Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Zakończyły się XVI Targi Rękodzieła w Starachowicach [ZDJĘCIA]

cuk
Na Targach Rękodzieła w Starachowicach było dwóch rzeźbiarzy, od lewej: Grzegorz Tyrała i Jerzy Dwojak oraz starachowicki malarz Andrzej Jamski
Na Targach Rękodzieła w Starachowicach było dwóch rzeźbiarzy, od lewej: Grzegorz Tyrała i Jerzy Dwojak oraz starachowicki malarz Andrzej Jamski Kazimierz Cuch
W niedzielę wieczorem zakończyły się dwudniowe XVI Targi Rękodzieła, organizowane w sobotę i niedzielę, w Spółdzielczym Domu Kultury. Stoiska 14 wystawców odwiedziło w tym roku tylko około 100 kupujących. Rękodzieło przegrywa z masówką sprzedawaną w marketach.

Mimo tego, jak poinformowała nas Jolanta Kubicka, w tym roku odpowiedzialna za organizację targów w imieniu Powiatowego Zakładu Aktywności Zawodowej (PZAZ) w Stykowie i Kałkowie, jej instytucja zamierza kontynuować organizację targów w przyszłym roku. Jak podkreśliła, nadal są chętni rękodzielnicy, gotowi prezentować swoje wyroby na targach, a PZAZ, żyjący z rękodzieła niepełnosprawnych, popiera każde rękodzieło. Targi Rękodzieła mają za cel wydobyć z zapomnienia sztuki rękodzielnictwa w powiecie starachowickim i okolicy oraz ich twórców.
Uroczyste otwarcie

W sobotę o 11.00 wicestarosta Dariusz Dąbrowski, w towarzystwie Justyny Witkowskiej, dyrektor Powiatowego Zakładu Aktywności Zawodowej Kałków i Beaty Wiśniewskiej – dyrektora Spółdzielczego Domu Kultury, oficjalnie otworzył targi. Kazimiera Marlica z Tychowa Nowego, członkini zespołu Ziemia Mirzecka, zaprezentowała swój wiersz na Boże Narodzenie i na targi. Dała także próbkę mirzeckiego „godania”.

Targi są organizowane bezpłatnie, jako społeczne działanie pracowników Powiatowego Zakładu Aktywności Zawodowej w Stykowie i Kałkowie, który zatrudnia i wspiera osoby niepełnosprawne. Co roku wspiera ich Starostwo Powiatowe w Starachowicach. Patronat medialny nad targami sprawowało między innymi Echo Dnia.

Podczas targów można było nabyć stroiki świąteczne, obrazy, rzeźby, robótki szydełkowe, malowane szkło, kwiaty z krepiny, miód i wyroby z kitu pszczelego, paatchwork, kartki świąteczne, witraże, biżuterię. W tym roku praktycznie nie było warsztatów z samodzielnego wykonywania ciekawych ozdób świątecznych. Poszczególni wystawcy indywidualnie udzielali rad zwiedzającym i kupującym.

Lista tegorocznych wystawców

Jerzy Dwojak – rzeźba, Elżbieta Wiącek -robótki szydełkowe, Teresa Koryczan - robótki szydełkowe, aniołki, Grzegorz Tyrała – rzeźba, Krystyna Tatarak - haft, robótki szydełkowe, Zdzisław Szczepanik - bombki cekinowe, Julita Roguska - stroiki, kwiatki z wstążki, Ewa Ciesielska - biżuteria, koronka, Iwona Jasztal – biżuteria, Andrzej Jamski – obrazy, Kazimiera Marlica - stroiki, zabawki, Katarzyna Adamska - masa solna, Magdalena Łęcka – świeczki, Powiatowy Zakład Aktywności Zawodowej - stroiki świąteczne.

POLECAMY: KULTURA I ROZRYWKA

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie