Wypożyczony z Łomża Vive Kielce do GWD Minden Doruk Pehlivan zadebiutował w Bundeslidze

Wypożyczony z Łomża Vive Kielce do GWD Minden Doruk Pehlivan zadebiutował w Bundeslidze piłkarzy ręcznych. Turek zdobył dwa gole w przegranym 25:26 meczu z TSV Hannover-Burgdorf.

Niemiecka Bundesliga piłkarzy ręcznych, ze względu na pandemię, wystartowała w tym sezonie wyjątkowo późno. W czwartek odbyły się pierwsze cztery mecze.

Po pierwszej połowie będąca faworytem meczu z GWD Minden ekipa TSV Hannover-Burgdorf prowadziła dość wyraźnie. Po przerwie goście zaczęli odrabiać straty i kilka razy zbliżyli się na różnicę dwóch bramek. Ale zagrożenia dla zwycięstwa gospodarzy nie było, a gola na 26:25 Doruk Pehlivan, lewy rozgrywający wypożyczony do Minden z Łomża Vive Kielce, zdobył w ostatnich sekundach. Turek zanotował w tym spotkaniu 33 procent skuteczności (2/6).

Do niespodzianki doszło w Magdeburgu, gdzie SC przegrał z Bergischer HC. W drużynie gospodarzy zagrało w tym spotkaniu dwóch byłych zawodników kieleckiego klubu, Piotr Chrapkowski i Żeljko Musa.

Udany start sezonu zaliczył inny były gracz mistrzów Polski, Marko Mamić. Jego drużyna, SC DHfK Lipsk, wygrała wyraźnie, a Chorwat zdobył cztery bramki i miał sześć asyst.

Wyniki czwartkowych meczów
SC Magdeburg - Bergischer HC 27:31 (16:14), Musa (SC Magdeburg) 1/1 , Chrapkowski (SC Magdeburg) 0.
TSV Hannover-Burgdorf - GWD Minden 26:25 (16:11), Pehlivan (Minden) 2/6, 1 asysta
SC DHfK Lipsk - Eulen Ludwigshafen 27:19 (12:7), Mamić (Lipsk) 4/6, 6 asyst, 1 blok
TBV Lemgo-Lippe - HSC 2000 Coburg 33:26 (14:13).

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Talant Dujszebajew po Elverum: Wolałbym tu wygrać jedną bramką, ale żeby Haukur był zdrowy

Tomasz Gębala po meczu w Elverum: Andi i Mati wiele razy ratowali nam dziś tyłki