ZAPIS RELACJI LIVE. Fortuna 1 Liga. Korona Kielce przegrała z ŁKS Łódź (ZDJĘCIA)

Damian Wiśniewski
W Narodowe Święto Niepodległości, w środę 11 listopada, piłkarze Korony Kielce rozegrają zaległe spotkanie w ramach Fortuna 1 Ligi. Podopieczni Macieja Bartoszka zagrają na wyjeździe z Łódzkim Klubem Sportowym i będzie to pojedynek dwóch spadkowiczów z PKO BP Ekstraklasy z sezonu 2019/2020. Początek o godzinie 18, zachęcamy do wspólnego śledzenia relacji live!

RELACJA LIVE

ODŚWIEŻ, ABY ZAKTUALIZOWAĆ

ŁKS Łódź - Korona Kielce 2:0 (1:0)
Bramki:
Pirulo 14, Samuel Corral 54.
Żółte kartki: Sajdak, Corral, Sobociński, Pirulo - Kordas, Tzimopoulos
ŁKS: Malarz - Wolski (86. Klimczak), Moros, Sobociński, Dankowski - Tosik - Dominguez, Sajdak - Pirulo (89. Ibe-Torti), Corral (72. Sekulski), Trąbka (72. Nawotka).
Korona: Kozioł - Szarek, Tzimopoulos, Szywacz, Kordas - Podgórski (63. Łysiak), Gąsior (80. Basiuk), Kaczmarski (80. Petrović), Kiełb - Długosz (71. Firlej) - Thiakane (71. Lisowski)
Sędzia: Łukasz Szczech (Pisz).

90'
Koniec meczu.

90'
Sekulski oddał strzał z rzutu wolnego, ale spokojnie piłkę złapał Kozioł.

89'
Zmiana w ŁKS, za Pirulo wchodzi Ibe-Torti.

88'
Nawotka wpakował piłkę do bramki Korony, ale sędzia dopatrzył się przy tym spalonego.

87'
Firlej oddał strzał z rzutu wolnego, ale posłał piłkę nad bramką gospodarzy.

86'
Klimczak wchodzi za Wolskiego w ŁKS.

86'
Żółta kartka dla Pirulo

85'
Szarek już chyba jednak nie wróci na boisko i Korona, która wykorzystała wszystkie zmiany, będzie kończyła mecz w osłabieniu.

81'
Szarek ucierpiał lekko w starciu z Nawotką, ale chyba już wszystko w porządku i zaraz powinien wrócić do gry.

80'
Podwójna zmiana w Koronie. Zvonimir Petrović za Iwo Kaczmarskiego i Piotr Basiuk za Marcela Gąsiora

79'
Dobry strzał Kiełba z rzutu wolnego, ale odbił piłkę Malarz.

75'
Indywidualna próba ataku w wykonaniu Kiełba, ale został powstrzymany na wysokości pola karnego ŁKS.

72'
Roszady też w ŁKS Samuela Corrala zmienia natomiast Łukasza Sekulskiego, a Tomasz Nawotka za Michała Trąbkę.

71'
Dwie zmiany w Koronie: Emile Thiakane schodzi, wchodzi Dawid Lisowski, schodzi też Wiktor Długosz, za niego melduje się Maciej Firlej.

69'
Kiełb uderzył z rzutu wolnego, ale trafił prosto w mur.

68'
Jan Sobociński z ŁKS ukarany żółtą kartką.

67'
To powinien być gol na 3:0! Pirulo rozegrał świetną dwójkową akcję z Corralem, ale ten pierwszy ostatecznie minimalnie przestrzelił w sytuacji sam na sam z Koziołem.

63'
Zmiana w Koronie, Paweł Łysiak wchodzi za Jacka Podgórskiego.

62'
Teraz żółta kartka dla Samuela Corrala.

61'
Żółta kartka dla Przemysława Sajdaka z ŁKS.

60'
Michał Trąbka wychodził na dobrą pozycję, ale został w ostatniej chwili uprzedzony przez Kozioła.

57'
Teraz Corral oddał strzał głową po dośrodkowaniu Trąbki z rzutu wolnego, ale nie trafił w światło bramki.

55'
Pirulo zagrał ładną prostopadłą piłkę do Corrala, ten wykorzystał błąd Tzimopoulosa, który zaspał i nie przykrył rywala, wyszedł sam na sam z bramkarzem i nie dał mu szans. Trudna sytuacja Korony.

54'
GOOOL! 2:0 dla ŁKS, Corral.

53'
Tosik oddał strzał z dystansu na bramkę Korony, ale piłka minęła bramkę Kozioła

51'
Podgórski zdecydował się na strzał z dystansu, ale był on zdecydowanie za mocny, piłka poleciała nad bramką gospodarzy.

47'
Podgórski dośrodkował z rzutu wolnego w pole karne ŁKS, ale łódzcy obrońcy wybili piłkę.

46'

Czerwone kartki: 0 - 0

45'
Koniec pierwszej połowy, Korona przegrywa w Łodzi 0:1.

43'
Groźnie pod bramką ŁKS! Emile Thiakane wyszedł sam na sam z Malarzem, minął go, ale nie opanował piłki i ta wyszła poza boisko.

41'
Niedokładne zagranie w pole karne Korony w kierunku Dankowskiego, grę od bramki wznowi Korona.

36'
Dobra interwencja Kozioła w pojedynku z Trąbką.

35'
Niezła prostopadła piłka w pole karne Korony, ale tam skutecznie Kozioł uprzedził Pirulo.

31'
Themistoklis Tzimopoulos ukarany żółtą kartką.

30'
Dobra indywidualna akcja Kiełba - wpadł z piłką w pole karne, oddał strzał, ale trafił prosto w Malarza.

27'
Podgórski dośrodkował z rzutu rożnego, łodzianie wybili piłkę z własnego pola karnego.

25'
Groźny i minimalnie niecelny strzał Pirulo na bramkę Korony.

20'
Niezła wrzutka Wolskiego w pole karne Korony, ale tam Corrala uprzedził Kozioł.

19'
Kornel Kordas ukarany żółtą kartką.

15'
Błąd Marka Kozioła, który wyszedł daleko przed bramkę, piłka została nad nim przerzucona, a Pirulo wpakował ją do pustej bramki. Sytuację starał się ratować Przemysław Szarek, ale nie zdołał on wygrać pojedynku biegowego z rywalem.

14'
GOOOOL! 1:0 dla ŁKS, Pirulo!

13'
Sam na sam z Arkadiuszem Malarzem wychodził teraz Wiktor Długosz, ale nie dość, że nie pokonał bramkarza, to sędzia odgwizdał spalonego.

12'
Nieudana próba ataku prawą stroną boiska w wykonaniu Podgórskiego.

7'
Pirulo oddał strzał sprzed pola karnego, ale został zablokowany przez obrońców Korony.

5'
Spokojny początek meczu, choć na razie dłużej przy piłce utrzymują się gospodarze.

1'
Zaczynamy spotkanie!

17:58
Przed meczem, z okazji Narodowego Święta Niepodległości, odegrany zostanie hymn Polski.

17:50
Zachęcamy do zapoznania się ze składami obu drużyn.

17:44
Zapraszamy do śledzenia relacji live z meczu ŁKS Łódź - Korona Kielce. Początek za około kwadrans.

***

W poprzednich rozgrywkach, kiedy jedni i drudzy rywalizowali na najwyższym poziomie rozgrywkowym w naszym kraju, nieco lepiej poradziła sobie Korona Kielce. Żółto-czerwoni zajęli wówczas ostatecznie miejsce 15. miejsce w tabeli i od 16. ŁKS zdobyli o 11 punktów więcej.

Oba zespoły stoczyły ze sobą trzy bezpośrednie pojedynki. W pierwszym ŁKS wygrał u siebie 4:1, a dwa kolejne rozegrano już na Suzuki Arenie w Kielcach. Korona wygrała oba spotkania - najpierw 1:0, a następnie 2:0.

Takiego pięknego gola w tym trzecim meczu strzelił Daniel Szelągowski, obecnie piłkarz Rakowa Częstochowa:

Po spadku lepiej jednak radzą sobie łodzianie. Podopieczni trenera Wojciecha Stawowego nie przegrali jeszcze ani jednego meczu, z dziewięciu pojedynków wygrali osiem i raz zremisowali. Są na drugim miejscu w tabeli, ale do pierwszego Bruk-Betu Termiliki Nieciecza tracą tylko dwa oczka i mają o jeden mecz rozegrany mniej.

To gospodarze będą faworytem tego pojedynku i świadom jest tego Maciej Bartoszek. Jego Korona zdobyła o 13 punktów mniej od ŁKS.

- My cały czas jesteśmy w fazie budowy tej drużyny. Niektórzy zawodnicy zaczynają robić progres, ale przed nami jeszcze długa droga, żeby to wyglądało tak, jak oczekujemy. Gra ŁKS-u jest bardziej stabilna od naszej i są w zupełnie innym momencie - powiedział trener kielczan przed tym spotkaniem.

Jego podopieczni dobrze radzą sobie jednak na wyjazdach, nie przegrali tam jeszcze w tym sezonie ani razu. Niedawno pokonali 3:1 Zagłębie Sosnowiec po całkiem dobrej grze.

- Wszyscy zawodnicy są zdrowi i będą do mojej dyspozycji w jutrzejszym meczu. Nie jest jednak powiedziane, że zagramy takim samym składem jak ostatnio. Mamy jeszcze trochę czasu, żeby tę jedenastkę skompletować - dodał trener Bartoszek.

Czy jego drużyna znów przywiezie zdobycz punktową z delegacji?

ŁKS Łódź - Korona Kielce NA ŻYWO. Transmisja tv i online

Mecz ŁKS - Korona w ramach Fortuna 1 Ligi rozegrany zostanie w środę 11 listopada. Transmisję z niego przeprowadzi stacja Polsat Sport News, online będzie można go śledzić za pośrednictwem platformy ipla.tv.