Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wyróżnienie dla pracowni w Zajączkowie. We wtorek spotkanie z Grzegorzem Kasdepke autorem książek dla dzieci

Paula Goszczyńska
Paula Goszczyńska
Grzegorz Kasdepke
Grzegorz Kasdepke archiwum
Pracownia Orange w Zajączkowie w gminie Piekoszów zdobyła wyróżnienie w konkursie „Nasza miejscowość 2050” organizowanym przez Fundację Orange. W nagrodę we wtorek, 8 stycznia, o godzinie 12 odbędzie się tam spotkanie z autorem książek dla dzieci, Grzegorzem Kasdepke.

W Zajączkowie twórcze warsztaty literackie
Zakończył się Tydzień Pracowni Orange, podczas którego pracownie w całej Polsce przygotowały zadania w ramach konkursu „Nasza miejscowość 2050”. Pytanie konkursowe brzmiało: „Jaka przyszłość czeka mieszkańca Waszej miejscowości w 2050 roku?”. Wśród uczestników konkursu znalazła się także lokalna Pracownia Orange w Zajączkowie, która jako formę pracy konkursowej wybrała wiersz.

Konkurs wymagał nie tylko kreatywności, ale też wiedzy na temat potrzeb mieszkańców przyszłości. Niebanalny pomysł i wykonanie zostały wyróżnione nagrodą specjalną, którą będzie spotkanie z Grzegorzem Kasdepke. Autor książek dla dzieci pojawi się w Pracowni już 8 stycznia o godzinie 12:00, aby opowiedzieć mieszkańcom gminy o zawodzie pisarza i udzielić młodszym i starszym literatom kilku warsztatowych porad. W spotkaniu mogą wziąć udział wszyscy mieszkańcy gminy Piekoszów oraz okolic, którzy na co dzień zainteresowani są literaturą oraz pisaniem.

Kilka słów o Grzegorzu Kasdepke
Grzegorz Kasdepke jest jednym z najbardziej znanych współczesnych polskich autorów książek dla dzieci i laureatem takich nagród, jak: Nagroda Literacka imienia Kornela Makuszyńskiego, nagroda Edukacja XXI, Nagroda BETA, Nagroda imienia Kallimacha czy Nagroda Stowarzyszenia Autorów ZAiKS. Od roku 1995 do 2000 zajmował stanowisko redaktora naczelnego popularnego magazynu dla dzieci "Świerszczyk".

Aktualnie zawodowo, poza pisaniem książek, zajmuje się tworzeniem artykułów i scenariuszy. Dzieciom znany jest przede wszystkim z serii opowiadań o detektywie Pozytywce, jednak na półkach księgarni znaleźć można ponad czterdzieści jego tytułów, z których prawie każdy zyskał status bestsellera.

Projekt społeczny Fundacji Orange
Pracownie Orange to multimedialne świetlice dla lokalnych społeczności. Każda z nich została wyposażona w sprzęt multimedialny: komputery z darmowym dostępem do internetu, konsolę do gier oraz telewizory LCD. Od początku trwania programu powstało już 100 takich świetlic. W Pracowniach organizowane są liczne szkolenia, warsztaty, zajęcia – zawsze bezpłatne i dostępne dla wszystkich chętnych.

POLECAMY RÓWNIEŻ:




Czy znasz te niezwykłe fakty z życia gwiazd? Nasz plotkarski quiz może cię zaskoczyć!


Te współczesne choroby przeszkadzają w nauce. Pomóż swojemu dziecku



Kiedy Europejczycy opuszczają rodzinne gniazdo?



Jak zmieniły się ceny w ciągu ostatnich 8 lat? [PORÓWNANIE]




NAJBOGATSZE RODZINY w Polsce 2018. Ile zarabiają? Czy dadzą początek dynastiom biznesu?



500 plus to mało. W innych krajach rozdają lodówki i mieszkania!


ZOBACZ TAKŻE: FLESZ DNI WOLNE 2019

Źródło:vivi24

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie