Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wyniki naboru do szkół średnich w Starachowicach. Czy dla wszystkich starczyło miejsc?

(sts), (ac)
Sławomir Sijer
Poznaliśmy wyniki rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych. We wtorek, 16 lipca, uczniowie dowiedzieli się, czy dostali się do wymarzonej placówki. Podczas tegorocznego naboru do szkół, prowadzonych przez Powiat Starachowicki aplikowało łącznie 1543 uczniów (po gimnazjum i po szkole podstawowej). W wyniku przeprowadzonej symulacji, do przyjęcia zakwalifikowanych zostało 1348 uczniów. Nieprzyjętych zostało 195, ale czeka na nich 212 wolnymi miejsc w innych szkołach.

W I Liceum Ogólnokształcącym imienia Tadeusza Kościuszki w Starachowicach było 136 miejsc dla absolwentów gimnazjów i tyle samo dla absolwentów szkół podstawowych. I tak, jeśli chodzi o absolwentów gimnazjów, przyjętych zostało 133 uczniów. Pozostały 3 wolne miejsca w klasie humanistyczno – lingwistycznej. W przypadku uczniów szkół podstawowych wszystkie klasy zostały zapełnione. Brak jest już wolnych miejsc.

Najwyższy próg punktowy dotyczył klasy matematyczno–fizycznej dla uczniów szkół podstawowych. Żeby dostać się do tej klasy trzeba było uzyskać co najmniej 150,4 pkt. Niewiele mniejszy dorobek punktowy musieli posiadać absolwenci szkół podstawowych zainteresowani klasą o profilu biologiczno – chemicznym, gdzie przyjmowano powyżej 142,95 pkt. W przypadku gimnazjalistów, aby dostać się do klasy matematyczno – fizycznej trzeba było pokonać próg 141 pkt.

II Liceum Ogólnokształcące imienia Stanisława Staszica oferowało również po 136 miejsc dla absolwentów gimnazjów i szkół podstawowych. Jeśli chodzi o gimnazjalistów przyjętych zostało 127 osób. Wciąż jeszcze jest 9 wolnych miejsc, w tym 8 w klasie o profilu humanistycznym i 1 w klasie o profilu matematyczno – fizycznym. Klasy dla uczniów szkół podstawowych wypełnione zostały w całości (136 miejsc, brak wolnych). W przypadku tej szkoły, najwyższy próg punktowy dotyczył klasy matematyczno fizycznej dla absolwentów szkół podstawowych. Żeby dostać się do niej należało uzyskać powyżej 129,95 pkt. Na profilu biologiczno – chemicznym (także dla uczniów szkół podstawowych) obowiązywał próg punktowy 123,85 pkt. W przypadku gimnazjalistów, największą liczbą punktów musieli wykazać się kandydaci do klasy matematyczno – geograficznej. Tu próg punktowy wynosił 83, 4 pkt.

W III Liceum Ogólnokształcącym imienia Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Starachowicach oferowano ostatecznie 34 miejsca dla absolwentów gimnazjów i tyle samo dla uczniów szkół podstawowych. W przypadku gimnazjalistów, przyjętych zostało 27 uczniów (próg punktowy wynosił 43,6 pkt). Nadal szkoła dysponuje 7 wolnymi miejscami w klasie humanistycznej.

W przypadku uczniów szkół podstawowych, zakwalifikowanych zostało 29 osób (próg punktowy wynosił 39,25 pkt). Nadal jest jeszcze 5 wolnych miejsc.

W Zespole Szkół Zawodowych numer 1 w Starachowicach było ostatecznie po 120 miejsc dla uczniów gimnazjów i szkół podstawowych. I tak, przyjętych zostało 107 gimnazjalistów. Nadal jest jeszcze 13 wolnych miejsc (7 -w klasie technik żywienia i usług gastronomicznych, 1- w klasie technik chłodnictwa i klimatyzacji, 2 – w klasie technik rachunkowości i 3 – w klasie technik architektury krajobrazu). Najwyższy próg punktowy – 59,8 pkt – obowiązywał w klasie technik hotelarstwa.

W przypadku absolwentów szkół podstawowych, przyjętych zostało 103 uczniów. Nadal mamy więc jeszcze 17 wolnych miejsc (6 – w klasie technik żywienia i usług gastronomicznych, 7 – w klasie technik chłodnictwa i klimatyzacji, 4 – w klasie technik rachunkowości). Najwyższy próg punktowy – 72,25 pkt obowiązywał przy naborze do klasy technik geodeta.

W Zespole Szkół Zawodowych numer 2 w Starachowicach oferowano po 150 miejsc dla uczniów gimnazjów i absolwentów szkół podstawowych. Wszystkie zostały zapełnione. Najwyższe progi punktowe obowiązywały przy naborze do klasy technik informatyk i wynosiły: 119,4 pkt (w przypadku uczniów szkół podstawowych) i 111,8 pkt ( w przypadku absolwentów gimnazjum).

W Zespole Szkół Zawodowych numer 3 przygotowano ostatecznie 170 miejsc dla uczniów gimnazjów i 153 miejsca dla uczniów szkół podstawowych. I tak, do nauki w klasie pierwszej wstępnie zakwalifikowanych zostało 129 gimnazjalistów i 121 absolwentów szkół podstawowych. Nabory uzupełniające przeprowadzone zostaną w wielu z oferowanych specjalności.

W stosunku do pierwotnych zamierzeń, w związku z zupełnym brakiem zainteresowania niektórymi oddziałami na tym etapie rekrutacji zrezygnowano z ich tworzenia. Jednak liczba miejsc pozostających w dyspozycji kandydatów jest nadal wyższa niż liczba uczniów nieprzyjętych do wybranych szkół. Dyrektorzy szkół w porozumieniu z organem prowadzącym przeprowadzą nabór uzupełniający.

POLECAMY RÓWNIEŻ:

To najpopularniejsze pułapki języka polskiego



Czy matura z języka polskiego jest trudna?

10 gadżetów dla modnego przedszkolaka


Ile pamiętasz z podstawówki? Quiz


Gdzie studiować, żeby zarabiać?


ZOBACZ TAKŻE: Flesz - szczepienia na wyjazdy zagraniczne

Źródło: vivi24

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie