Wysokie zwycięstwo KSZO 1929 Ostrowiec w meczu Pucharu Polski

Mirosław Rolak
Pięć bramek zdobyli piłkarze trzecioligowego KSZO 1929 Ostrowiec w meczu Pucharu Polski na szczeblu okręgu świętokrzyskiego czwartoligowemu Zdrojowi Busko.

KSZO 1929 Ostrowiec – Zdrój Busko 5:0 (2:0), 1:0 Kamil Łokieć 21, 2:0 Filip Rogoziński 42, 3:0 Jakub Kapsa 59, 4:0 Damian Mężyk 73, 5:0 Bartłomiej Smuczyński 81

KSZO: Pietrasik – Mężyk, Rogoziński (61. Burzyński), Dybiec (61. Miłek), D. Cheba, Smuczyński, Puton, Jedlikowski (55. Kapsa), Łokieć (65. Grunt), P. Cheba, Madej (65. Bełczowski).
Zdrój: Szcześniak – Radwański, Kolasa, Pietras, Florczyk, Papros (55. Bandura), Piotrowski (76. Gębalski), Kowalski, Sinkiewicz (76. Ciepliński), Zawierucha, Jaśkiewicz (81. Bracisiewicz).

Goście rozpoczęli bardzo odważnie i w pierwszych minutach meczu stworzyli groźne sytuacje. Gospodarze szybko jednak uporządkowali grę i w 21 minucie ładnej akcji Partyka Cheby, Kamil Łokieć strzelił pierwszego gola. Przed przerwą wrzutka w pole karne Mateusza Madeja zamiast na głowy graczy KSZO , trafiła …. do siatki i było 2:0. Na początku drugiej połowy czerwona kartkę (druga żółta) otrzymał gracz Zdroju Jakub Florczyk i grając w osłabieniu goście niewiele mogli już zdziałać. W 59 minucie wprowadzony chwile wcześniej na boisko Jakub Kapsa strzelił trzeciego gola. W tej części gry piłkarze KSZO wypracowali wiele dogodnych okazji, ale wykorzystali tylko dwie. Na listę strzelców wpisali się Damian Mężyk i Bartłomiej Smuczyński.