X Triathlon Ziemi Sandomierskiej. Ponad 100 zawodników pokonało trasę wpław, na rowerach i biegiem

Klaudia Tajs
Na sandomierskiej Starówce zawodników powitał deszcz i turyści oraz najbliżsi, którzy dopingowali dobiegających do mety zmęczonych uczestników. Klaudia Tajs
W X Triathlonie Ziemi Sandomierskiej, który odbył się w sobotę, 25 sierpnia rywalizowało 104 zawodników. Pokonali trasę z Koprzywnicy do Sandomierza - wpław, na rowerach i biegiem.

W ramach zawodów rozegrano Mistrzostwa Polski Lekarzy i Otwarte Mistrzostwa Ziemi Sandomierskiej dla Amatorów. 104 zawodników wystartowało w południe na zalewie w Koprzywnicy, gdzie w tamtejszym zalewie przepłynęli dystans 750 metrów. Następnie zawodnicy wsiedli na rowery i pokonali 20-kilometrową trasę do Sandomierza. Na koniec, na nadwiślańskim bulwarze zostawili rowery i rozpoczęli bieg. Pięciokilometrowa trasa wiodła w obrębie Parku Piszczele.

Na sandomierskiej Starówce zawodników powitał deszcz i turyści oraz najbliżsi, którzy dopingowali dobiegających do mety zmęczonych uczestników. Po przekroczeniu linii mety, każdy zawodnik otrzymał symboliczny medal. Był czas na zasłużony odpoczynek i komentarze. Zawodnicy przyznali, że najtrudniejszy na całej trasie był bieg, który w wielu miejscach prowadził odcinkami pod górę. W gronie zawodników, którzy przyjechali z całej Polski był także Dominik Płaza, dyrektor Muzeum Okręgowego Sandomierzu. Tuż po przekroczeniu mety, dyrektor odebrał medal i przyznał, że mimo zmęczenia, jest bardzo zadowolony ze swojego czasu.

Paweł Wierzbicki, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sandomierzu, który witał na mecie zawodników potwierdził, że bieg nie był łatwy. - Nasze miasto Sandomierz, miasto siedmiu wzgórz, tak jak Rzym dla biegaczy jest bardzo wymagający - mówił dyrektor. - Triathlon jest dyscypliną trudną, dyscypliną dla ludzi niebanalnych, którzy tu przyjeżdżają. My oferujemy to, co nasze miasto może dać czyli pagórki i kilka podbiegów. Zawodnicy na pewno mocno się zmęczyli. Łącznie pokonali 25 kilometrów i 700 metrów.

W klasyfikacji generalnej pierwsze miejsce zajął Jan Popławski z Ostrowca. Drugie miejsce zajął Piotr Kalinowski z Włocławka. Na trzecim miejscu uplasował się Piotr Janisz z Wysokiej.

W grupie lekarzy pierwsze miejsce zajął Piotr Kalinowski z Włocławka, drugie Paweł Wojewoda z Warszawy, miejsce Bartosz Wojciechowski z Katowic.