Wysoka wygrana piłkarek ręcznych Korony Handball Kielce na turnieju w Czechach. "To zasługa świetnej gry obrony"

Sławomir Stachura
Drugie zwycięstwo piłkarek ręcznych Korony Handball na towarzyskim turnieju w Czechach. Tym razem "Koroneczki" wysoko pokonały ekipę gospodarzy, HK Hodonin. - Obrona była dzisiaj świetna - chwalił drużynę trener Paweł Tetelewski.

HK Hodonin - Korona Handball Kielce 17:28 (6:14)

Korona Handball: Hibner, Nazimek – Zimnicka 3, D. Więckowska 2, Młynarska, Gliwińska 2, Czekala 3, Skowrońska 3, Syncerz 6, Jach 1, Piwowarczyk 2, Parandii 1, Kędzior 5.

W pierwszym, środowym meczu turnieju w Hodoninie, kielczanki pokonały czeski HC Zlin (relacja TUTAJ), a w drugim, czwartkowym, mimo że zagrały najlepszy jak dotąd sparing w tym okresie przygotowawczym, uległy białoruskiemu Biełazowi Mińsk (relacja TUTAJ).

W piątkowym meczu nasza drużyna szybko objęła wyraźne prowadzenie - jeszcze w 16 minucie był remis 5:5, ale w 27 minucie czeski zespół przegrywał już 5:12. W drugiej połowie Korona Handball kontrolowała mecz i powiększały przewagę. W 54 minucie wygrywała już 26:12.

- To zasługa przede wszystkim naszej obrony, przez którą Czeszki zupełnie nie mogły się przebić. Jeśli to się już udało, to bardzo dobrze interweniowały nasze bramkarki. W ataku tez było nieźle, nie było wielu błędów, stąd w pewnym momencie prowadziliśmy już różnicą czternastu bramek. A Hodonin to nie jest słaba drużyna, bo wcześniej pokonała zespół z Mińska, z którym my przegraliśmy - mówił trener naszej drużyny, Paweł Tetelewski.

W sobotę Korona Handball zagra z polskimi JKS Jarosław i Perłą Lublin, a w niedzielę zakończy turniej spotkaniem z austriackim Fivers Wiedeń.

Korona Handball pojechała na ten turniej bez kontuzjowanych Edyty Charzyńskiej, Magdy Więckowskiej, Marty Chodakowskiej i Karoliny Mochockiej. Nie ma także bramkarki Aleksandry Orowicz, która trenuje już ze Startem Elbląg.

W poniedziałek Komisja Odwoławcza Związku Piłki Ręcznej odrzuciła odwołanie kieleckiego klubu, co oznacza, że po dwóch latach gry w PGNiG Superlidze Korona Handball zagra w pierwszej lidze.

Talant Dujszebajew: Co oni tam robią? To nie ZOO [VIDEO]