Wysoka przegrana Wisły Sandomierz z Radomiakiem Radom. Testowani zawodnicy bardzo słabo wypadli

W meczu kontrolnym Wisła Sandomierz przegrała 0:4 z Radomiakiem Radom. Mecz rozegrany został w Jedlni Letnisko (15 kilometrów od Radomia) na bardzo dobrej, nie mówiąc znakomitej płycie boiska.

Radomiak Radom - Wisła Sandomierz 4:0 (1:0)
Bramki: Patryk Winsztal 41, Maciej Filipowicz 48, Chams Faraji 57, Adrian Nowosadko 88.
Radomiak: Haluch (46 Kochalski) - Faraji, Klabnik, Kucharski, Sokół, Mikita (46 Wiatrak), Kluska, Filipowicz, Winsztal (57 Gilewski), Luz (63 Nowosadko) - Nowak (46 Nowakowski).
Wisła, 1 połowa: Pietras - Konefał, Czerwiak, Wilk, Chorab - Piątkowski, Tyl, Sudy, Jeziorski, Dachnowski - Piechniak.
Wisła, 2 połowa: Wierzgacz - Stolarczyk, Stanek, Kolbusz, Bażant - Ferens, Tyl, Sornat, Brożyna, Makuszewski, Zwierucha.

Rafał Wójcik, trener Wisły w tym meczu testował kilku zawodników, między innymi Stanka obrońcę Górnika Zabrze, pomocnika Dachnowskiego z Ukrainy, pomocnika Tyla z Unii Tarnów, obrońcę Stolarczyka i pomocnika Makuszewskiego z GKS Bełchatów, Adama Zawieruchę ze Zdroju Busko-Zdrój, bramkarza Szymona Pietrasa ze Spartakusa Daleszyce.

- Z gry w pierwszej połowie można być zadowolonym. Z drugiej połowy już zdecydowanie nie. Nie przeprowadziliśmy żadnej akcji. Praktycznie nie było nas w polu karnym rywala. Zawodnicy testowani wypadli słabo, podobnie jak cała nasza gra. Kto zostanie z nami dalej, a komu podziękujemy, o tym pierwsi dowiedzą się zawodnicy - mówił po meczu, szkoleniowiec Wisły.

Radomiak z Wisłą zagrał praktycznie drugim składem, bo pierwszy zagra w niedzielę z Legią Warszawie.

Ozdobą słabej pierwszej połowy była bramka zdobyta przez Patryka Winsztala, efektownym strzałem z woleja z 10 metrów po zagraniu piłki przez Bruno Luza. Wynik meczu ustalił fantastycznym strzałem z 20 metrów w samo okienko bramki strzeżonej przez Stanisława Wierzgacza - Adrian Nowosadko.