ZAPIS RELACJI LIVE. Chrobry Głogów - Korona Kielce 1:1

Damian Wiśniewski
Korona Kielce
W niedzielę 30 sierpnia Korona Kielce zainauguruje rozgrywki Fortuna 1 Ligi. Na początek podopieczni trenera Macieja Bartoszka zagrają na wyjeździe z Chrobrym Głogów. Sprawdź, gdzie oglądać transmisję tego meczu w telewizji i internecie oraz śledź razem z nami relację LIVE. Ta rozpocznie się około godziny 12:10, mecz o 12:40.

RELACJA LIVE

ODŚWIEŻ, ABY ZAKTUALIZOWAĆ

Chrobry Głogów - Korona Kielce 1:1 (1:0)
Bramki:
Michał Ików-Gołąb 43 z rzutu karnego - Kamil Juraszek 89 (samobójcza)
Żółte kartki: Oliver Prasnovsky 29, Jaka Kolenc 65, Robert Mandrysz 80 - Remigiusz Szywacz 53, Grzegorz Szymusik 54, Marek Kozioł 54, Emile Thiakane 80.
Chrobry: Bieszczad- Ików-Gołąb, Juraszek, Prasnovsky - Ratajczak (90. Stolc), Ziemann, Kolenc, Mandrysz - Piotrowski (46. Bryła), Banaszewski (74. Machaj), Kowalczyk (63. Lebedyński).
Trener Ivan Djurdjevic
Korona: Kozioł - Szymusik, Szarek, Grzelak, Szywacz - Długosz (75. Podgórski), Basiuk (46. Kaczmarski), Cetnarski (70. Petrović), Szelągowski (64. Łysiak)- Thiakane, Kiełb (75. Firlej).
Trener Maciej Bartoszek
Sędzia: Damian Sylwestrzak (Wrocław).

14:42
Dziękujemy za śledzenie relacji live ze zremisowanego przez Koronę Kielce meczu z Chrobrym Głogów. Już wkrótce na naszym portalu pojawią się relacja pomeczowa i wypowiedzi bohaterów spotkania. Zapraszamy!

Czerwone kartki: 0 - 0

90+5'
Koniec! Pechowy remis Korony w Głogowie!

90+4'
Rafał Grzelak wpakował piłkę do bramki Chrobrego po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, ale sędzia dopatrzył sie wcześniej zagrania ręką. Zdaje się jednak, iż się pomylił!

90+2'
Z Grzelakiem już wszystko w porządku, wrócił do gry.

90+1'
Rafał Grzelak z urazem nosa musi na chwilę opuścić murawę. Cztery minuty doliczył sędzia do drugiej połowy.

90'
Zmiana w Chrobrym, Stolc wchodzi za Ziemanna.

89'
GOOOL! Remis, samobójcze trafienie Kamila Juraszka!

88'
Szymusik zagrał na klepkę z Firlejem, wpadł z piłką w pole karne, ale tam spokojnie zatrzymał go Ratajczak.

87'
Łysiak zaatakował indywidualnie, ale został zatrzymany na wysokości pola karnego gospodarzy.

85'
To mogło być wyrównanie! Szarek oddał strzał głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, ale piłka nieznacznie minęła prawy słupek bramki Bieszczada!

84'
Nieudany strzał Kaczmarskiego, piłka minęła bramkę Chrobrego.

82'
Iiii odpowiada Korona! Indywidualna akcja Thiakane zakończona jednak strzałem, z którym spokojnie poradził sobie Bieszczad.

81'
Słupek! Tym razem Michał Ików-Gołąb z rzutu karnego trafił tylko w obramowanie bramki Marka Kozioła!

80'
Rzut karny! Emile Thiakane faulował rywala we własnym polu karnym i arbiter wskazał na wapno. Senegalczyk ukarany został także żółtą kartką.

80'
Robert Mandrysz ukarany żółtą kartką za faul na Łysiaku w środkowej strefie boiska.

79'
Mateusz Machaj dośrodkował z rzutu wolnego w pole karne Korony, ale tam dobrze interweniował Thiakane.

77'
Petrović faulował rywala w środkowej strefie boiska.

75'
Dwie zmiany także w Koronie. Jacek Podgórski za Wiktora Długosza i Maciej Firlej za Jacka Kiełba.

74'
Kolejna zmiana u gospodarzy. Schodzi Maksymilian Banaszewski, a w jego miejsce wchodzi Mateusz Machaj.

72'
Bardzo mądrze broni się Chrobry w ostatnich minutach. Korona nie potrafi zbliżyć się w okolice pola karnego rywali, a jeśli już to robi, to jest błyskawicznie blokowana.

70'
Zmiana w Koronie. Zvonimir Petrović wszedł za Mateusza Cetnarskiego.

