Zagrali jak juniorzy. UMKS Kielce przegrał ze Stalą Ostrów Wielkopolski

Redakcja
Sławomir Stachura
UMKS Kielce wysoko przegrał ze Stalą Ostrów Wielkopolski w 26. kolejce I ligi koszykarzy.

BM SLAM STAL Ostrów Wielkopolski - UMKS Kielce 88:54 (20:14, 28:9, 16:16, 24:15)

UMKS: Fąfara 23 (3x3), Król 9 (1x3), Miernik 6, Makuch 4, Wróbel 4, Bacik 3 (1x3), Tokarski 2, Kamecki 2, Osiakowski 1, Busz.

Po dobrym i wyrównanym meczu z liderem Śląskiem Wrocław nasza drużyna jechała na spotkanie z przetrzebioną kontuzjami Stalą z rozbudzonymi apetytami. Tymczasem sobotnie spotkanie w Ostrowie Wielkopolskim obnażyło wszystkie bolączki UMKS-u. Kielczanie grali nie skoncentrowani, ich akcje nie miały tempa, były przypadkowe. Goście gubili się w ataku pozycyjnym, a w całym meczu zanotowali aż...dwa udane kontrataki. Z taką dyspozycją nasz zespół nie miał prawa myśleć o zwycięstwie, czy nawet podjęciu walki na gorącym terenie w Ostrowie Wielkopolskim. W ofensywie wyróżnił się jedynie kapitan Łukasz Fąfara, który jako jedyny nie bał się podejmować decyzji rzutowych.

Jeszcze po pierwszej kwarcie można było mieć nadzieję na wyrównane spotkanie. Niestety drugie dziesięć minut ostatecznie przesądziło o losach spotkania. Do przerwy UMKS tracił już 25 punktów (23:48). - To spotkanie pokazało dlaczego jesteśmy tam, gdzie jesteśmy. Mieliśmy problem ze wszystkim - podsumował krótko trener UMKS Kielce Rafał Gil.

Sporo do porozmawiania między sobą mieli też kieleccy zawodnicy. - Ciężko nam to zrozumieć, bo nie gramy przecież w tą koszykówkę od roku, czy dwóch. Nie jesteśmy kadetami, tylko ludźmi, którzy mają już jakieś mniejsze, czy większe doświadczenie. Dzisiaj natomiast wyglądaliśmy, jakbyśmy pierwszy raz spotkali się ze sobą na parkiecie. Mieliśmy problemy z podstawami koszykówki. To nie przystoi drużynie w jakiejkolwiek lidze seniorskiej - tłumaczył zdenerwowany kapitan kieleckiego zespołu Łukasz Fąfara.

Już w najbliższą środę, 6 marca kielczanie zmierzą się w hali przy ulicy Żytniej w kolejnym bardzo ważnym spotkaniu z Wikaną Startem Lublin. Decyzją klubu kibice wejdą na to spotkanie za darmo, a bilety na pojedynek ufundują sami zawodnicy. Początek meczu o godzinie 19:30.