Wygrane w Bundeslidze drużyn byłych piłkarzy ręcznych PGE VIVE Kielce, Michała Jureckiego i Marko Mamicia [ZDJĘCIA]

East News/Polska Press
Drużyny byłych piłkarzy ręcznych PGE VIVE Kielce - Michała Jureckiego i Marko Mamicia, odniosły swoje drugie zwycięstwa w niemieckiej Bundeslidze w sezonie 2019/2020.

W drugiej kolejce szczególnie ciekawie zapowiadał się mecz drużyny Michała Jureckiego, SG Flensburg-Handewitt, która podejmowała Rhein-Neckar Loewen. Mistrzowie Niemiec nie dali czwartej drużynie poprzedniego sezonu większych szans i choć wygrali niezbyt wysoko - 30:27 (18:14), to jednak cały mecz przebiegał pod ich kontrolą.

Jurecki pojawił się na boisku w 32 minucie. Oddał jeden skuteczny rzut, miał też asystę i wypracował karnego, a kolejne jego dwa rzuty były nieskuteczne. Po kilkunastu minutach gry "Dzidziuś" usiadł na ławce, a gdy wszedł z niej do obrony, dostał dwuminutową karę.

SC DhFK Lipsk Marko Mamicia, grała na wyjeździe z GWD Minden. Spotkanie lepiej zaczęli gospodarze, którzy w 12 minucie prowadzili 8:1. Jednak od tego momentu goście zaczęli powoli odrabiać straty. Do przerwy Minden prowadziło 12:9, ale już w 40 minucie było 13:13. W 46 minucie SC DHfK wygrywało 17:16, a w 50 już 20:17. W końcówce dwie bramki rzucił Mamić, który w sumie zdobył w tym meczu 3 bramki, oddając 7 rzutów. Zaliczył też asystę i dwuminutową karę. Reprezentant Polski w barwach ekipy z Lipska, Maciej Gębala, zapisał na koncie asystę i blok. SC DHfK wygrało ostatecznie 25:21. Co ciekawe, podobny powrót drużyna z Lipska zanotowała w pierwszym meczu sezonu, z Fuechse Berlin, gdy przegrywała 1:7, by ostatecznie wygrać 24:23.

Wyniki czwartkowych meczów 1. Bundesligi: HC Erlangen - TVB Stuttgart 29:24 (14:11), Bergischer HC - MT Melsungen 24:24 (8:11), Die Eulen Ludwigshafen - HSG Wetzlar 25:31 (10:17), SG Flensburg-Handewitt - Rhein-Neckar Loewen 30:27 (18:14), TSV GWD Minden - SC DHfK Lipsk 21:25 (12:9).

WAKACJE PIŁKARZY RĘCZNYCH PGE VIVE KIELCE: PIĘKNE KOBIETY, SURFING, WESELA… [ZDJĘCIA]