Zaginieni w województwie świętokrzyskim. Widziałeś ich?...

  Zaginieni w województwie świętokrzyskim. Widziałeś ich? [ZDJĘCIA] [AKTUALIZACJA MARZEC 2019]

  ak

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Fundacja ITAKA nieustannie poszukuje osób zaginionych, w tym także tych, które po raz ostatni były widziane na terenie województwa świętokrzyskiego.
  1/29
  przejdź do galerii

  Fundacja ITAKA nieustannie poszukuje osób zaginionych, w tym także tych, które po raz ostatni były widziane na terenie województwa świętokrzyskiego. Zobacz galerię zaginionych! Widziałeś kogoś lub masz o którejś z tych osób jakiekolwiek informacje? Przekaż je Fundacji ITAKA - każda wiadomość jest cenna i może pomóc w odnalezieniu zaginionej osoby! ©Fundacja ITAKA / zaginieni.pl

  Zaginieni w województwie świętokrzyskim. Co roku bez wieści giną tysiące ludzi. Najwięcej zgłoszeń o zaginięciu przyjmuje policja, ale w część poszukiwań angażują się także inni, w tym, jako jedyna organizacja pozarządowa, Fundacja ITAKA. Zobacz zdjęcia zaginionych z województwa świętokrzyskiego. Jeśli widziałeś kogoś z nich lub masz o nich jakieś informacje, przekaż je Fundacji ITAKA. Każda wiadomość jest cenna!

  Zaginieni w województwie świętokrzyskim. Widziałeś? Zgłoś!


  Jeśli widziałeś którąś z zaginionych osób lub o którejkolwiek z nich posiadasz jakieś informacje, zgłoś to do Fundacji ITAKA. Możesz to zrobić:
  • telefonicznie: 22 654 70 70 lub 116 000
  • e-mailem: itaka@zaginieni.pl

  Fundacja we współpracy z policją weryfikuje uzyskane informacje.

  Zobacz galerię

  Zaginieni w województwie świętokrzyskim i innych. Jakie są statystyki?


  W 2017 roku w całej Polsce policja przyjęła ponad 19 tysięcy zgłoszeń dotyczących zaginięć.
  To nieco mniej niż w latach 2014-15, ale znacznie więcej niż w latach 2003-11, kiedy rocznie zgłaszano ok. 15 tysięcy zaginięć. Podobnie wygląda policyjna statystyka dotycząca zgłoszeń zaginięć dzieci: w zeszłym roku zgłoszono łącznie niemal 7 tysięcy zaginięć. Więcej zaginionych dzieci zgłaszano w latach 2013-15: ponad 8 tysięcy dzieci rocznie. Niechlubny rekord został pobity w latach 2000-01, kiedy zgłaszano ponad 9 tysięcy zaginięć dzieci rocznie.
  Jak podaje policja, większość spraw zaginięć udaje się rozwiązać w ciągu 14 dni od ich zgłoszenia, a aż 95% zaginionych dzieci wraca do domów do 7 dni od zgłoszenia zaginięcia. Wśród dzieci największa liczba zaginięć dotyczy grupy wiekowej 14-17 lat. Często przyczyną są ucieczki z domu.  Fundacja ITAKA nieustannie poszukuje zaginionych, także w województwie świętokrzyskim


  Zaginięcia zgłaszane są też do Fundacji ITAKA, która nigdy nie ustaje w poszukiwaniach osób zaginionych. W ubiegłym roku do Fundacji zgłoszono 779 zaginięć, w tym jedynie 4 z województwa świętokrzyskiego. Fundacja ITAKA wciąż jednak poszukuje 31 osób, których zaginięcie zgłoszono w poprzednich latach, a które po raz ostatni przebywały na terenie naszego województwa.  Ile trwają poszukiwania osób zaginionych?


  Niestety, wiele spraw zaginięć toczy się latami. Policja nie prowadzi jednak takich spraw w nieskończoność. Zaginione osoby dorosłe są poszukiwane przez 10 lat od zgłoszenia zaginięcia, a przez 15 lat przechowuje się akta sprawy na wypadek, gdyby odnaleziono niezidentyfikowane zwłoki. W przypadku osób po 70. roku życia poszukiwania prowadzi się przez 5 lat, a przez kolejnych 5 lat zachowuje się dokumentację. Z kolei jeśli chodzi o zaginione dzieci, ich poszukiwania trwają do momentu, kiedy dziecko ukończyłoby 23 lata. W międzyczasie prowadzi się tzw. progresję wiekową. Jest to symulacja wyglądu dziecka po upływie lat. Inaczej Fundacja ITAKA - ona nie przerywa poszukiwać dopóki nie odnajdzie się osoby zaginionej.

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (6)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (6) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  Miss i Mister Studniówki 2019| Głosowanie zakończone

  Miss i Mister Studniówki 2019| Głosowanie zakończone