Wyjątkowo zdolne i kochają zwierzęta. Oto najlepsze...

  Wyjątkowo zdolne i kochają zwierzęta. Oto najlepsze uczennice szkół podstawowych z powiatu sandomierskiego

  Bartłomiej BITNER

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Natalia jest uzdolniona nie tylko językowo, ale też artystycznie. 27 lutego w V Międzygminnym Konkursie Piosenki Obcojęzycznej w Obrazowie zaśpiewała

  Natalia jest uzdolniona nie tylko językowo, ale też artystycznie. 27 lutego w V Międzygminnym Konkursie Piosenki Obcojęzycznej w Obrazowie zaśpiewała utwór "Hit the Road Jack” i zajęła w nim trzecie miejsce. ©archiwum

  W tym roku mamy tylko dwie laureatki konkursów przedmiotowych. Oto Natalia Kukuła z Sandomierza i Weronika Stomporowska z Samborca.
  Natalia jest uzdolniona nie tylko językowo, ale też artystycznie. 27 lutego w V Międzygminnym Konkursie Piosenki Obcojęzycznej w Obrazowie zaśpiewała

  Natalia jest uzdolniona nie tylko językowo, ale też artystycznie. 27 lutego w V Międzygminnym Konkursie Piosenki Obcojęzycznej w Obrazowie zaśpiewała utwór "Hit the Road Jack” i zajęła w nim trzecie miejsce. ©archiwum


  Weronika Stomporowska w towarzystwie nauczycielek, które przygotowywały ją do konkursu matematyczno-przyrodniczego.Z lewej matematyczka Ewa Polecka, w środku Maria Małgorzata Pachla, nauczycielka przyrody. archiwum


  Weronika Stomporowska w towarzystwie nauczycielek, które przygotowywały ją do konkursu matematyczno-przyrodniczego.Z lewej matematyczka Ewa Polecka, w środku Maria Małgorzata Pachla, nauczycielka przyrody.
  (fot. archiwum)


  To prawdziwe mistrzynie w swoich szkołach. Natalia Kukuła wymiata w języku angielskim, a Weronika Stomporowska ma ogromną wiedzę z dziedziny matematyczno-przyrodniczej. Obie zostały laureatkami konkursów przedmiotowych na szczeblu wojewódzkim.

  NATALIA UWIELBIA ANGIELSKI, ŚPIEW I… MYSZOSKOCZKI

  Natalia Kukuła uczy się obecnie w klasie V A Szkoły Podstawowej numer 3 imienia Armii Krajowej w Sandomierzu. Do koleżanek i kolegów z klasy dołączyła 1,5 roku temu. Wcześniej przez ponad 5 lat mieszkała w Irlandii i właśnie tam rozpoczęła się jej przygoda z językiem angielskim.

  - Dzięki temu pobytowi Natalia biegle mówi po angielsku. Nic dziwnego, że w ogóle nie obawiała się części ustnej konkursu. Zdobyła na nim maksymalną liczbę 30 punktów - mówi Marta Wyrzykowska, nauczycielka, która przygotowywała Natalię do konkursu.

  Dziewczynka uzyskała w nim w sumie 106 punktów. - Gdy dowiedziałam się, jaki osiągnęłam wynik, byłam w szoku. Nie spodziewałam się, że zajmę aż tak wysokie miejsce. Uczestnictwo w konkursie było dla mnie wielką przygodą - podsumowuje laureatka. Zajęła 10 miejsce w województwie.

  Natalia Kukuła jest bardzo uzdolnioną dziewczynką. Uwielbia sport, bardzo mocno interesuje się zwierzętami. Opiekuje się przywiezionymi przez siebie z Irlandii myszoskoczkami, które podarowała szkole i "mieszkają" teraz w sali od przyrody.

  Udziela się także artystycznie. 27 lutego wzięła udział w V Międzygminnym Konkursie Piosenki Obcojęzycznej, który odbył się w Obrazowie. Zaśpiewała rythm and bluesową piosenkę "Hit the Road Jack" tak dobrze, że zajęła trzecie miejsce. - A 20 marca wygrała organizowany u nas w szkole konkurs recytowania wierszy po angielsku. Świetnie wyrecytowała po angielsku wiersz Jana Brzechwy "Leń" - chwali Natalię Marta Wyrzykowska.  WERONIKA CHCE ZOSTAĆ WETERYNARZEM

  Równie uzdolniona jest Weronika Stomporowska, kolejna laureatka konkursów przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych, która mieszka w powiecie sandomierskim. Uczy się w klasie VI Szkoły Podstawowej imienia Tadeusza Kościuszki w Samborcu i w tym roku już po raz drugi brała udział w konkursie matematyczno-przyrodniczym. Wydawać by się mogło, że dzięki temu miała łatwiej, ale - jak mówią nauczycielki, które ją przygotowywały - co roku pytania są inne. - W tym roku było trudniej niż w zeszłym. Musiała się uczyć cały rok i przerobić bardzo dużo materiału, w tym takiego, który jest przeznaczony dla gimnazjalistów. Zagadnień z pierwszej i drugiej klasy gimnazjum było sporo - podkreślają Ewa Polecka i Maria Małgorzata Pachla.

  Weronika w konkursie zajęła 11 miejsce, zdobyła 43 punkty. Bardzo się z tego cieszy, bo jak sama mówi, uwielbia matematykę i przyrodę. - Kocham zwierzęta, dlatego biologia i wszystko, co z nią związane bardzo mnie ciekawi. Chciałabym w przyszłości zostać weterynarzem - marzy.

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Wideo

  Galerie zdjęć

  Polecamy

  Miss i Mister Studniówki 2019| Głosowanie zakończone

  Miss i Mister Studniówki 2019| Głosowanie zakończone