ZAPIS RELACJI LIVE. Korona Kielce przegrała z Górnikiem Łęczna w Fortuna 1 Lidze

Damian Wiśniewski
Z Puszczą Niepołomice Korona zremisowała 0:0
Z Puszczą Niepołomice Korona zremisowała 0:0 Korona Kielce
W niedzielę 20 września rozegrany zostanie w Kielcach mecz czwartej kolejki Fortuna 1 Ligi. Korona podejmie Górnika Łęczna, sprawdź gdzie oglądać ten mecz w telewizji i internecie oraz śledź razem z nami relację LIVE! Początek meczu o godzinie 12:40.

RELACJA LIVE

ODŚWIEŻ, ABY ZAKTUALIZOWAĆ

Korona Kielce - Górnik Łęczna 0:2 (0:1)
Bramki:
Bartosz Śpiączka 24, Paweł Wojciechowski 55 z rzutu karnego.
Żółte kartki: Emile Thiakane 45+1, Rafał Grzelak 54, Kamil Kuzera (asystent trenera) 78 - Paweł Wojciechowski 28, Leandro 78.
Korona: Kozioł – Szymusik, Szarek, Grzelak, Szywacz – Podgórski (76. Gąsior), Kaczmarski, Cetnarski (59. Firlej), Łysiak (76. Petrović), Thiakane (70. Górski) – Kiełb (59. Długosz).
Górnik: Gostomski – Leandro, Baranowski, Midzierski, Sasin – Stromecki (79. Kalinkowski), Cierpka, Krykun (88. Stasiak), Goliński – Wojciechowski (88. Struski), Śpiączka (73. Banaszak).
Sędzia: Tomasz Wajda (Katowice).
Widzów: 3550.

14:40
Dziękujemy za wspólne śledzenie relacji live. Wkrótce na naszym portalu więcej materiałów z tego meczu. Zapraszamy do śledzenia.

14:34
Korona Kielce miała więcej okazji do strzelenia gola i oddawała znacznie więcej strzałów, ale wykazała się wyjątkowo słabą skutecznością. Może także żałować, że po błędzie indywidualnym straciła drugiego gola, a pierwszy padł, gdy przez krótką chwilę musiała grać w 10 na 11.

Kontrowersyjnym momentem był także na pewno ten, w którym arbiter nie podyktował rzutu karnego po tym, jak piłka odbiła się od ręki Tomasza Midzierskiego w pierwszej części meczu.

Warto jednak zaznaczyć, że goście w drugiej połowie oddali tylko jeden strzał na bramkę i strzelili gola...

90+4'
Koniec meczu. Korona przegrała 0:2 z Górnikiem Łęczna.

90+3'
Stasiak dośrodkował w pole karne Korony z lewej strony boiska, Kozioł złapał piłkę.

90+2'
A teraz Adrian Cierpka faulował pod polem karnym Korony Rafała Grzelaka.

90+1'
Grzegorz Szymusik faulował Leandro.

90'
Cztery minuty doliczył sędzia do drugiej połowy meczu.

88'
Dwie zmiany w Górniku. Karol Struski wchodzi za Pawła Wojciechowskiego, a za Serhija Krykuna Aron Stasiak

86'
W ostatnich minutach Górnik trzyma kielczan daleko od własnego pola karnego.

84'
Petrović ładnie utrzymał się na wysokości pola karnego gości przy piłce, podał do Górskiego, ale ten posłał nieudaną wrzutkę w szesnastkę. Piłka wyszła na aut.

83'
Niezły, ale jednak niecelny strzał Szymusika sprzed pola karnego.

82'
Petrović otrzymał piłkę w polu karnym rywali, obrócił się z nią i oddał bardzo niecelny strzał.

81'
Midzierski dośrodkował z prawej strony boiska w pole karne Korony, a po interwencji Grzelaka piłkę złapał Kozioł.

80'
Kalinkowski próbował zaatakować lewą strona, ale tam skutecznie powstrzymał go Szywacz.

79'
Zmiana u gości. Bartłomiej Kalinkowski wszedł za Marcina Stromeckiego

78'
Żółta kartka dla Leandro za ostry faul na Grzegorzu Szymusiku. W ten sposób ukarany został asystent Macieja Bartoszka, Kamil Kuzera.

76'
Dwie zmiany w Koronie. Marcel Gąsior wszedł za Jacka Podgórskiego i Zvonimir Petrović za Pawła Łysiaka

74'
Mogło być groźne pod bramką gości. Podgórski w polu karnym Górnika wziął obrońcę na zamach, ale potem piłka po jego strzale poleciała prosto w goalkeepera Górnika.

73'
Zmiana w Górniku. Schodzi Bartosz Śpiączka, w jego miejsce wchodzi Przemysław Banaszak.

