Wyspy Owcze nie dały Polakom szans. Biało-Czerwoni zagrają o miejsca 13-16

Na mistrzostwach Europy w Portugalii, Polska przegrała z Wyspami Owczymi.
Na mistrzostwach Europy w Portugalii, Polska przegrała z Wyspami Owczymi. Handball Polska
Kolejnej porażki na rozgrywanych w Portugalii mistrzostwach Europy doznała młodzieżowa reprezentacja Polski piłkarzy ręcznych. Tym razem ograły ją Wyspy Owcze. Nasza drużyna zagra w turnieju o miejsca 13-16, co oznacza, że nie wywalczy bezpośrednio awansu do przyszłorocznych mistrzostw świata.

Wynik meczu tylko pozornie jest niespodzianką, bo Polacy na tym turnieju prezentują się słabo, a Farersi ograli w Portugalii Danię i Norwegię. Nasz zespół wprawdzie w 5 minucie prowadził 4:1, ale potem dominowali szczypiorniści z Wysp Owczych, którzy w 21 minucie wygrywali 12:8, a jeszcze przed przerwą wypracowali ośmiobramkową przewagę. W drugiej połowie rywale kontrolowali wynik.

Polacy zajęli trzecie miejsce w grupie i będą grali o miejsca 13-16. W półfinale tej rywalizacji, w piątek zagrają z Czarnogórą. Wiadomo już, że Biało-Czerwoni nie uzyskają bezpośredniego awansu do przyszłorocznych mistrzostw świata, bo kwalifikują się do nich drużyny z miejsc 1-11 portugalskich mistrzostw Europy.

Polska - Wyspy Owcze 32:38 (11:19)
Polska: Ałaj, Poźniak - Wiaderny 7, Michałowicz 5, Molski 3, Nowak 3, Krawczyk 3, Będzikowski 3, Powarzyński 2, Tomczak 2, Antolak 2, Domagała 2, Karpiński, Głuszczenko, Kosznik.

W innym meczu o miejsca 13-16, Chorwacja przegrała z Islandią 20:33. Najlepszym strzelcem Chorwacji i zawodnikiem uznanym za najlepszego gracza drużyny był Noa Zubac (6 bramek na 9 rzutów). Zubac jest zawodnikiem Łomży Industrii Kielce, który najbliższy sezon spędzi na wypożyczeniu w Gwardii Opole. W spotkaniu o miejsca 1-8 Serbia - Francja (28:38) inny gracz kieleckiego klubu, Stefan Dodić, nie wpisał się na listę strzelców.