Wystartowała świętokrzyska B-klasa, a w niej trzy zespoły z powiatu skarżyskiego. Wygrał tylko beniaminek

Paweł Wełpa
Paweł Wełpa
Paweł Wełpa
W miniony weekend rozgrywki rozpoczęła świętokrzyska B-klasa. W I grupie grają trzy drużyny z powiatu skarżyskiego: Granat II Skarżysko-Kamienna, Orlicz II Suchedniów i ULKS Łączna. Start udany był tylko dla skarżyszczan.

Od tego sezonu w B-klasie grają trzy zespoły. Po latach przerwy drużynę rezerw reaktywował skarżyski Granat. I tylko beniaminek zaliczył udany mecz, pokonując u siebie KS Kamienna Wola. Skarżyszczanie po pierwszej kolejce są wiceliderem.

Zdjęcia i relacja z meczu tutaj: Udany start rezerw Granatu Skarżysko-Kamienna w B-klasie. KS Kamienna Wola pokonany

Orlicz II Suchedniów zagrał na wyjeździe z Politechniką Świętokrzyską i przegrał 1:2. Bramkę dla suchedniowian strzelił Dawid Zbroja.

– Obie bramki po naszych ewidentnych błędach. Przegrana to wynik naszej nieskuteczności. W pierwszej połowie rywale mieli może cztery sytuacje, a drugiej żadnej. My za to mieliśmy z siedem – powiedział trener Orlicza II Rajmund Kabała.

Politechnika Świętokrzyska Kielce - Orlicz II Suchedniów 2:1 (2:0)

Bramki: Paweł Anioł 5., Norbert Pieras 15. – Dawid Zbroja 77.

Politechnika: Betka - Bębas, Kotwica, Wydra, Janus (46. Czarnecki), Bieniek, Biela, Anioł (60. Zygmut), Bartyzel, Pawłowski (80. Janicki), Pieras (65. Paź)

Orlicz II: Kłys – D. Kuś, Bryczkiewicz, Porębski, Gniaździński, Herman, K. Kuś, Działak, Zbroja, Kita

Relacja i zdjęcia z meczu tutaj: Politechnika Świętokrzyska Kielce ograła Orlicz II Suchedniów

ULKS Łączna również nie może zaliczyć pierwszego meczu do udanych. Łącznianie przegrali u siebie ze Spartą Strawczynek 2:4.

Zdaniem trenera Tadeusza Żmijewskiego, jego drużyna również przegrała z powodu nieskuteczności. – Zamiast po półgodzinie prowadzić sześcioma czy siedmioma bramkami, przegrywaliśmy 0:3. W drugiej połowie znów nasza przewaga, a goście rzadko przechodzili na naszą połowę. W naszej grze było więcej przypadku niż pomyślunku. Ręce opadają. Trzeba zapytać napastników, co się stało. Sam Michał Zegadło powinien strzelić z pięć goli – powiedział.

UKLS Łączna – Sparta Strawczynek 2:4 (0:3)

Bramki: Michał Zygadło 70., gol samobójczy 75. - Mateusz Cerkowniak 20., Piotr Surma 30. z rzutu karnego, Krystian Kmiecik 40., 75.

ULKS: Wuttke – Dulęba, Żaba-Żabiński, Chrapkiewicz, Wójcik, Jabłoński, Piasta, Zegadło, Pedrycz, Zasowski (46. Kłys), Deszczka

Sparta: Wieczorek (76. Jabłoński) – Malasy (81. Kukulski), Lasota, Picheta, Kotwica, Szafarczyk (46. Cisowski), Kmiecik, Nawara, Cerkowaniak, Surma, Kosin