Wysoka wygrana Spartakusa w sparingu ze Starem. Dedykacja dla Kołomańskiego

Dorota Kułaga
Bartosz Gębura zdobył jedną z bramek dla Spartakusa w meczu ze Starem.
Bartosz Gębura zdobył jedną z bramek dla Spartakusa w meczu ze Starem. Fot. Krzysztof Krogulec
W meczu kontrolnym trzecioligowy Spartakus Aureus Daleszyce wygrał ze Starem Starachowice, grającym w klasie okręgowej, 7:0 (1:0). Dodajmy, że trenerem Staru jest Arkadiusz Bilski, który jesienią prowadził zespół z Daleszyc.

Spartakus Aureus Daleszyce - Star Starachowice 7:0 (1:0)

Bramki: Bartosz Sot 45, 65, Mariusz Maciejski 70, 90, Michał Jeziorski 53, Kamil Blicharski 55, Bartosz Gębura 87.

Spartakus Aureus: Pietras - D. Wołowiec, Gębura, Jeziorski, Krzeszowski - Kaleta, Ostrowski, Paprocki, Blicharski - Maciejski, Sot oraz Kołomański, Wychowaniec, Zawadzki, Rosół, Smuga, W. Wołowiec, Skrzypek.

Do przerwy mecz był wyrównany, w drugiej połowie trzecioligowiec wyraźnie dominował. Warto odnotować piękną bramkę Michała Jeziorskiego zdobytą strzałem pod poprzeczkę z około 25 metrów i trafienie Kamila Blicharskiego, bezpośrednio z rzutu rożnego.

- To był bardzo fajny, pożyteczny sparing. Star to ciekawy zespół. Wydaje mi się, że trener Bilski z tej mąki będzie miał chleb. W drugiej połowie ujawniła się już nasza przewaga, ale to było do przewidzenia - mówił Andrzej Więcek, trener Spartakusa Aureus.

- Zwycięstwo dedykujemy naszemu bramkarzowi Marcinowi Kołomańskiemu, który w niedzielę ma urodziny - powiedział Mateusz Głozowski, wiceprezes Spartakusa Aureus.

Teraz zespół z Daleszyc czeka na decyzję Wydziału Gier Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej, czy inauguracja będzie w kolejny weekend, czy zostanie przełożona.