Zabójstwo na Michałowie. Prokuratura Wojskowa: zatrzymano...

  Zabójstwo na Michałowie. Prokuratura Wojskowa: zatrzymano żołnierza z jednostki w Radomiu, który zamordował żonę. Sam zgłosił się na policję

  jp

  Echo Dnia Radomskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Radomskie

  Na miejscu pracowali funkcjonariusze Żandarmerii Wojskowej.

  Na miejscu pracowali funkcjonariusze Żandarmerii Wojskowej. ©facebook / Osiedle Michałów

  Ustalenia Prokuratury Wojskowej: 28-latka została zamordowana w mieszkaniu na osiedlu Michałów w Radomiu, zatrzymano Marcina Z., oficera jednostki wojskowej na Sadkowie w Radomiu.
  Na miejscu pracowali funkcjonariusze Żandarmerii Wojskowej.

  Na miejscu pracowali funkcjonariusze Żandarmerii Wojskowej. ©facebook / Osiedle Michałów

  Informacje na temat tragicznego zdarzenia przekazał nam Łukasz Łapczyński, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Z dotychczas poczynionych ustaleń wynika, że do tragedii doszło w czwartek rano.

  Żołnierz sam zgłosił się na policję  Około godz. 10 rano 32-letni Marcin Z., żołnierz z 42 Bazy Lotnictwa Szkolnego w Radomiu, pojawił się w Komendzie Miejskiej Policji w Radomiu, informując o konflikcie z żoną. Zachowanie mężczyzny wzbudziło niepokój policjantów, w związku z czym razem z nim pojechali do miejsca jego zamieszkania.

  W mieszkaniu ciało kobiety  Tam Marcin Z. otworzył policjantom drzwi i wpuścił ich do mieszkania. Ci znaleźli ciało kobiety, 28-letniej Edyty Z. - żony wojskowego. Mężczyzna został natychmiast zatrzymany. Był nietrzeźwy, badanie alkomatem wykazało 0,74 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu.

  CZYTAJ KONIECZNIE: Wojskowy z Radomia zabił żonę? Rodzinna tragedia na Michałowie  Przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon kobiety. Od zatrzymanego pobrano krew do dalszych badań, m.in. w kierunku na obecność w organizmie substancji odurzających.

  - Na miejscu funkcjonariusze Żandarmerii Wojskowej pod nadzorem prokuratora z Wydziału ds. Wojskowych Prokuratury Okręgowej w Warszawie przeprowadzili oględziny zwłok oraz miejsca ich znalezienia. Zabezpieczono ślady, które będą istotne dla szczegółowego ustalenia okoliczności zdarzenia. Oględziny trwały do godz. 21. Ustalenia poczynione w toku tych czynności wskazują na to, że doszło do zabójstwa kobiety - informował Łukasz Łapczyński.

  Ciało 28-latki przewieziono do Zakładu Medycyny Sądowej w Warszawie, gdzie zostanie przeprowadzona sekcja zwłok. Zatrzymany żołnierz jeszcze w czwartek został przewieziony do Warszawy do pomieszczenia dla osób zatrzymanych. Najprawdopodobniej jeszcze dzisiaj w Wydziale ds. Wojskowych PO usłyszy zarzut zabójstwa.

  Wzorowa rodzina...  Dotychczasowe ustalenia wskazują na zabójstwo, a więc zapewne taki zarzut zostanie przedstawiony, najprawdopodobniej jeszcze w piątek zatrzymanemu żołnierzowi. Do czasu zakończenia czynności procesowych, prokuratura nie udziela informacji na temat mechanizmu śmierci, jak też bliższych okoliczności zdarzenia.

  - Z poczynionych ustaleń wynika, że mężczyzna nie miał problemów w jednostce, w której służył. Jego służba przebiegała prawidłowo. Marcin Z. wraz z żoną i 3-letnią córką mieszkali w wynajmowanym lokalu na osiedlu Michałów w Radomiu. W czasie zdarzenia córka przebywała w przedszkolu, do którego rano zawiozła ją matka. Uchodzili za spokojną rodzinę, nie sprawiającą problemów sąsiedzkich - informował prokurator Łukasz Łapczyński. - Mając na uwadze dobro rodziny pokrzywdzonej, jej małoletniej córki, a także kierując się dobrem postępowania prokuratura nie informuje o szczegółach dotyczących życia prywatnego rodziny, a w szczególności relacji pomiędzy małżonkami. Będą one szczegółowo ustalane w oparciu o relacje rodziny, znajomych oraz sąsiadów - dodaje.

  MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
  Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
  PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA radom@echodnia.eu lub Facebook.


  ZOBACZ TEŻ: Prokuratura o podwójnym zabójstwie na os. Gołębiów w Radomiu  POLECAMY RÓWNIEŻ:

  Pałeczki w dłoń! Co wiesz o kuchni azjatyckiej? [Quiz]  Wynajem mieszkania – 10 rzeczy, na które zwrócić uwagę
  TOP 12 NAJGORSZYCH zabaw weselnych. W co nie bawić się podczas oczepin?
  TOP 7 grzechów kierowców ROWERZYŚCI kontra KIEROWCY SAMOCHODÓW ZDJĘCIA
  Muzyczni skandaliści. TOP 9 skandalistów ze świata muzyki
  TOP 10 UCZELNI Gdzie studiować, żeby zarabiać najwięcej na etacie?


  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (62)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (62) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo