Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wyniki naboru do liceów i techników w Kielcach. 1246 uczniów nie dostało się do szkoły pierwszego wyboru, 432 do żadnej. Są wolne miejsca

Paula Goszczyńska
Katarzyna Kot, przyszła uczennica IV Liceum Ogólnokształcącego w Kielcach  z mamą i ciocią cieszyły się z wyników rekrutacji.
Katarzyna Kot, przyszła uczennica IV Liceum Ogólnokształcącego w Kielcach z mamą i ciocią cieszyły się z wyników rekrutacji. Dawid Łukasik
Poznaliśmy wyniki rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych. We wtorek, 16 lipca, uczniowie dowiedzieli się, czy dostali się do wymarzonej placówki. Podwójny rocznik zacięcie walczył o miejsca w kieleckich szkołach średnich. Ostatecznie okazało się, że aż 1246 uczniów nie dostało się do szkoły z pierwszego wyboru. To oznacza, że będą musieli zdecydować się na placówkę z kolejnego wyboru lub w najgorszym przypadku na zupełnie inną. Do żadnej szkoły nie dostało się póki co 432 uczniów, ale czekają na nich miejsca w innych placówkach.

Oto wyniki w szkołach, w których na jedno miejsce przypadało kilkoro uczniów. Są to szkoły z pierwszego wyboru

  • W I Liceum Ogólnokształcącym imienia Stefana Żeromskiego na 408 miejsc przypadło 717 uczniów, co oznacza, że nie dostało się aż 309 osób. Najniższy próg punktowy wyniósł 145, a najwyższy należał do laureata.
  • W II Liceum Ogólnokształcącym imienia Jana Śniadeckiego w Kielcach rekrutowało 665 uczniów. Z racji 476 miejsc, do szkoły nie dostało się 189 osób. Najniższy próg punktowy wyniósł 138,8, a najwyższy należał do laureata.
  • 655 uczniów starało się o przyjęcie do VI Liceum Ogólnokształcącego imienia Juliusza Słowackiego w Kielcach. Szkoła gwarantowała 544 miejsca, więc z liceum musiało zrezygnować 111 uczniów. Najniższy próg punktowy w szkole wynosił 136,4, a najwyższy należał do laureatów.
  • Bardzo duża część młodzieży nie dostała się do III Liceum Ogólnokształcącego imienia Cypriana Kamila Norwida w Kielcach. Chętnych było 621, a miejsc 332. To oznacza, że odpadło 289 osób. Najniższy próg punktowy wyniósł 132,8, a najwyższy należał do laureata.
  • W Technikum numer 4 w Kielcach na 476 miejsc przypadło 620 uczniów. Nie dostało się 144 osoby. Najniższy próg punktowy wyniósł 55, a najwyższy należał do laureata.
  • W IV Liceum Ogólnokształcącym w Kielcach na 408 miejsc przypadło 585 uczniów, nie dostało się więc ich 177. Najniższy próg punktowy wyniósł 132,4, a najwyższy należał do laureata.
  • Do Liceum Ogólnokształcącego imienia świętej Jadwigi Królowej w Kielcach na 169 miejsc przypadło 187 uczniów. 18 z nich się nie dostało. Najniższy próg punktowy wyniósł 106,4, a najwyższy należał do laureata.
  • W Technikum numer 7 w Kielcach na 442 miejsca przypadło 451 uczniów. Nie dostało się 9 osób. Najniższy próg punktowy wyniósł 64, a najwyższy należał do laureata.
  • Katolickie Liceum Ogólnokształcące imienia Stanisława Kostki w Kielcach oferowało 167 miejsc, na które rekrutowało 167 uczniów. Najniższy próg punktowy wyniósł 119,65, a najwyższy należał do laureata.

Podsumowując aż 1246 uczniów nie dostało się do wymarzonych szkół.

[*]V Liceum Ogólnokształcące w Kielcach oferowało 476 miejsc. Zainteresowanych w pierwszym wyborze było 336 uczniów, pozostałe140 miejsca wypełnili uczniowie z drugiegoi i trzeciego wyboru. Najniższy próg punktowy w szkole wynosił 111,2, a najwyższy należał do laureatów.
[*]Podobnie w VII Liceum Ogólnokształcącym, gdzie na 408 miejsc rekrutowało 326 uczniów w pierwszym wyborze. 82 miejsca zapełnili uczniowie z drugiego i trzeciego naboru. Najniższy próg punktowy w szkole wyniósł 103,05, a najwyższy 174.

Są również szkoły, do których rekrutowało mniej uczniów niż było przygotowanych i w tych są wolne miejsca. Są to szkoły branżowe i niektóre technika.

Podsumowując aż 1246 uczniów nie dostało się do wymarzonych szkół. Spora część z nich dostała się jednak do innej, wybranej przez siebie szkoły. Marcin Różycki, wiceprezydent Kielc informuje, że do żadnej z wybranych szkół nie dostało się 432 uczniów. Uspokaja przy tym, że dla każdego znajdzie się miejsce. - Z doświadczenia wiem, że od 10 do 20 procent uczniów nie przynosi oryginałów dokumentów i tym samym we wszystkich szkołach pozostają wolne miejsca. Do tego służy rekrutacja uzupełniająca – podkreśla wiceprezydent. - Zapewniam, że wciąż są miejsca zarówno w liceach, jak i technikach i szkołach branżowych. Żaden uczeń nie pozostanie bez miejsca w szkole – dodaje.

POLECAMY RÓWNIEŻ:

To najpopularniejsze pułapki języka polskiego



Czy matura z języka polskiego jest trudna?

10 gadżetów dla modnego przedszkolaka


Ile pamiętasz z podstawówki? Quiz


Gdzie studiować, żeby zarabiać?


emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Nie tylko o niedźwiedziach, które mieszkały w minizoo w Lesznie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie