Zakończyły się Mistrzostwa Polski U-15 kobiet oraz w stylu wolnym. 3 medale Industrii Znicza Chęciny. Zobaczcie zdjęcia z zawodów

Bartosz Wartałowicz
od 16 lat
Zakończyły się Mistrzostwa Polski U-15 w zapasach kobiet oraz w stylu wolnym. Industria Znicz Chęciny zdobył 3 medale - 2 złote i jeden srebrny. Klub z powiatu kieleckiego zajął drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej w kategorii kobiecej.

Industria Znicz Chęciny z trzema medalami na Mistrzostwach Polski U-15 w zapasach kobiet. W Hali Legionów w Kielcach odbywały się również mistrzostwa w stylu wolnym

Zawodniczki z Chęcin znakomicie spisały się na Mistrzostwach Polski U-15 w zapasach kobiet i zgarnęły 3 medale dla swojego klubu. Złoto zdobyła Patrycja Bukowska (42 kg.), oraz Julia Gibalska (54 kg). Ze srebrnym medalem mistrzostwa zakończyła Amelia Rosińska, która w kategorii 66 kg przegrała z Zofią Bargieł z KS Koronowo. Dobre wyniki zawodniczek Industrii Znicza Chęciny, spowodowały że klub zajął drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej.

Zobaczcie galerię zdjęć z zawodów

- Gdy finałowa walka się zakończyła, poczułam ogromną ulgę, dumę oraz szczęście. Przy ringu była moja mama, która mnie dopingowała przez całą imprezę. Gdyby nie ona, to nie byłoby mnie tutaj. To dzięki mamie startuję w zawodach na macie. Zamierzam poprawić wynik sprzed roku, kiedy na Mistrzostwach Polski zdobyłam złoty medal, awansowałam na Mistrzostwa Europy i zajęłam 5 miejsce - powiedziała Patrycja Bukowska - zawodniczka Industrii Znicza Chęciny.

W rywalizacji chłopców o brązowy medal walczył Aleksander Płaczkowski z Guliwera Kielce, ale przegrał z Franciszkiem Dubajem z Olimpii Cieszków.

- Mieliśmy 5 zawodników w grupie chłopców. Były mocne walki - w końcu to eliminacje do Mistrzostw Europy. Jeden zawodnik - Aleksander Płaczkowski (57 kg) przegrał swoją walkę o brązowy medal i zajął ostatecznie 5 miejsce - skomentował wyniki sportowe swojego klubu Karol Kucharczyk - prezes Guliwera Kielce, który opowiedział też nieco o organizacji tej imprezy.

Delegat techniczny Polskiego Związku Zapaśniczego - pan Mirosław Pikierski powiedział, że impreza jest przeprowadzona wzorowo. Niesamowita hala i świetne warunki dla zawodników oraz trenerów oraz znakomita obsługa techniczna. Jesteśmy bardzo zadowoleni. W tej rywalizacji startowało 289 zawodników z 77 klubów z całej Polski. To niesamowity sukces, bo rok temu w Kielcach odbywały się Mistrzostwa Polski w tej samej kategorii wiekowej i Polski Związek Zapaśniczy znowu przyznał nam organizację. Liczę, że to się powtórzy również w przyszłym roku

- dodał prezes Karol Kucharczyk.

Sukces Jakuba Grabdy z Czarnych Połaniec

W Hali Legionów województwo świętokrzyskie reprezentowali jeszcze Czarni Połaniec, którzy w kategorii chłopców zajęli drużynowo miejsce 17-19, a w kobiecej rywalizacji 27-30. Brązowy medal wywalczył Jakub Grabda (38 kg).

Jakub Grabda z trenerem Tadeuszem Szkwarkiem
Jakub Grabda z trenerem Tadeuszem Szkwarkiem Czarni Połaniec

Poza podium uplasowali się pozostali reprezentanci z Połańca: Bartczak Julia - 5 miejsce, Ostrowski Hubert - 8 miejsce, Kwiecień Zuzanna - 11 miejsce, Brzezińska Natalia - 12 miejsce, Witek Jan - 13 miejsce, Skrobacz Pola - 15 miejsce, Smakowska Karolina - 16 miejsce, Wołowiec Martyna - 17 miejsce, Szkwarek Jakub - 19 miejsce, Legawiec Oliwia - 25 miejsce.