Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wystartowali po raz drugi

/gaw/
W ostrowieckim półmaratonie wzięło udział 25 niepełnosprawnych z terenu całego kraju.
W ostrowieckim półmaratonie wzięło udział 25 niepełnosprawnych z terenu całego kraju. Piotr Przysiwek
Uczestnicy imprezy oklaskiwali występy młodych artystów, podopiecznych warsztatów terapii zajęciowych i Domu Dziecka w Małachowie.
Uczestnicy imprezy oklaskiwali występy młodych artystów, podopiecznych warsztatów terapii zajęciowych i Domu Dziecka w Małachowie. Piotr Przysiwek

Uczestnicy imprezy oklaskiwali występy młodych artystów, podopiecznych warsztatów terapii zajęciowych i Domu Dziecka w Małachowie.
(fot. Piotr Przysiwek)

Dwadzieścia pięć osób na kołowych wózkach inwalidzkich z terenu całego kraju wystartowało w II Ogólnopolskim Półmaratonie Integracyjnym Ostrowiec 2004, zorganizowanym z inicjatywy Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych "Saron". Uczestnicy pokonali trasę ponad 21 kilometrów, wiodącą ulicami Ostrowca.

Ogólnopolski półmaraton integracyjny wystartował w Ostrowcu Świętokrzyskim już po raz drugi. Po ubiegłorocznym sukcesie imprezy, gdzie w zawodach wzięło wówczas udział 14 osób na wózkach inwalidzkich, tegoroczne zmagania sportowe przyciągnęły aż dwudziestu pięciu uczestników z terenu całego kraju. Na starcie półmaratonu stanęli niepełnosprawni m.in. ze Szczecina, Elbląga, Poznania, Katowic, oczywiście z Ostrowca, a także Bielska-Białej i Nowego Sącza. Trasa wiodła ulicami w centrum Ostrowca, na odcinku 21 kilometrów i 700 metrów.

- Startujący w ubiegłym roku uczestnicy podkreślali wysoki poziom ostrowieckiej imprezy, zapowiedzieli, że tu powrócą. Nie mogliśmy więc poprzestać na jednych zawodach. Wprost przeciwnie, półmaraton chcemy wprowadzić na stałe do kalendarium imprez sportowych, organizowanych na terenie Ostrowca. Dodatkową przesłanką w tym kierunku jest fakt, że jest to jedyne tego typu przedsięwzięcie realizowane w regionie świętokrzyskim - podkreśla Adam Lendor, prezes Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych "Saron", główny organizator półmaratonu. - W tym roku w zawodach wzięło udział 11 osób więcej niż w ubiegłym. Uważam to za sukces i potwierdzenie, że wrasta zarówno renoma imprezy, a także staje się ona coraz głośniejsza.

Wśród tych, którzy zmagali się w trakcie półmaratonu byli nie tylko amatorzy, ale i niepełnosprawni, którzy zajmują się tym niejako "zawodowo". Najlepsi otrzymali nagrody pieniężne i puchary z rąk posła Leszka Bugaja, prezydenta miasta Jana Szostaka, sekretarza Starostwa Powiatowego Piotra Składanowskiego, przedstawicieli Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie i Stowarzyszenia "Saron".

- Dla mnie najważniejszym jest to, iż poza radością ze sportowych sukcesów, udało się zagwarantować pełne bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom. Zadbali o to również funkcjonariusze policji, Straży Miejskiej i firmy ochroniarskiej "Karabela" - dodaje Adam Lendor. - Chciałbym podziękować wszystkim ofiarodawcom i sponsorom akcji, a także osobom, które pomogły w jej realizacji.

Równocześnie z rozgrywanym półmaratonem, na ostrowieckim Rynku w ramach festynu "Razem łatwiej", swoje prace prezentowali podopieczni dwóch warsztatów terapii zajęciowej z Ostrowca, a także z Zochcina. Nie zabrakło występów artystycznych w ich wykonaniu, koncertowały również dzieci z Domu Dziecka w Małachowie.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie