Zamknij

Echo Dnia

Zalew Klekot w gminie Włoszczowa tuż przed otwarciem sezonu kąpieliskowego. Zobacz, jak jest przygotowany (ZDJĘCIA)

Kąpielisko nad zalewem Klekot w gminie Włoszczowa będzie w tym sezonie letnim udostępnione dla wypoczywających. Prawdopodobnie ruszy na początku lipca

Krzysztof Krogulec

Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [1/17] Następne

Zalew Klekot w gminie Włoszczowa tuż przed otwarciem sezonu kąpieliskowego. Zobacz, jak jest przygotowany (ZDJĘCIA)

Kąpielisko nad zalewem Klekot w gminie Włoszczowa będzie w tym sezonie letnim udostępnione dla wypoczywających. Prawdopodobnie ruszy na początku lipca i będzie czynne do końca wakacji.

Kąpielisko będzie jeszcze musiało zostać dopuszczone przez Sanepid. Korzystanie z kąpieliska będzie uwarunkowane aktualnymi obostrzeniami sanitarnymi związanymi z pandemią koronawirusa.

Zalew Klekot - miejsce okazjonalnie wykorzystywanym do kąpieli, to największy w gminie Włoszczowa i całym powiecie włoszczowskim akwen.

- Miejmy nadzieję, że teraz nic nie stanie na przeszkodzie, aby miesiące wakacyjne tętniły życiem w urokliwym zakątku naszej gminy - mówi Iwona Boratyn, rzecznik prasowy Urzędu Gminy Włoszczowa.

Zalew Klekot koło Włoszczowy od lat służy mieszkańcom gminy i turystom do letniego wypoczynku. To urokliwe miejsce pośród lasów lubią wędkarze, rowerzyści, a przede wszystkim amatorzy wypoczynku nad wodą. W sezonie działa tu strzeżone kąpielisko, są tu wypożyczalnie rowerów, kajaków, miejsca piknikowe, trasy rowerowe, mała gastronomia. Dwa lata temu otoczenie Klekotu wypiękniało - przeprowadzono tu prace za 460 tysięcy złotych. Zbudowane zostały chodniki, altany, grill, stanęły ławki, zamontowana została fotowoltaika. Przypomnijmy, że W ubiegłym roku kąpielisko na Klekocie nie zostało otwarte - na przeszkodzie stanęła pandemia koronawirusa.

Zobaczcie, jak zalew Klekot jest przygotowany do sezonu letniego 2021

WIĘCEJ NA NASTĘPNYCH SLAJDACH >>>>>>>>

Najnowsze wiadomości

reklama

Polecamy