psy wierne po śmierci psi bohaterowie słynne psy

domena publiczna

Poprzednie Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze Poprzednie Następne

Wierny pies Hachikō

Hachikō to jeden z psów, które zapisały się w historii jako symbol wierności i miłości do człowieka. W 1924 roku pies rasy Akita przybył do Tokio wraz ze swoim właścicielem, profesorem na wydziale rolnictwa Uniwersytetu Tokijskiego. Hachikō codziennie odprowadzał swojego pana do stacji kolejowej, gdy ten udawał się do pracy. Gdy profesor wracał wieczorem do domu, pies czekał na niego w tym samym miejscu.

Po roku wspólnego życia w Tokio profesor zmarł. Stało się to nagle, w miejscu pracy. Mimo tego Hachikō nadal codziennie czekał na swojego właściciela na stacji Shibuya, pojawiając się tam przed przyjazdem wieczornego pociągu. Pies przychodził na stację przez kolejnych 10 lat. Został zauważony przez jednego ze studentów profesora, który nagłośnił jego historię.

Hachikō zyskał przydomek "wiernego psa", zaś obok dworca wystawiono mu pomnik. Jego postać przyczyniła się do odrodzenia zainteresowania rasą Akita. Pies zmarł 8 marca 1935 roku. Jego spreparowane szczątki są przechowywane w Narodowym Muzeum Przyrody i Nauki w Ueno w Tokio.

Wróć do artykułu

Najnowsze wiadomości

reklama

Polecamy