68'
Długie zagranie z głębi pola w kierunku Łysiaka, ale tego uprzedził bramkarz Chrobrego.

66'
Faul Szarka na połowie Chrobrego.

65'
Jaka Kolenc z Chrobrego ukarany żółtą kartką.

64'
Zmiana też w Koronie. Daniel Szelągowski schodzi, wchodzi Paweł Łysiak

63'
Zmiana w Chrobrym. Schodzi Damian Kowalczyk, wchodzi za niego Mikołaj Lebedyński

61'
Rafał Grzelak faulował Marcela Ziemanna na swojej połowie.

60'
Nieudana próba ataku Korony, od bramki grę wznawia Bieszczad.

58'
Jacek Kiełb oddał strzał z rzutu wolnego, ale piłka minęła bramkę gospodarzy.

56'
Niezły strzał Banaszewskiego z rzutu wolnego, ale piłka minęła bramkę Korony.

54'
Kolejne żółte kartki w Koronie. Najpierw za faul otrzymał taką Szymusik, a następnie za dyskusję z arbitrem Kozioł

53'
Żółta kartka dla Szywacza.

52'
Marek Kozioł minął się z piłką zagraną z głębi pola, ale dobrze zaasekurował go jeden z obrońców.

50'
Korona od początku drugiej stara się podchodzić pod pole karne rywali, ale na razie jej akcje są odpowiednio wcześnie przerywane przez gospodarzy.

48'
Drugą część meczu zaczynamy od faulu na Thiakane w środkowej strefie boiska.

46'
Po jednej zmianie w obu zespołach. W Chrobrym Bryła zmienia Piotrowskiego, a w Koronia Kaczmarski Basiuka. Drugą połowę zaczyna Korona.

Żółte kartki: 1 - 0

45+1'
Koniec pierwszej połowy meczu.

45+1'
Znowu groźnie pod bramką Korony! Banaszewski oddał strzał z odległości piątego metra od bramki, a w ostatniej chwili zablokował go Grzelak!

45'
Sędzia Sylwestrzak doliczył jedną minutę do pierwszej połowy.

43'
GOOOOL! Michał Ików-Gołąb skutecznie wykonał rzut karny, Chrobry na prowadzeniu!

42'
Rzut karny dla Chrobrego! Banaszewski zaatakował indywidualnie, wpadł z piłką w pole karne Korony, a tam faulował go Grzelak!

41'
Ików-Gołąb dośrodkował w pole karne Korony z prawej strony boiska, ale tam nieudaną próbę strzału głową podjął Piotrowski.

39'
Szelągowski zaatakował indywidualnie, wpadł z piłką z lewej strony w pole karne, ale kiedy już zdecydował się na oddanie strzału, to został zablokowany.

38'
Piotrowski dośrodkował z lewej strony boiska w pole karne Korony, ale tam skutecznie interweniował Szarek.

36'
Niedokładne podanie z głębi pola w szesnastkę Korony, grę od bramki wznowi Kozioł.

34'
Kiełb upadł w okolicach pola karnego gospodarzy, ale arbiter pokazał, że nie było mowy o faulu. Tymczasem przeciwnika w środkowej strefie boiska po chwili faulował Szywacz.

33'
Szywacz próbował dośrodkować z lewej strony boiska w pole karne Chrobrego, ale został zablokowany.

32'
Banaszewski dośrodkował z lewej strony boiska, ale dobrze interweniujący Kozioł uprzedził Kowalczyka, napastnika Chrobrego.

31'
Groźny strzał Szymusika! Po dośrodkowaniu Cetnarskiego z rzutu rożnego niepilnowany obrońca Korony oddał strzał głową, ale piłka poleciała nieznacznie za wysoko.

30'
Mateusz Cetnarski oddał strzał z rzutu wolnego na bramkę gospodarzy, ale trafił prosto w mur.

29'
Oliver Prasnovsky ukarany żółtą kartką za faul na Wiktorze Długoszu.

28'
Ostry, często przerywany mecz. Tym razem faulowany w środkowej strefie boiska był piłkarz Chrobrego.

27'
Teraz Thiakane był faulowany na połowie Chrobrego przez Ratajczaka. Korona krótko rozegrała rzut wolny.

26'
Thiakane starał się dośrodkować z prawej strony boiska, ale został zablokowany.

24'
Okres nieco spokojniejszej gry z obu stron, piłka jest rozgrywana głównie w środkowej strefie boiska.

22'
A teraz Szelągowski zaatakował indywidualnie, przebiegł z piłką kilkadziesiąt metrów i podał prostopadle w pole karne w kierunku Thiakane. Ten jednak nie zrozumiał jego intencji, nie wystartował do futbolówki i ta wyszła na aut bramkowy.

21'
Thiakane faulował jednego z rywali na połowie gospodarzy.

