ZAPIS RELACJI LIVE. Korona Kielce - Chrobry Głogów 3:2 w finale baraży o PKO BP Ekstraklasę

29. 05. 2022. Mecz Korona Kielce - Chrobry Głogów 3:2 w finale baraży o awans do PKO BP Ekstraklasy!

ZAPIS RELACJI LIVE

Korona Kielce - Chrobry Głogów 3:2 (1:2, 2:2)
Bramki:
Adam Frączczak 18, 64 z rzutu karnego, Jacek Kiełb 119 - Mikołaj Lebedyński 38, Michał Rzuchowski 39
Żółte kartki: Takac, Corral, Malarczyk, Petrow, Błanik, Kiełb - Rzuchowski, Michalec, Ilków-Gołąb, Piła, Van Der Heijden
Czerwona kartka: Błanik 120+4 (będąc na ławce)
Korona: Forenc – Danek, Petrow, Malarczyk, Corral – Szpakowski (46. Sewerzyński), Takac (69. Oliveira) – Podgórski (106. Łukowski), Frączczak, Błanik (69. Kiełb) – Szykawka (81. Zarandia).
Chrobry: Leszczyński – Ilków-Gołąb, Bougaidis, Michalec, Ziemann – Kolenc (78. Machaj), Mandrysz – Bochnak (84. Tupaj), Rzuchowski, Piła – Lebedyński (106. Van Der Heijden).
Sędzia: Paweł Raczkowski (Warszawa).
Widzów: 14 129.

120+5'
KOOOOOOOONIEC! Korona wraca do ekstraklasy!!!

120+4'
Czerwona kartka dla Błanika za niesportowe zachowanie. Piłkarz Korony, już rezerwowy, nie podał piłki rywalowi

120+3'
Było blisko wyrównania! Z bliskiej odległości przestrzelił jednak Machaj

120+2'
Urazu doznał Kyryło Petrow, mamy przerwę w grze.

120+1'
Trzy minuty doliczył sędzia.

120'
Jakub Łukowski wpadł z piłką w pole karne z prawej strony boiska, dośrodkował, a Jacek Kiełb wpakował piłkę do bramki!

119'
GOLLLLLLLLL! JACEK KIEŁB!!!

117'
Obu drużynom brakuje w ostatnich minutach dokładności i nie potrafią stworzyć sobie zagrożenia pod bramką rywala.

115'
Danek dośrodkował z prawej strony boiska, ale wybijają piłkę piłkarze Chrobrego z własnej szesnastki.

114'
Tak kibicują fani Korony!

Tak kibicowaliśmy Koronie Kielce w meczu z Chrobrym Głogów. ...

114'
Forenc złapał piłkę po dośrodkowaniu z narożnika boiska

113'
Prawą stroną zaatakował Chrobry i tam jednego z rywali zablokował Corral. Będzie rzut rożny.

112'
Mieliśmy krótką przerwę w grze spowodowaną urazem Forenca, ale już gramy. Przy piłce Chrobry.

110'
Było blisko gola dla gości. Po wrzuceniu piłki w pole karne i strzale jednego z piłkarzy Chrobrego Frączczak wybił piłkę tuż sprzed linii bramkowej!

109'
Piła dostał piłkę w polu karnym Korony, ale został zablokowany przez Danka.

108'
Długie zagranie od Malarczyka pod pole karne Chrobrego, ale tam piłkę przejął jeden z obrońców gości.

106'
Gramy!
Zmiany w obu zespołach. W Chrobrym zszedł Mikołaj Lebedyński, a wszedł Dennis Van Der Heijden. W Koronie zszedł Jacek Podgórski, a wszedł Jakub Łukowski

105+1'
Koniec pierwszej połowy dogrywki.

105+1'
Jedną minutę doliczył sędzia do pierwszej połowy dogrywki.

104'
Żółta kartka dla Petrowa za faul w środkowej strefie boiska.

104'
Z obrońcą Korony już wszystko w porządku, wracamy do gry.

103'
Urazu doznał Petrow, mamy przerwę w grze.

102'
Kolejna dobra wrzutka z narożnika boiska w pole karne Korony - tam jednak Forenc nabił jednego z rywali i wznowi grę od bramki.

100'
Mateusz Machaj groźnie dośrodkował z rzutu rożnego w pole karne Korony, ale obrońcy Korony ostatecznie wybili piłkę.

98'
Piła wpadł z piłką w pole karne Korony, ale niedokładnie zagrał ją w środek i obrońcy kieleckiej drużyny zapobiegli zagrożeniu.

97'
Tutaj zobaczycie efektowną oprawę kibiców Korony:

Wyjątkowa oprawa na meczu Korony Kielce z Chrobrym na Suzuki...

