Zablokowana trasa 751 Ostrowiec - Kielce. Szybka reakcja...

  Zablokowana trasa 751 Ostrowiec - Kielce. Szybka reakcja

  sw

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Zablokowana trasa 751 Ostrowiec - Kielce. Szybka reakcja

  ©pixabay

  Marznący deszcz i śnieg spowodował we wtorek rano, że warunki do jazdy, szczególnie na drogach w Górach Świętokrzyskich są fatalne. Rano zablokowana została droga numer 751 Ostrowiec - Kielce. Na szczęście reakcja drogowców była błyskawiczna - droga została posypana, ruch szybko zaczął odbywać się normalnie.
  Zablokowana trasa 751 Ostrowiec - Kielce. Szybka reakcja

  ©pixabay

  Tradycyjnie już przy pogarszających się warunkach pogodowych ciężarówki nie mogły podjechać pod wzniesienie w Bartoszowinach w gminie Nowa Słupia. Droga od Ostrowca w kierunku Kielc była nieprzejezdna, a sznur samochodów ciągnął się przez kilka kilometrów i sięgał Nowej Słupi!

  Okazało się ,że przyczyną problemów była tak naprawdę jedna ciężarówka, prawdopodobnie na łysych oponach. Nie mogła podjechać pod górę i zablokowała przejazd. Błyskawicznie pojawiła się piaskarka, która posypała śliską jezdnię, ruch bardzo szybko został udrożniony.

  Dariusz Wróbel, zastępca dyrektora do spraw Utrzymania Sieci Drogowej Świętokrzyskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich informował we wtorek przed południem: - Śnieg i marznący deszcz padał tylko na terenie Gór Świętokrzyskich. Widzieliśmy na kamerach ,gdzie na drogach jest ślisko, do Bartoszowin natychmiast skierowaliśmy piaskarki. Szybko udało się rozwiązać problem. Przy okazji apelują do policji i Inspekcji Transportu Drogowego, by zimą wzmóc kontrole ciężarówek. Wiele z nich ma całkowicie łyse opony i najmniejszy śnieg czy lód powoduje, że blokują drogi, są wielkim zagrożeniem.

  Po nocnych opadach drogi, szczególnie na terenie gór świętokrzyskich są bardzo śliskie. Policja apeluje o ostrożność.
  POLECAMY RÓWNIEŻ:  Nie wiesz z kim pójdziesz na studniówkę? Skorzystaj z naszego generatora studniówkowego!


  Ile kosztuje wychowanie dziecka w Polsce? Jest droższe niż myślisz!  Co nas wkurza w zimie na polskich drogach?  Praca marzeń. 10 najlepszych ofert pracy skierowanych do Polaków
  One urodzą w 2019. Idzie nowe baby boom  Co wiesz o prowadzeniu auta zimą? Quiz


  Zobacz także: Flesz zakaz handlu w niedzielę - rząd wstrzymuje zmiany

  Źródło: vivi24

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (21)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (21) forum.echodnia.eu

  PREMIERY

  SAMOCHODY UŻYWANE

  PRZEPISY

  PORADY

  RAPORTY