Wybory w Świętokrzyskim Związku Piłki Nożnej w Targach Kielce. Są duże emocje. Zobaczcie kto głosuje [WIDEO, ZDJĘCIA]

Dorota Kułaga
Dorota Kułaga
Delegacji w kolejce przed wejściem do Targów Kielce. Wśród nich Łukasz Korus, który z Mirosławem Malinowskim będzie walczył o funkcję prezesa. Fot. Krzysztof Krogulec/Dorota Kułaga
W Targach Kielce trwa Walne Zgromadzenie Sprawozdawczo - Wyborcze Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej. Bierze w nim udział 132 delegatów. O funkcję prezesa ubiegają się dotychczasowy prezes Mirosław Malinowski i Łukasz Korus.

Ze względu na obostrzenia wynikające z pandemii koronawirusa wybory odbywają się w trybie zdalnym. Organizator przygotował 30 pomieszczeń, w każdej po pięć miejsc. Przy wejściu każdy przechodzi przez bramkę do dezynfekcji, jest też pomiar temperatury, każdy wypełnia też odpowiednią ankietę dotyczącą covid-19.

W trakcie wyborów nie będzie tradycyjnego obiadu, jak na poprzednich wyborach. Są przygotowane specjalne boksy z jedzeniem.

Głosowanie będzie się odbywać w trybie zdalnym. O funkcję prezesa walczą Mirosław Malinowski i Łukasz Korus. Nie wszyscy zostali uprawnieni do głosowania, jak mówili organizatorzy, nie wszyscy spełnili wymogi formalne.

Są duże emocje. Przed wejściem dochodziło do wymiany zdań między zwolennikami obu kandydatów.

Na początku były pewne problemy techniczne ze zdalną komunikacja delegatów. Na bieżąco będziemy informować o rozwoju sytuacji w Targach Kielce.

Mirosław Malinowski
Ma 60 lat. W strukturach ŚZPN od 26.05.2000 roku, do dziś pełnię funkcję Prezesa Zarządu, całkowicie społecznie wypełniając bieżące zadania Prezesa i Członka Zarządu. Od roku 1998 pełniłem funkcję członka Sądu Koleżeńskiego w PZPN, a od roku 2000 do dziś jestem członkiem Zarządu PZPN, pełniąc jednocześnie funkcję wiceprzewodniczącego Komisji Finansowej w strukturach PZPN. Od roku 2009 pełnię funkcję członka Komisji Finansowej tzw. Hat–Trick w strukturach UEFA. W latach 2009-2013 pełniłem funkcję członka Rady Nadzorczej ze strony UEFA Spółki celowej odpowiedzialnej za przygotowanie, przeprowadzenie i rozliczenie Turnieju Euro 2012 w Polsce i Ukrainie.

Łukasz Korus
Urodzony 16 maja 1983 roku w Starachowicach. Pełnomocnik Zarządu Świętokrzyskiej Federacji Sportu, Kierownik Oddziału Sportu Urzędu Marszałkowskiego, współpracownik Minister ds. Sportu. Prezes Familijnego Klubu Sportowego Łazy Starachowice. Członek Zespołu ds. Opracowania Założeń do Rozwoju Sportu w Województwie Świętokrzyskim UMWŚ. W 2020 roku członek zarządu Skały Tumlin. Od 2015 roku koordynator Zarządu ds. Rozwoju i Promocji a następnie Przewodniczący Komisji Rewizyjnej Star Starachowice.

Wideo

Dodaj ogłoszenie