Tego musisz spróbować. TOP 12 sportów wodnych
  ZOBACZ TAKŻE: FLESZ: Nowelizacja ustawy o IPN - o co chodzi?

  Źródło:vivi24

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (5)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (5) forum.echodnia.eu

  Solec-Zdrój z lotu ptaka. Wrażenie robi nie tylko park [WIDEO]

  Tak z lotu ptaka wygląda Busko-Zdrój

  Powiat buski z perspektywy lotu ptaka wygląda pięknie

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Wideo

  Galerie zdjęć

  Polecamy

  Miss i Mister Studniówki 2019| Głosowanie zakończone

  Miss i Mister Studniówki 2019| Głosowanie zakończone