Zamiast trzech szkół - nieograniczony wybór. Rodzice w...

  Zamiast trzech szkół - nieograniczony wybór. Rodzice w Kielcach apelują o zmiany w systemie rekrutacji

  PG

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Zamiast trzech szkół - nieograniczony wybór. Rodzice w Kielcach apelują o zmiany w systemie rekrutacji
  1/4
  przejdź do galerii
  Zamiast trzech szkół - nieograniczony wybór. W sobotę, 16 lutego, przed Urzędem Miasta Kielce grupa „Rodzice Współdecydują” wraz z Magdaleną Fogiel-Litwinek zaproponowała zmiany w systemie rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych. Ma być łatwiej i bezstresowo.


  Po reformie edukacji, w roku szkolnym 2019/2020 do szkół średnich pójdą dwa roczniki uczniów – ci kończący ósmą klasę szkoły podstawowej oraz ostatni rocznik gimnazjum.
  Rodzice martwią się, czy ich dzieci znajdą miejsce w wymarzonej szkole. - Jesteśmy nieformalną grupą, która od kilku miesięcy angażuje się w działania, które mogłyby ułatwić naszym dzieciom bezstresowe i płynne przejście przez proces rekrutacyjny w podwójnym roczniku - mówiła Magdalena Fogiel-Litwinek. - Chcieliśmy zaapelować do radnych wszystkich opcji, żeby poparli projekt uchwały, którego jestem autorką - dodała.

  Projekt zakłada, że zamiast trzech szkół średnich jak jest do tej pory, młodzież mogłaby wybrać nieograniczoną liczbę placówek, w których chciałaby się uczyć. - Nie jest to nowe rozwiązanie, ponieważ w wielu miastach Polski już funkcjonuje, na przykład w Warszawie. Zlikwidowanie takiej bariery pozwoliłoby naszym dzieciom bez problemu przejść rekrutację i już podczas pierwszego naboru dostać się do wymarzonej szkoły- podkreśla Magdalena Fogiel-Litwinek.

  W spotkaniu uczestniczyli członkowie grupy „Rodzice Współdecydują”, którzy również martwią się o przyszłość swoich pociech. - Zniesienie limitu trzech szkół nie powinno być problemem ani dla Miasta, ani dla Kuratorium Oświaty. A mądra decyzja może ułatwić start naszym dzieciom - mówiła Renata Janus.

  Przypomnijmy ,że władze Kielc przymierzają się do tego , by znacznie ograniczyć liczbę przyjętych do klas I do najlepszych szkół średnich w obu rocznikach - szerzej na ten temat https://echodnia.eu/swietokrzyskie/podwojny-rocznik-w-szkolach-srednich-znamy-plany-miasta-kielce-wielka-redukcja-miejsc-w-czolowych-liceach/ar/13845694


  POLECAMY RÓWNIEŻ:  Nie wiesz z kim pójdziesz na studniówkę? Skorzystaj z naszego generatora studniówkowego!


  Ile kosztuje wychowanie dziecka w Polsce? Jest droższe niż myślisz!  Co nas wkurza w zimie na polskich drogach?  Praca marzeń. 10 najlepszych ofert pracy skierowanych do Polaków
  One urodzą w 2019. Idzie nowe baby boom  Co wiesz o prowadzeniu auta zimą? Quiz


  Zobacz także: Flesz - protesty rolników nasilają się, hodowcy liczą na prezydenta Dudę

  Źródło: vivi24

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (3)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (3) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Wideo

  Galerie zdjęć

  Polecamy

  Miss i Mister Studniówki 2019| Głosowanie zakończone

  Miss i Mister Studniówki 2019| Głosowanie zakończone