Wygrana Wisły Sandomierz w trudnym wyjazdowym meczu

PK
W meczu drugiej ligi piłkarzy ręcznych, Grunwald Ruda Śląska przegrał z Wisłą Sandomierz.

Grunwald Ruda Śląska – Wisła Sandomierz 26:30 (18:16)

Wisła: Skowron, Łukawski – Solon 1, Serafin 2, Teterycz 3, Rusin 4, Kubisztal 2, Dusak 4, Cupisz 8, Werstler 4, Białkowski 1, Szklarski 1, Statuch.

Sandomierzanie, po ciekawym meczu, wywieźli punkty z trudnego terenu. Wisła lepiej zaczęła mecz i prowadziła 7:3. Potem Grunwald poprawił obronę, zmusił naszych zawodników do błędów i skontrował, obejmując prowadzenie.

Drugą połowę znów lepiej zaczęli goście, którzy szybko odrobili straty, a w 42 minucie wygrywali 23:20. Później wiślacy w krótkim czasie dostali kilka kar dwuminutowych i Grunwald zdobył pięć bramek z rzędu. Jednak w ostatnich dziesięciu minutach Wisła zagrała świetnie w obronie, bardzo dobrze bronił Daniel Skowron, dzięki czemu nasi szczypiorniści stracili w tej fazie meczu tylko jednego gola. – Cieszymy się bardzo z tych punktów, bo w tej hali zawsze gra się bardzo ciężko – podsumował trener Wisły, Adam Węgrzynowski.