Zacięte derby Kielc w drugiej lidze dla Politechniki Świętokrzyskiej, która pokonała rezerwy PGE VIVE Kielce

PK
W zaległym meczu gupy mistrzowskiej drugiej ligi piłkarzy ręcznych, AZS Politechnika Świętokrzyska Kielce wygrała z rezerwami PGE VIVE Kielce.

AZS Politechnika Świętokrzyska Kielce PGE VIVE II Kielce 31:29 (15:15)

Politechnika: Świąder 1, Godzwon, Porzucek – Kamys 7, Nawara 4, Sadecki 5, Banasik 1, Litwin, Kwieciński 2, Rączka 3, M. Nowak, Ł. Kurek 1, P. Kurek, R. Nowak, Słomiński 1, Glita 6 (5).

PGE VIVE II: Kijewski – Wołowiec 3, Krawczyk, Bysiak 6 (2), Kubicki, Basa 3 (1), Matuszewski 4, Stępnik 6, B. Mazur 1, Włodarski 2, P. Mazur 1, Pawlik 3, Filipowicz.

Derbowy mecz był zacięty i trzymał w niepewności do ostatnich minut. Pierwsza połowa przez 20 minut z lekką przewagą Politechniki, która w 11 minucie wygrywała 8:5. Rezerwy mistrzów Polski w 21 minucie doprowadziły do remisu 10:10, a tuż przed przerwą objęły prowadzenie 14:13.

W drugiej połowie początkowo przeważali goście, którzy wychodzili na jedno-, dwubramkowe prowadzenie. Ostatni raz w 47 minucie – 24:22. AZS wykorzystał serię trzech kar dla rywala i w 58 minucie wygrywał 28:25. PGE VIVE zbliżyło się na różnicę jednego gola (28:27, 56 minuta), ale gole obrotowego Politechniki, Zygmunta Kamysa, który zdobył trzy ostatnie bramki dla swojego zespołu, a w ostatnich 15 minutach rzucił ich pięć, zdecydowały o wygranej drużyny trenera Pawła Sieczki.