96'
Atakuje Korona, ale po zamieszaniu w polu karnym Chrobrego obrońcy wybili piłkę.

95'
Tym razem strzał na bramkę Korony. Sprzed pola karnego przymierzył Rzuchowski, a Forenc nie miał problemu ze złapaniem piłki.

94'
Tym razem z dystansu przymierzył Podgórski, ale zrobił to lekko, czytelnie i Radał Leszczyński złapał płkę.

93'
Groźnie z dystansu uderzył teraz Zarandia, ale bramkarz Chrobrego interweniował skutecznie.

91'

Żółte kartki: 3 - 4

90+4'
Koniec drugiej połowy, będzie dogrywka!

90+3'
Jacek Kiełb był faulowany w środkowej strefie boiska

90+2'
Piła faulował próbującego szybko wznowić grę Forenca i dostał za to żółtą kartkę.

90+2'
Długa wrzutka z aut w pole karne Korony, ale łapie piłkę Forenc.

90+1'
Sędzia doliczył cztery minuty do drugiej połowy meczu.

88'
Chrobry sprytnie, krótko rozegrał rzut wolny, ale we własnym polu karnym Forenc powstrzymał Piłę.

86'
Żółta kartka dla Malarczyka za faul na własnej połowie boiska.

84'
Zmiana w Chrobrym. Schodzi Mateusz Bochnak, wchodzi Paweł Tupaj.

82'
Ajjj, mogło być 3:2! Adam Frączczak dobił strzał Filipe Oliveiry z dystansu, ale sędzia odgwizdał spalonego i gola nie uznał.

81'
Kolejna zmiana w Koronie, Luka Zarania wchodzi za Szykawkę.

80'
Danek dośrodkował w pole karne Chrobrego, a tam obrońcy zablokowali Frączczaka

78'
Zmiana w Chrobrym. Mateusz Machaj wchodzi za Jaka Kolenca.

76'
Rzuchowski dośrodkował z rzutu wolnego w pole karne Korony, ale tam pewnie interweniował Forenc, który złapał piłkę.

75'
Podgórski oddał strzał z dystansu, ale piłka daleko minęła bramkę gości.

74'
Niecelny strzał Jacka Kiełba. Kapitan Korony przymierzył po dośrodkowaniu Danka z prawej strony i zgraniu od Frączczaka, ale wyraźnie się pomylił.

72'
Spokojniejszy fragment meczu. Korona stara się prowadzić grę, ale jest trzymana daleko od pola karnego rywali.

70'
14 129 obserwuje ten mecz z trybun.

69'
Dwie zmiany w Koronie. Filipe Oliveira wchodzi Takaca, a Jacek Kiełb za Błanika.

68'
Bochnak uderzył z ostrego kąta na bramę Korony, ale nie trafił w jej światło.

67'
Danek dośrodkował z prawej strony boiska w pole karne gości, ale tam piłkę przejęli obrońcy.

65'
Błanik upadł pod polem karnym Chrobrego, ale sędzia nie dopatrzył się faulu

64'
GOOOOOOL! Adam Frączczak z rzutu karnego wpakował piłkę do bramki!

62'
Rzut karny dla Korony! Podgórski był trafiony nogą w głowę przez Ilków-Gołębia. Żółta kartka dla tego drugiego

61'
Po starciu z rywalem w polu karnym Chrobrego leży Podgórski. Sędzia będzie sprawdzał tę akcje na VAR.

60'
I znów było blisko wyrównania! Z rzutu rożnego dośrodkowa Danek, a z bliskiej odległości przestrzelił Piotr Malarczyk.

59'
Znowu było groźnie pod bramką gości! Z prawej strony dośrodkował tym razem Frączczak, a strzał głową oddał Szykawka. Piłka poleciała jednak prosto w bramkarza, który spokojnie ją złapał.

57'
Żółta kartka dla Corrala za faul na lewej stronie boiska.

56'
Atakuje Korona! Tym razem w polu karnym Chrobrego Podgórski "na zamach" nawinął sobie obrońcę i oddał strzał, ale był ona za lekki by zaskoczyć Leszczyńskiego.

55'
Szykawka urwał się obrońcą Chrobrego w jego polu karnym ale ostatecznie faulował bramkarza.

54'
Było blisko wyrównania! Z prawej strony w pole karne gości dośrodkował Podgórski, a niepilnowany Frączczak przestrzelił z bliskiej odległości.

53'
Podgórski dośrodkował z prawej strony boiska, wybili piłkę obrońcy Chrobrego.

52'
Frączczak oddał strzał z rzutu wolnego, ale piłka wyraźnie minęła bramkę Chrobrego.

50'
Michał Michalec ukarany żółtą kartką za faul na Adamie Frączczaku pod polem karnym Chrobrego.

50'
Wracamy do gry. Rzuchowski dośrodkował w pole karne z rzutu wolnego, ale obrońcy Korony wybili piłkę.

49'
Przerwa w grze, kontuzjowany jest zawodnik drużyny gości, Dominik Piła.

48'
Danek przymierzył z dystansu, ale wyraźnie przestrzelił.

47'
Żółta kartka dla Rzuchowskiego.

46'
Goście zaczynają drugą połowę. Jedna zmiana w Koronie, wspomniany pod koniec pierwszej części gry Sewerzyński wszedł za Szpakowskiego.

21:44
Zachęcamy do obejrzenia pierwszych zdjęć z meczu!

ZAPIS RELACJI LIVE. Korona Kielce - Chrobry Głogów 3:2 w fin...

45+1'
Koniec pierwszej połowy, Korona po dwóch golach wynikających z błędów indywidualnych przegrywa z Chrobrym 1:2.

45'
Takac powstrzymał groźną kontrę Chrobrego.

44'
Długa piłka z głębi pola w kierunku Frączczaka, ale ten przegrał pojedynek z obrońcą.

42'
Tymczasem na rozgrzewkę został wysłany Oskar Sewerzyński. Będzie zmiana jeszcze przed przerwą?

40'
Szpakowski znów stracił piłkę na własnej połowie, dopadł do niej Michał Rzuchowski i strzałem sprzed szesnastki zaskoczył Forenca.

39'
GOOOOOL! Chrobry prowadzi już 2:1...

39'
A jednak... Jest gol dla Chrobrego.

38'
Mikołaj Lebedyński wpakował piłkę do bramki Korony po stracie Szpakowskiego pod własnym polem karnym, ale sędzia gola nie uznał i podyktował faul

36'
Tymczasem kibice Korony zaprezentowali oprawę z użyciem środków pirotechnicznych.

35'
Lewą stroną próbowała zaatakować Korona, ale tam jeden z obrońców powstrzymał Corrala.

34'
Chrobry dłużej utrzymuje się teraz przy piłce, ale Korona mądrze się broni i nie dopuszcza rywala pod własną bramkę.

32'
Dośrodkowanie z rzutu wolnego w pole karne Korony, obrońcy wybijają piłkę.

31'
Błanik zszedł z piłką z lewej strony w pole karne i spróbował uderzyć, ale został zablokowany.

30'
Danek dośrodkował z prawej strony boiska w pole karne Chrobrego, ale Rafał Leszczyński spokojnie złapał piłkę.

29'
Frączczak stracił piłkę pod własnym polu karnym, ale Chrobry nie skorzystał z tego prezentu. Futbolówkę znów mają kielczanie

28'
Jewgienij Szykawka był faulowany we własnym polu karnym po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

27'
Było blisko gola dla Chrobrego! Forenc świetnie obronił mocny strzał Rzuchowskiego

26'
Corral powstrzymał Bochnaka na lewej stronie boiska.

24'
Spokojniejszy fragment meczu. Chrobry rozgrywa piłkę, ale robi to daleko od bramki Korony.

22'
Długie zagranie od Michalca w kierunku Bochnaka, ale niedokładne. Piłka wpadła w ręce Forenca.

20'
Żółta kartka dla Dalibora Takaca.

19'
A JEDNAK! JEST GOL! Po analizie VAR arbiter uznał trafienie Frączczaka, Korona prowadzi 1:0!

18'
Kibice Korony wpadli w ekstazę - po dośrodkowaniu Roberto Corrala głową piłkę do bramki gości wpakował Adam Frączczak, ale sędzia nie uznał gola...

17'
Kyryło Petrow oddał strzał z dystansu, z około 40 metrów od bramki rywala, ale nie trafił w jej światło.

16'
Podgórski spróbował uderzyć sprzed pola karnego, ale powstrzymali go zawodnicy Chrobrego.

15'
Błanik dośrodkował z narożnika boiska i bramkarz Chrobrego interweniował niepewnie, ale dobrze asekurowali go koledzy z drużyny, którzy wybili piłkę.

14'
Jacek Podgórski oddał strzał sprzed pola karnego, a piłka po rykoszecie wyszła na rzut rożny.

13'
Niedokładne rozegranie rzutu rożnego przez żółto-czerwonych sprawiło, że Chrobry mógł wyprowadzić groźną kontrę. Skończyło się jednak na strachu, grę od bramki wznawiają gospodarze.

12'
Michał Michalec oddał strzał głową po długim wrzucie piłki z autu, ale piłka minęła bramkę Korony.

11'
Mogło być groźnie pod bramką Konrada Forenca po wrzucie futbolówki z autu, ale ostatecznie obrońcy Korony wybili piłkę.

