Wygrana Wisły Sandomierz, porażka KSSPR Końskie

Włodzimierz ŁYŻWA, /PK/
Archiwum
Takie gole zdarzają się rzadko - chyba jeszcze rzadziej niż ten Artura Siódmaka z mistrzostw świata. KSSPR Końskie stracił bramkę i remis po czasie, a rywal rzucał prawie z połowy boiska.

Jednym golem wygrała za to w Radomiu Wisła Sandomierz.

AZS Politechnika Radom - SPR Wisła Sandomierz 30:31 (15:16).

Wisła: Serafin, Polit - Kuroś 11, Dusak 6, Ogrodnik 4, Kubisztal 4 (2), Karbownik 4 (1), Gach 2, Kutek, Guz, Surma, Cupisz.

Punkty były bardziej potrzebne sandomierzanom i oni je wywieźli z Radomia. - Na zakończenie kariery chcę pomóc drużynie w utrzymaniu się w lidze. Dwa zdobyte punkty w Radomiu do tego bardzo nas przybliżają - mówił po meczu Marcin Ogrodnik.

Sporo emocji było w ostatnich dziesięciu minutach. W 50 minucie AZS przegrywał 23:28. W tym momencie Dariusz Karbownik z Wisły za odrzucenie piłki i krytykowanie orzeczeń sędziego zarobił dwa razy po dwie minuty kary. AZS rzucił kilka bramek i w 56 minucie było już tylko 28:30. Za moment Karbownik nie rzucił karnego, a Tomasz Cupisz dostał dwie minuty kary. Ale doświadczony Ogrodnik na 70 sekund przed zakończeniem meczu pokonał Drabika, zrobiło się 28:31 i było wiadomo, że Wisła ten mecz wygra.

Olimpia Piekary Śląskie - KSSPR Końskie 28:27 (13:14).

KSSPR: Ratuszniak, Sadowski - Baturin 1, R, Napierała 4, Iskra 2, Kowal, Smołuch 3, N. Trojanowski 4, Jasiński 4, Rokita, Fiutek, Bąk 5, T. Napierała 4 (2), Majchrzak.
Konecczanie stracili ostatnią bramkę z rzutu wolnego, oddanego po czasie gry niemal z połowy boiska. Arkadiusz Kowalski rzucił z odchylania obok muru, piłka skozłowała, odbiła się od słupka i wpadła do siatki. - W życiu nie widziałem takiego gola - mówił trener KSSPR Rafał Przybylski. - Jestem załamany, bo zagraliśmy bardzo dobry mecz - dodał.

Goście prowadzili niemal przez całe spotkanie. Jeszcze w 51 minucie wygrywali 25:21. W 58 było 27:25 dla konecczan, ale od tego momentu gole zdobywali tylko gospodarze. 12 sekund przed końcem sędziowie nie uznali gola zdobytego ze skrzydła przez Roberta Napierałę (odgwizdali przejście) i Olimpia zdążyła jeszcze doprowadzić do, wydawałoby się, niegroźnego rzutu wolnego...
W innych meczach: AZS AWF Biała Podlaska - Powen Zabrze 23:23, Unia Tarnów - MTS Chrzanów 27:31, ChKS Łódź - Żagiew Dzierżoniów 17:21, Gwardia Opole - ASPR Zawadzkie 31:29.

1. Powen 14 24 383:307
2. Olimpia 14 19 398:367
3. Zawadzkie 14 18 398:379
4. Gwardia 14 16 381:359
5. Chrzanów 14 16 360:355
6. KOŃSKIE 14 14 387:404
7. Politechnika 14 13 334:321
8. WISŁA 14 12 408:421