20'
Robert Mandrysz zaatakował indywidualnie, wszedł z piłką w szesnastkę kieleckiej drużyny, ale ostatecznie oddał niecelny strzał.

18'
Długa piłka Szywacza na połowę gospodarzy, ale tam przejęli ją piłkarze Chrobrego. Tym razem w jednym ze starć ucierpiał nieco Jacek Kiełb, ale "Ryba" szybko wrócił do gry.

16'
Piotrowski otrzymał piłkę w polu karnym Korony po dośrodkowaniu Kowalczyka z prawej strony, ale piłka po jego uderzeniu wyraźnie minęła bramkę Kozioła.

15'
Nieudana próba ataku Korony, na połowie Chrobrego Gołąb odebrał piłkę Szelągowskiemu.

13'
Banaszewski zagrał prostopadłą piłkę w pole karne Korony, ale tam Kozioł uprzedził wychodzącego na czystą pozycję Kowalczyka.

12'
Korona wychodziła z niezłą kontrą, ale arbiter dopatrzył się pozycji spalonej u Szelągowskiego.

11'
Świetna interwencja Kozioła! Po dośrodkowaniu Piotrowskiego z rzutu wolnego i strzale głową jednego z rywali bramkarz kieleckiego zespołu wykazał się kapitalnym refleksem i obronił bramkę!

10'
Piotr Basiuk faulował Banaszewskiego na swojej połowie boiska.

9'
Chrobry starał się zaatakować prawą stroną boiska, ale tam dobrze interweniowali kielczanie.

7'
Rafał Grzelak oddał strzał z rzutu wolnego, ale piłka dość wyraźnie minęła bramkę gospodarzy.

6'
Tym razem niedaleko pola karnego chrobrego był faulowany Wiktor Długosz. Zawodnik Korony potrzebuje pomocy fizjoterapeutów, ale wygląda na to, że szybko wróci do gry.

4'
Rwany początek spotkania. Tym razem przez Roberta Mandrysza na prawej stronie boiska faulowany był Grzegorz Szymusik.

3'
Kolejny faul piłkarza kieleckiego zespołu. Mateusz Cetnarski przewinił w środkowej strefie boiska.

2'
Thiakane faulował jednego z rywali na połowie Chrobrego.

1'
Sędzia dał znak i zaczynamy spotkanie!

12:38
Piłkarze obu drużyn są już na boisku, trwa minuta ciszy.

Miedź Legnica - Sandecja Nowy Sącz 3:1
Puszcza Niepołomice - Resovia Rzeszów 0:3.

12:20
Dzisiejszy mecz poprzedzi minuta ciszy. Korona Kielce poinformowała o śmierci swojego wieloletniego kibica, Kamila Pluty.

12:10
Witamy i zapraszamy na naszą relację live z meczu Korony Kielce w Głogowie z Chrobrym w ramach pierwszej kolejki Fortuna 1 Ligi w sezonie 2020/2021!

***

Będzie to pierwsze w historii starcie Korony Kielce z Chrobrym Głogów. Obie te drużyny jak dotąd nie miały okazji grać na tym samym poziomie rozgrywkowym, ale zrobią to od razu pierwszej kolejce.

Korona to oczywiście spadkowicz z PKO BP Ekstraklasy z sezonu 2019/2020. Żółto-czerwoni, którzy byli prowadzeni łącznie przez czterech trenerów (Gino Lettieri, Sławomir Grzesik, Mirosław Smyła i Maciej Bartoszek) zajęli w tabeli ligowej 15 miejsce z 35 punktami na koncie. Do pierwszej bezpiecznej lokaty stracili dziesięć punktów, a oprócz nich spadły zespoły: ŁKS Łódź i Arki Gdynia.

W ostatnim swoim meczu sezonu Korona ograła ŁKS 2:0.

Chrobry natomiast niemal do samego końca liczył się w walce o awans z Fortuna 1 Ligi. Ekipa z Głogowa zajęła ostatecznie siódme miejsce w tabeli i do miejsc gwarantujących walkę w barażach o promocję do PKO BP Ekstraklasy straciła zaledwie jeden punkt.

Trener kielczan, Maciej Bartoszek, jest pełen szacunku do swojego rywala.

- Chrobry to mocna drużyna. W rundzie rewanżowej grali bardzo dobrze. To jeden z trzech najlepiej punktujących zespołów w tym roku w pierwszej lidze. Jedziemy tam jednak z myślą, żeby sięgnąć po zwycięstwo - powiedział szkoleniowiec przed meczem.

Chrobry Głogów - Korona Kielce NA ŻYWO. Transmisja tv i online

Mecz Chrobry - Korona odbędzie się w niedzielę 30 sierpnia. Transmisję z niego przeprowadzi stacja Polsat Sport. Online można ją śledzić za pośrednictwem platformy IPLA.TV.