Wygrana siatkarek AZS WSBiP KSZO w Warszawie

TeZ
Możliwie najmniejszym nakładem sił siatkarki pierwszoligowego AZS WSBiP KSZO pokonały w sobotę Spartę Warszawa, 3:2 w lidze, by w niedzielę przegrać z tym samym rywalem 3:2 w Pucharze Polski.

MUKS Sparta Warszawa - AZS WSBiP KSZO Ostrowiec Św. 2:3 (15:25, 20:25, 25:23, 25:22, 4:15)

AZS WSBiP KSZO: Nadziałek, Brojek, Król, Kosiorowska, Wyszomierska, Seta, Soja na libero oraz Gawron, Staniucha, Związek

Ligowe spotkanie można skwitować krótko: z ostatnim zespołem w tabeli można wygrać także na stojąco, ale tylko za dwa punkty. Nasze akademiczki pewnie wygrały dwie pierwsze partie. W trzeciej były bliskie wywalczenia piłki setowej i meczowej, ale rywalki przy znacznym udziale siatkarskiego szczęścia odwróciły losy seta. Czwarty był konsekwencją trzeciego i dopiero w piątym podopieczne trenera Romana Murdzy powróciły do normalnej dyspozycji.
- Wystarczyło kilka razy "położyć się" na parkiet i skończyć kilka kontr, by wynik odzwierciedlał aktualny układ sił -ocenił trener Murdza, który żałował niepotrzebnie oddanego punktu, gdyż, jak podkreślił, od początku rozgrywek trochę już się ich uzbierało.

W niedzielnym spotkaniu pucharowym szkoleniowiec dał więcej pograć Martynie Wyszomierskiej, Katarzynie Nadziałek oraz Katarzynie Brojek.