10'
Michał Żuchowski dośrodkował z rzutu wolnego w pole karne Korony, ale obrońcy kieleckiej drużyny wybili piłkę.

8'
Dawid Błanik wpadł z piłką w pole karne Chrobrego, ale faulował przy okazji jednego z ryeali.

7'
Po dośrodkowaniu pole karne kielczanie wybili piłkę, ale zebrał ją Mavroudis Bougaidis. Oddał strzał, ale był on nie dokładny.

6'
Rzut wolny dla Chrobrego na połowie Korony, faulowany był Robert Mandrysz.

4'
Jacek Podgórski oddał strzał z dystansu, ale piłka wyraźnie minęła prawy słupek bramki Chrobrego.

3'
Groźnie zrobiło się w polu karnym Korony, ale na szczęście dla niej niedokładnie w stronę bramki zagrywał Mateusz Bochniak.

2'
Kielczanie zaczęli mecz od wysokiego pressingu, ale na razie brakuje im dokładności na połowie gości.

1'
Gramy! Od środka zaczęli gospodarze.

20:43
Piłkarze obu drużyn już wychodzą na murawę, za chwilkę zaczynamy spotkanie!

20:30

20:21
Trwa rozgrzewka piłkarzy obu zespołów, trybuny powoli się wypełniają. Niedługo Korona i Chrobry rozpoczną ostateczny bój o prawo gry w PKO BP Ekstraklasie w sezonie 2022/2023.

20:07
W sezonie zasadniczym mecze tych drużyn kończyły się remisami: 2:2 w Kielcach i 1:1 w Głogowie. Remis dzisiaj, po 90 minutach, będzie oznaczał dogrywkę, a później być może rzuty karne.

20:00
Zachęcamy do zapoznania się ze składami obu drużyn.

19:50.
Witamy i zapraszamy na relację live z meczu Korona Kielce - Chrobry Głogów. Jego stawką jest awans do PKO BP Ekstraklasy.

***

Nie z faworyzowaną Arką Gdynia, a z Chrobrym Głogów zagra w finale baraży Korona Kielce. Zespół z Dolnego Śląska sprawił niespodziankę, pokonując na wyjeździe Arkę Gdynia 2:0. Bramki zdobyli Dominik Piła w 41 minucie i Mikołaj Lebedyński w 71 minucie. - Ucieszyłem się z takiego rozstrzygnięcia, bo odchodzi nam męcząca podróż. Możemy pewne rzeczy inaczej sobie ułożyć, jeśli chodzi o sprawy kadrowe. Jeśli chodzi o przeciwnika, to wychodzi na to, że Chrobry jest lepszą drużyną od Arki i wyżej postawi poprzeczkę. Ale to jest finał, ważna będzie dyspozycja dnia, dochodzą inne czynniki. Musimy nastroić się dobrze, żeby rozstrzygnąć ten pojedynek na swoją korzyść. Nie będzie łatwo, wiemy na co stać zespół z Głogowa. Sami sobie zgotowaliśmy godzinę Ligi Mistrzów i musimy to rozstrzygnąć jak mistrzowie - mówił na przedmeczowej konferencji prasowej Leszek Ojrzyński, trener Korony.

Mecze Korony z Chrobrym w tym sezonie kończyły się remisami. 2 października na Suzuki Arenie było 2:2, gole strzelili Dawid Błanik 30, Jakub Łukowski 62 - Mikołaj Lebedyński 32, Dennis van der Heijden 46, a 16 kwietnia w Głowie 1:1, bramki zdobyli Michał Rzuchowski 47 - Jakub Łukowski 19 z karnego.

-Teraz ktoś musi wygrać, czy to w regulaminowym czasie, czy po dogrywce, czy karnych. Nie dość, że będzie to pierwsze zwycięstwo, to jeszcze z jakim finałem. Za parę tygodni po tej wygranej będzie ekstraklasa. Musimy zrobić wszystko, żeby to Korona wywalczyła awans - dodał trener Leszek Ojrzyński.

- My będziemy mieć za sobą kibiców. Mam nadzieję, że pozytywnie to na nas wpłynie. Pani rzecznik prasowa (Daria Wollenberg - przyp. red.) powiedziała mi, że będzie komplet. Bierze za to odpowiedzialność. Dawno nie mieliśmy takiego meczu. Marzyliśmy o tym, aby tutaj grać finał przed naszymi kibicami. I tak będzie - powiedział trener Korony Leszek Ojrzyński.

Korona Kielce - Chrobry Głogów NA ŻYWO. Transmisja tv i online

Mecz Korona - Chrobry odbędzie się w niedzielę 29 maja. Transmisję z niego przeprowadzi stacja Polsat Sport Extra, a online będzie można go śledzić za pośrednictwem platformy Polsat Box GO. Początek o godzinie 20:45.