Oto wyniki wyborów:
Prawo i Sprawiedliwość - 5255 głosów, 45,54 %
Blok Samorządowy - 3284 głosy, 28,46%
Polskie Stronnictwo Ludowe - 2566 głosów, 22,24 %
Kukiz'15 - 435 głosy, 3,77%
Lista radnych
PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
11 mandatów: Robert Kruk, Konrad Kałka, Paweł Wojda - okręg numer 1 obejmujący Jędrzejów; Maria Barańska, Andrzej Jakubanis, Marcin Piszczek - okręg numer 2 obejmujący Jędrzejów; Grzegorz Kuśnierz, Mirosław Sztabławy - okreg 3 obejmujący częśc gminy; Wacław Kędra, Marian Zimoch, Teodor Kot- okręg 4 obejmujący część gminy Jędrzejów;
POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE
5 mandatów. Andrzej Błaszkiewicz (2), Andrzej Bielecki, Łukasz Stanek (3), Agnieszka Jopek-Wasilewska, Wojciech Król(4);
BLOK SAMORZĄDOWY
5 mandatów. Karolina Jarosz, Wojciech Zwierzchowski (1), Paweł Błaszkiewicz, Marek Skrzypiec(2), Jan Ziębiński(3)
Okręg 1
Miasto Jędrzejów, ulice: Adama Mickiewicza, Andrzeja Walerona, Aleja Józefa Piłsudskiego, Bartosza Głowackiego, Browarna, Brzozowa, Cmentarna, Daszyńskiego, Dębowa, Dojazd, Dr Stanisława Sędka, Duh-Imbora, Feliksa Przypkowskiego 1 - 38, 40 - 48 parzyste, Henryka Sienkiewicza, Jana Pawła II, Jasionka, Juliusza Słowackiego, Kacpra Niemirskiego, Kazimierza Jeżewskiego, Kielecka, Kilińskiego, Klonowa, Kościelna, Krótka, Krzywa, Lipowa, Marii Konopnickiej, Małogoska, Mieszka I, Mikołaja Kopernika, Mjr AK S. Gądzio-Kos, Murawiec, Ogrodowa, Okrężna, Osiedle Górki Grabowskie, Partyzantów, Piastowska, Pińczowska, Pl. Tadeusza Kościuszki, Polna, Prosta, Rakowska, Sadowa, Słoneczna, Spacerowa, Stefana Żeromskiego, Strażacka, Topolowa, Wiejska, Wiosenna, Zielona, Zygmunta Krasińskiego, 3 Maja, 11 Listopada 1 - 78, 80 - 80a
KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE
- 1 Mariusz Zygmunt Chrzanowski
- 2 Agata Dorota Cieśla
- 3 Adam Jan Czajor
- 4 Jan Mieczysław Kwiecień
- 5 Marta Ewa Marzec
- 6 Marcin Łukasz Rogowski
- 7 Agnieszka Jolanta Zaczkowska
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BLOK SAMORZĄDOWY ZIEMIA JĘDRZEJOWSKA
- 1 Karolina Dominika Jarosz
- 2 Wojciech Mieczysław Zwierzchowski
- 3 Zbigniew Stanisław Kasprzak
- 4 Karolina Larysa Bańbura
- 5 Artur Józef Biały
- 6 Tadeusz Stanisław Fiuk
- 7 Marta Małgorzata Kwiecień
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
- 1 Robert Jacek Kruk
- 2 Urszula Maria Kruk
- 3 Konrad Czesław Kałka
- 4 Agnieszka Leokadia Gorzała
- 5 Paweł Marian Wojda
- 6 Iwona Elżbieta Jeżewska
- 7 Aneta Ewa Safin
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15
- 1 Patrycja Aneta Kobos
- 2 Michał Stanisław Sala
- 3 Kalina Anna Różańska
- 4 Tomasz Łukasz Szczerba
- 5 Dorota Maria Cichoń
Okręg 2
Miasto Jędrzejów, ulice: Adolfa Dygasińskiego, Armii Krajowej, Bajkowa, Batalionów Chłopskich, Blokowa, Bolesława Chrobrego, Bolesława Krzywoustego, Cicha, Długa, Dr Antoniego Artymiaka, Dr Jana Karczewskiego, Feliksa Przypkowskiego 39 - 51 nieparzyste i od 50 do końca, Górna, Jana Sobieskiego, Jaśminowa, Kadłubka, Klasztorna, Kolejowa, Kpt. Józefa Kurka-Halnego, Kwiatowa, Mikołaja Reja, Nowa, Okrzei, Osiedlowa, Parkowa, Przemysłowa, Romana Dmowskiego, Słodowa, Słowiańska, Spokojna, Sportowa, Spółdzielcza, Stanisława Konarskiego, Św. Barbary, Szansa, Warsztatowa, Wesoła, Wilanowska, Władysława Stanisława Reymonta, Wspólna, Zamoście, 11 Listopada 79 - 81 nieparzyste, od 82 do końca
KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE
- 1 Andrzej Stanisław Błaszkiewicz
- 2 Agnieszka Borowiecka
- 3 Leszek Marian Dzwonek
- 4 Ilona Ewa Gocoł
- 5 Ewa Danuta Maludzińska
- 6 Stanisław Marian Nawrot
- 7 Dawid Marian Stermach
- 8 Beata Renata Świerczewska
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BLOK SAMORZĄDOWY ZIEMIA JĘDRZEJOWSKA
- 1 Paweł Grzegorz Błaszkiewicz
- 2 Eugeniusz Wacław Łata
- 3 Marek Eugeniusz Skrzypiec
- 4 Urszula Katarzyna Jędrychowska
- 5 Edyta Sylwia Kwiecień
- 6 Barbara Siewnicka
- 7 Lucyna Maria Fiutek
- 8 Rafał Jacek Chalewski
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
- 1 Maria Dorota Barańska
- 2 Łukasz Andrzej Skrzypczak
- 3 Paweł Stefan Kowalski
- 4 Andrzej Jan Jakubanis
- 5 Michał Krystian Faryna
- 6 Anna Gołdyn
- 7 Marcin Benedykt Piszczek
- 8 Elżbieta Bartosz
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15
- 1 Magdalena Beata Sala
- 2 Marcin Grzegorz Mazur
- 3 Ewa Anna Koterwa-Mularczyk
- 4 Michał Stanisław Szczerba
- 5 Robert Tomasz Zagała
- 6 Ewa Irena Opałka
Okręg 3
Sołectwa: Brynica Sucha, Borów, Cierno-Zaszosie, Chorzewa, Diament, Książe-Skroniów, Lasków, Łączyn, Podchojny, Potok Mały, Potok Wielki, Prząsław, Prząsław Mały, Przysów, Skroniów, Sudół, Wilanów
KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE
- 1 Andrzej Ignacy Bielecki
- 2 Łukasz Stanek
- 3 Justyna Chomczyńska
- 4 Bożena Irena Lniak
- 5 Iwona Maria Marzec
- 6 Michał Łukasz Nawrot
- 7 Andrzej Edward Wnuk
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BLOK SAMORZĄDOWY ZIEMIA JĘDRZEJOWSKA
- 1 Jan Krzysztof Ziębiński
- 2 Michał Piotr Kowalczyk
- 3 Zdzisław Jerzy Polak
- 4 Jadwiga Głogowska
- 5 Stanisław Hatys
- 6 Zdzisława Elżbieta Wypych
- 7 Grażyna Ewa Nowak
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
- 1 Krzysztof Stanisław Majchrzak
- 2 Grzegorz Adam Kuśmierz
- 3 Mirosław Sztabławy
- 4 Leopold Jan Sputo
- 5 Karina Magdalena Olesińska
- 6 Maria Weronika Drożyńska
- 7 Paulina Barbara Piotrowicz
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15
- 1 Ryszard Wojciech Nowak
- 2 Bernadetta Skalbmierska
- 3 Piotr Edward Wieszadło
- 4 Justyna Agnieszka Kobos
- 5 Marta Magdalena Stradomska
Okręg 4
Sołectwa: Borki, Brus, Chwaścice, Gozna, Ignacówka, Jasionna, Kulczyzna, Lścin, Ludwinów, Łysaków Drugi, Łysaków Kawęczyński, Łysaków pod Lasem, Mnichów, Piaski, Podlaszcze, Raków, Węgleniec, Wolica, Wólka, Zagaje
KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE
- 1 Kamil Sebastian Baran
- 2 Aneta Renata Białek
- 3 Grzegorz Czesław Cichoń
- 4 Jacek Górecki
- 5 Agnieszka Ewa Jopek-Wasilewska
- 6 Wojciech Tomasz Król
- 7 Iwona Bronisława Kwas
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BLOK SAMORZĄDOWY ZIEMIA JĘDRZEJOWSKA
- 1 Janusz Andrzej Więckowski
- 2 Aneta Iwona Górska
- 3 Jan Kazimierz Adamus
- 4 Ewa Maria Sędek
- 5 Kamil Robert Chrzanowski
- 6 Justyna Barbara Młyńczak
- 7 Łukasz Dariusz Pilarski
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
- 1 Wacław Zdzisław Kędra
- 2 Marian Tadeusz Zimoch
- 3 Teodor Eugeniusz Kot
- 4 Edyta Maria Tarach
- 5 Marian Brewczyk
- 6 Agata Stefania Blicharska
- 7 Agnieszka Kowalczyk-Blicharska
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na X!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?