Wystartowała druga liga piłkarzy ręcznych. Nerwowe derby Kielc. Czerwona kartka dla trenera

PK
Rozpoczęły się rozgrywki drugiej ligi piłkarzy ręcznych. W pierwszym, piątkowym meczu rezerwy PGE VIVE Kielce wygrały z drugą drużyną SMS ZPRP Kielce.

SMS ZPRP II Kielce - PGE VIVE II Kielce 22:24 (11:11)

SMS ZPRP II Ałaj, Paszylk - Kosiba 1, Pacuła 1, Bączek 4, Węgielewski 1, Bykowski 2, Głuszczenko 1, Kapela, Graczyk 3, Ruhnke 3, Tomczak 3, Rosowski 3, Domagała.

PGE VIVE II: Wałach - Szyc 2, Krawczyk 1, Fąfara, Syska 2, Winiarski, Kordos, Urbanowski 2, Gala 4, Mazur 3, Szaniawski 1, Włodarski 7 (3), Balawejder, Zdziech 2.

Druga drużyna SMS ZPRP Kielce trenuje wspólnie dopiero od kilku tygodni, a niewiele brakowało, żeby już w pierwszym meczu zdobyła pierwsze punkty. Na przeszkodzie stanął bramkarz PGE VIVE, Miłosz Wałach, który wielokrotnie skutecznie interweniował w sytuacjach sam na sam.

ZOBACZ>>> Rusza druga liga szczypiornistów [SKŁADY ŚWIĘTOKRZYSKICH DRUŻYN]

Mecz był nerwowy, pełen błędów z obu stron. W 39 minucie żółtą, a za moment czerwoną kartkę za krytykowanie orzeczeń sędziowskich zobaczył trener SMS Mariusz Jurasik, w końcówce żółtą kartkę dostał także trener rywali, Aleksander Litowski.

Mecz lepiej zaczęli bardziej doświadczeni zawodnicy PGE VIVE II, którzy w 10 minucie prowadzili 4:1. Uczniowie SMS szybko odrobili straty, a w 18 minucie wygrywali 7:5. Prowadzenie jeszcze kilka razy się zmieniało. W 39 minucie SMS prowadziła 17:14, jednak straciła pięć bramek z rzędu, co zadecydowało o końcowym wyniku. Wprawdzie w ostatniej minucie Kasper Kosiba doprowadził do wyniku 22:23, ale gol Michała Włodarskiego zadecydował o wygranej rezerw mistrzów Polski.