Wysokie miejsca zawodników Akweduktu Kielce w Białymstoku i Kryspinowie. Została jeszcze Olimpiada Świętokrzyska [ZDJĘCIA]

Dorota Kułaga
Zawodnicy Akweduktu w startach kończących sezon też pokazali się z dobrej strony. Akwedukt Kielce
Zawodnicy Akweduktu Kielce brali ostatnio udział w zawodach kończących sezon 2021 w Białymstoku i Kryspinowie.

W Białymstoku odbył się Turniej Nadziei Olimpijskich w triathlonie, w którym oprócz zawodników z Polski startowali również reprezentanci Węgier i Czech. Białystok był jednocześnie ostatnim etapem zawodów w ramach Pucharu Polski.

Jak informuje Fanpage Akweduktu Kielce, ogromny sukces w kategorii juniorek odniosła Marysia Matusik, która zajęła 3 miejsce, 6 w tej samej kategorii był Patryk Michaś. W Pucharze Polski 3 miejsce w Elicie zajął trener Kuba Brzóska, niezłe starty zanotowali z kat. juniorów młodszych Krzysiek Misztal i Nataniel Sieradzan oraz w młodzikach Bartek Sławiński. Bezpośrednio po startach triathlonowych odbył się aquathlon, w którym 2 miejsce w kat. żaków zajął Sebastian Grzela a 3 była Gosia Góźdź.

W Kryspinowie odbyły się natomiast zawody z cyklu Iron Dragon Triathlon. W sobotę zawodnicy rywalizowali w wyścigu na dystansie supersprinterskim, gdzie w swoich kategoriach wiekowych Bartek Sławiński zajął 1 miejsce, Gosia Góźdź była 2 a Julia Zatorska 3. Tuż za podium uplasował się Kuba Zatorski. W niedzielę rozegrano wyścigi w aquathlonie, gdzie również nasi stawali na podium. Gosia Góźdź i Alan Artwik Sieroń zajmowali 2 lokatę a 3 był Marcel Młynarczyk. W pierwszej 10 zawody ukończyła Marysia Nowak. Na 5 pozycji bieg na 500m wśród 8 i 9 latków ukończył Michał Kożuchowski.

Dla zawodników z grup młodzieżowych sezon praktycznie się zakończył, będzie jeszcze ostatni start w aquathlonie, w ramach Olimpiady Świętokrzyskiej, która 17 września zostanie rozegrana w Kielcach.