Wygrana świętokrzyskich piłkarzy ręcznych na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży

(PK)
Dominik Grosicki
Od zwycięstwa nad reprezentacją województwa pomorskiego rozpoczęła we Wrocławiu swój udział w finałach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w piłce ręcznej chłopców drużyna Świętokrzyskiego.

Świętokrzyskie - Pomorskie 23:18 (12:11)
Świętokrzyskie: Garbacz, Wałach - Gołąbek 1, Wojciechowski 3, Matuszewski 1, Jakubowski 6, Kurek 2, Wegenko 1, Szyszka 3, Włodarski 1, Szyc 2, Mazur 3, Siwek.

Wbrew pozorom zwycięstwo nie przyszło naszej ekipie łatwo. - Takie będą wszystkie mecze na tym turnieju. Cały pojedynek z Pomorskim był wyrównany. W pierwszej połowie około 15. minuty wypracowaliśmy trzybramkową przewagę, bo zmieniłem ustawienie drużyny w ataku, grając na dwóch kołowych, co przy obronie rywala 5-1 przyniosło efekt. Ale w końcówce tej części gry popełniliśmy proste błędy, nie rzuciliśmy między innymi karnego i przeciwnik zmniejszył straty do jednej bramki - relacjonował trener naszej drużyny, Artur Rodacki.

Po przerwie Świętokrzyskie znów odskoczyło na różnicę dwóch, trzech bramek. Taka przewaga utrzymywała się do końcowych minut meczu. - W końcówce rywale chcieli odrobić straty i zaczęli się spieszyć, przez co popełniali błędy. Wykorzystaliśmy to, stosując kontrataki - dodał Rodacki.

W środę Świętokrzyskie gra drugi grupowy mecz, z reprezentacją województwa śląskiego.