Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wystawcy VI Salonu Rękodzieła Artystycznego w Kielcach - poznaj Krzysztofa Wesołowskiego

AWA
W Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach będzie można zobaczyć prace Krzysztofa Wesołowskiego.
W Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach będzie można zobaczyć prace Krzysztofa Wesołowskiego.
W sobotę 24 marca w godzinach 10-14 w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbędzie się VI Salon Rękodzieła Artystycznego. Wystawcy przygotowali o godzinie 13 konkurs z niespodziankami dla zwiedzających.

W ramach prezentacji uczestników Salonów Rękodzieła Artystycznego odbywających się w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach będzie można zobaczyć twórczość Krzysztofa Wesołowskiego – snycerza z Zagnańska.

Krzysztof Jan Wesołowski o sobie:

Moje pierwsze prace w drewnie powstały w 1991 w Cieplicach. To tu zetknąłem się z tajnikami pracy z dłutem i młotkiem w dłoni. Pierwsze moje prace to były rzeźby w formie ludowej: mnicha, sołtysa i sołtysowej. Formy płaskorzeźb kształtowałem sam na zasadzie prób i błędów - nie psując żadnego kawałka drewna. Poza tymi trzema rzeźbami, pozostałe powstawały już w warunkach domowych w Kielcach i od 1998 roku w Zagnańsku.

Posiadam bardzo dobre warunki lokalowe do wykonywania prac większego formatu, nie szukając warunków plenerowych. Jestem autorem i wykonawcą płaskorzeźb w formie witrażowej, Dębu Bartka, wierzby Iwy oraz Chóru Świętokrzyskiego.

Wystawcy VI Salonu Rękodzieła Artystycznego w Kielcach - poznaj Krzysztofa Wesołowskiego

Wykonuję różną tematykę, począwszy od kwiatów, postaciami osób, zwierząt, ptaków, postaci z kreskówek oraz tematykę sakralną. W moich pracach często jest ukryta treść symboliki dnia poprzedniego i teraźniejszego.

Korzystam z każdego rodzaju drewna jaki mam do dyspozycji. Takim podstawowym materiałem do rzeźbienia to lipa i topola będąc drewnem miękkim. Oprócz lipy i topoli korzystam z bardzo twardego drewna: klon, buk, dąb, olcha, osika, grab, akacja, orzech włoski, wiśnia i oczywiście egzotyczne drewno jakim jest heban. Każde z tych materiałów ma swoje wady i zalety. Najczęściej rzeźby pokrywam bejcą i przecieram nadając światło dając większą czytelność tych prac. Pokrywam woskiem pszczelim i poleruję. Mam za sobą wiele spotkań z młodzieżą szkolną, dziećmi w wieku przedszkolnym, warsztaty z osobami dorosłymi i młodzieżą. Prezentowałem swoje prace na wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych (między innymi Bruksela, Kielce, Opoczno, Wąchock, Zagnańsk, Bieliny, Miedziana Góra).

Do chwili obecnej wykonałem ponad 300 prac, brałem udział w wielu spotkaniach autorskich, Europeadzie, Święcie Kielc. Posiada nagrody i wiele dyplomów i wyróżnień. Współpracuję z Wojewódzkim Domem Kultury w Kielcach i Towarzystwem Przyjaciół Sztuk Pięknych w Kielcach.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Dlaczego chleb podrożał? Ile zapłacimy za bochenek?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie