Wyniki drugiej rundy Pucharu Polski. Były karne i dogrywki

Kamil Markiewicz
Cezary Matuszewski (trzeci z lewej) zdobył bramkę dla Korony II Kielce w meczu rozegranym w Strawczynku z Lechią Strawczyn. Gospodarzem tego spotkania była kielecka drużyna Kamil Markiewicz
W środę rozegrane zostały spotkania drugiej rundy Pucharu Polski na szczeblu okręgu świętokrzyskiego. Walkowery dla Orląt i Tęczy.

Korona II Kielce - Lechia Strawczyn 9:1 (2:1)
Bramki: Bartosz Gawlik 5, Piotr Pierzchała 11, Grzegorz Pańszczyk 55, 75, 80, Wiktor Brożyna 63, Cezary Matuszewski 65, Artur Piróg 72, Mateusz Smuga 90 - Albert Zajęcki 21.
Korona II: Osobiński - Smuga, Pierzchała (46. Bartosiak), Gawlik (46. Derlaga), Gwóźdź - Dziubek, Ryba (60. Wojsa), Brożyna, Matuszewski - Szałas (60. Piróg), Żeliszczak (46. Pańszczyk).

- Mecz bez historii. Mieliśmy zdecydowaną przewagę od pierwszych minut. Stworzyliśmy wiele podbramkowych sytuacji. W pierwszej połowie zbyt długo prowadziliśmy piłkę, co spowodowało, że nie wykorzystywaliśmy okazji. Po przerwie przyśpieszyliśmy grę, dzięki temu zaczęliśmy stwarzać sobie coraz więcej klarownych sytuacji, które wykorzystywaliśmy. Cieszy mnie to, że z dobrej strony zaprezentowali się zmiennicy - powiedział Marek Mierzwa, trener Korony.

GKS Górno - Star Starachowice 0:2 (0:1)
Bramki:
Bartosz Sęga 41, Mateusz Duda 90.
Star: Bzymek - Podzielny, Spadło, Janikowski, Chodniewicz - Niewczas, Sęga (46. Drabik), Gołyski, Mikosa - Bies (55. Koźlik), Serwicki (22. Duda).

KS Smyków - Wicher Miedziana Góra 3:2 (2:0)
Bramki:
Damian Dulewicz 20, 40, Wiktor Zbróg 65 - Michał Salwa 70, Stanisław Pałka 81.
KS: Paluch - Owczarek (75. Janus), D. Zbróg, Słowiński, Misztal - Dawid Kołodziejczyk, Dominik Kołodziejczyk, W. Zbróg (80. Grabarczyk), Mirosławski - Miśtal, Dulewicz.

Strażak Bidziny - Klimontowianka Klimontów 2:3 (1:0)
Bramki:
Jakub Guzik 20, Dawid Łabuz 58 - Jacek Rożek 68, 75, Maciej Kiljański 80.
Klimontowianka: Majchrowski - Borycki, K. Pyszczek, Miłek, Głowacki (70. Lasota) - Cebula (55. Rożek), Wiśniewski (55. Ferens), Kobyłecki, Stępień (46. Jaworski) - Pyza (46. Kiljański), Bernyś.

Nida Oksa - ŁKS Łopuszno 1:5 (0:1)
Bramki:
Cezary Copiak 88 - Szymon Gad 12, Wiktor Soboń 55 z karnego, Kamil Wijas 60, Mateusz Kaniowski 62, Konrad Wawrzycki 80.
ŁKS: K. Niebudek (75. Kopeć) - Stolarczyk, Sosiński, Jarząb, Hajduk - Urbańczyk (75. Kotwica), Soboń, Wijas, Gad (62. Wawrzycki) - Doroszko, Resiak (62. Kaniowski).

Topspin Promnik - Orlicz Suchedniów 3:3 (1:1), po dogrywce 6:3
Bramki: Paweł Ślusarczyk 39, Artur Gaweł 54, Grzegorz Wolder 75, 93, Michał Piotrowski 110, Bartosz Zapała 115 dla Topspinu.
Topspin: Szymkiewicz - P. Zapała, M. Stępień, Pisz, Ciołak (46. Bielicz) - Śliwa (46. Piotrowski), Ł. Stępień (90. Chajzler), Borycki, Gajos (46. B. Zapała) - Gaweł (68. Wolder), Ślusarczyk.

Gród Ćmińsk - Astra Piekoszów 2:2 (1:1), po dogrywce 2:3
Bramki:
Marcin Blicharski 45, Marcel Trojanowski 75, Sebastian Blicharski 110 dla Astry.
Astra:
Śladkowski - Rudnicki, Łapot, Sadko, Chochulski - Smolarczyk (46. Jaroszenko), Marcel Trojanowski, Maciej Trojanowski (46. Majchrzyk), M. Blicharski, S. Blicharski - Bodzioch (46. Malarczyk).
Goście od 85 minuty grali w osłabieniu. Drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Marcel Trojanowski.

Nidzica Dobiesławice - Zenit Chmielnik 2:2 (0:1), w karnych 3:2
Bramki:
Emil Lurzyński 45, Szymon Bujak 50 dla Zenitu.

Strzelec Chroberz - Piast Stopnica 0:3 (0:0)
Bramki:
Wojciech Jędo 48, Krzysztof Kawa 75, Kamil Potyrało 88.
Piast: Śliski - Waryło (85. Poniewierski), Rajca (78. Majka), Pławski, Guła - Gwóźdź (62. Kawa), Potyrało, Machniak, Pitkiewicz (54. Plewa) - Dzieciuch, Segda (40. Jędo).

UKS Baćkowice - Sparta Dwikozy 1:4 (1:1)
Bramki:
Adam Ciak 30 z karnego, 90, Mateusz Majewski 80, Adrian Chorab 90+3 dla Sparty.
Sparta: Piętowski - Drożdżal, Spyra (70. Ziętek), Sikora, Cieśla - Chorab, Jaśkiewicz, Rutyna, Papka (46. Majewski) - Kiliański (46. Siudak), Ciak.

Wisła Nowy Korczyn - Polanie Pierzchnica 2:2 (2:0), po dogrywce 4:2
Bramki:
Rafał Charyga 25, 35, 118, Arkadiusz Charyga 100 dla Wisły.
Wisła: Borczuch - Gadawski (60. Maszczyk), Misiewicz, Francuz, Domagała (55. Lachowski) - A. Charyga, Ciekalski, Sobczyk, Buczek (65. Srak, 90. Lulko) - Krzemiński, R. Charyga.
- W pierwszej połowie dominowaliśmy. Po przerwie zaspaliśmy, co spowodowało, że rywale doprowadzili do wyrównania. W dogrywce wróciliśmy do dobrej gry, dzięki temu zwyciężyliśmy - mówił Wiesław Francuz, grający trener Wisły.

GKS Obrazów - OKS Opatów 1:6 (0:4)
Bramki:
Kacper Librowski 5, 82, Jakub Ożdżyński 14, Michał Pawlik 29, Jakub Łowicki 34, Damian Szewczyk 85 dla OKS.
OKS: Dulny (70. Mrotek) - Szemraj, Łowicki, Sidor (46. Szewczyk), Karek - Pucułek, Ożdżyński (60. Bilski), Pawlik, Molenda - Fraszczyk, Librowski.
- Mieliśmy zdecydowaną przewagę, zwłaszcza w pierwszej połowie. Gospodarze praktycznie nie stworzyli sobie dogodnej sytuacji do zdobycia bramki - mówił Maciej Zygadło, kierownik opatowskiej drużyny.

LZS Samborzec - Świt Ćmielów 1:1 (0:0), po dogrywce 2:2, w karnych 9:10
Bramki:
Arkadiusz Michałowski 50, Jakub Jedlikowski 95 dla Świtu.
Świt: Wiatrowski - M. Mularski, Kwiatkowski, Czuba, Sarna - Kaczmarczyk, Jedlikowski, Niedbała, Michałowski, Rożniata (70. Cioch) - A. Mularski.

Koprzywianka Koprzywnica - Stal Kunów 1:6 (1:5)
Bramki:
Damian Cholewiński 3, Adam Witek 15, 16, Jakub Ostrowski 30, Albert Pocheć 45, Albert Pocheć 70 dla Stali.
Stal: Sobański - K. Czeski (55. H. Czeski), M. Witek, Cieślik (55. Haraźny), Ł. Ronduda - Ostrowski (55. K. Ronduda), Kwapisz, Pocheć, Cholewiński (55. Kijanka) - Kaczor, A. Witek (70. Ćwiek).

Piaskowianka Piaski - AZS Politechnika Świętokrzyska Kielce 6:0 (4:0)
Bramki:
Sebastian Baran 3, 15, Przemysław Harłap 8, 85, Damian Szmalec 30 z karnego, samobójcza 90.
Piaskowianka: Grabalski - Tekiel (60. Kośmider), Butenko, Więckowski, Koprowski - Harłap, Szmalec, Putowski, Gajos - Baran, Sieradzki (46. Gołębiewski).

Granat Borki - Sokół-Nordkalk Górnik Rykoszyn 0:2 (0:1)
Orlęta Stawecki Kielce - GKS Rudki 3:0 - walkower
Zespół z Rudek zrezygnował z udziału w Pucharze Polski.

Tęcza Gowarczów - Bucovia Bukowa 3:0 - walkowerDrużyna z Bukowej zrezygnowała z gry w Pucharze Polski.