72'
Podgórski wychodził na czystą pozycję, ale w ostatniej chwili uprzedził go Maciej Gostomski

70'
Teraz Senegalczyk schodzi z boiska. W jego miejsce melduje się na nim Jakub Górski.

69'
Niecelny strzał Thiakane sprzed pola karnego.

69'
Łysiak dośrodkował z rzutu wolnego w pole karne Górnika, ale tam pewnie na przedpolu interweniował Maciej Gostomski.

68'
Znowu blisko było kontaktowego gola dla Korony! Po dośrodkowaniu w pole karne i zgraniu piłki od Szymusika głową uderzał Firlej, ale znów nie trafił on w światło bramki.

66'
To mogła być bramka dla Korony! Sprzed pola karnego przymierzył Maciej Firlej, ale piłka poleciała nieznacznie za wysoko.

65'
Firlej był faulowany w okolicach środkowej strefie boiska przez Midzierskiego.

64'
3550 widzów obserwuje ten mecz na Suzuki Arenie.

63'
Nieudane dośrodkowanie Podgórskiego z rzutu wolnego. Po chwili z lewej strony futbolówkę w pole karne wbił Thiakane, ale dobrze interweniowali obrońcy Górnika.

62'
Maciej Firlej był faulowany na połowie Górnika, ale bardziej ucierpiał... faulujący go Adrian Cierpka, który potrzebował chwili, by dość do siebie.

61'
Thiakane upadł w polu karnym gości po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, ale sędzia pokazuje, że nie ma mowy o rzucie karnym.

60'
Thiakane dośrodkował z lewej strony boiska, Górnik wybił piłkę z własnej szesnastki.

59'
Dwie zmiany w Koronie: Maciej Firlej wszedł za Mateusza Cetnarskiego i Wiktor Długosz za Jacka Kiełba.

59'
Niedokładne podanie Kaczmarskiego w szesnastkę gości

58'
Kiełb oddał strzał sprzed pola karnego, a Gostomski, choć z problemami, złapał piłkę.

57'
Jacek Kiełb dośrodkował z lewej strony boiska, ale Maciej Gostomski nie miał problemów ze skuteczną interwencją.

55'
GOOOOL! Paweł Wojciechowski skutecznie egzekwował jedenastkę.

54'
Rzut karny dla gości. Rafał Grzelak najpierw łatwo dał się ograć Pawłowi Wojciechowskiemu, a następnie faulował go we własnej szesnastce poprzez pociągnięcie za koszulkę. Dostał też żółtą kartkę.

53'
Grzegorz Szymusik faulował Bartosza Śpiączkę w okolicy linii środkowej.

52'
Tym razem Jacek Kiełb sam oddał strzał z dystansu, ale choć jemu siły nie zabrakło, to celności zdecydowanie. Piłka wyraźnie minęła bramkę gości.

51'
Było blisko gola wyrównującego! Po dośrodkowaniu Jacka Kiełba z lewej strony boiska futbolówka spadła na głowę Jacka Podgórskiego, ale ten z bliskiej odległości uderzył za lekko, by pokonać bramkarza.

50'
Brakuje dokładności na początku drugiej połowy kielczanom. Tym razem zbyt mocne podanie otrzymał Paweł Łysiak, piłkę złapał Maciej Gostomski.

49'
Emile Thiakane wychodził na czystą pozycję, ale sędzia dopatrzył się u niego pozycji spalonej.

48'
Łysiak zagrał z prawej strony w pole karne gości, ale piłka minęła wszystkich obecnych w nim piłkarzy.

46'

Czerwone kartki: 0 - 0.

45+3'
Zakotłowało się w polu karnym gości, ale ci wybili piłkę. Koniec pierwszej połowy, Korona przegrywa 0:1 po golu Bartosza Śpiączki.

45+3'
Groźny strzał Łysiaka sprzed pola karnego i świetna interwencja Gostomskiego! Korona będzie miała jeszcze rzut rożny.

45+2'
Wracamy do gry.

45+1'
Pierwsza połowa potrwa jednak nieco dłużej, po starciu z Thiakane na boisku leży Adrian Cierpka. Żółta kartka dla zawodnika Korony

45'
Do pierwszej połowy sędzia doliczył jedną minutę.

44'
Szymusik faulował Leandro pod linią końcową na połowie gości.

43'
Thiakane próbował dośrodkować z lewej strony boiska w szesnastkę gości, ale skiksował i piłka wyszła na aut bramkowy.

42'
Groźne zagranie w pole karne Korony w kierunku Golińskiego, jednak ten minął się z futbolówką i złapał ją Kozioł.

41'
Cetnarski zagrał na prawą stroną do Podgórskiego, ale ten był wolniejszy od zawodnika Górnika.

40'
Mogło być groźnie pod bramką gości, ale po wrzutce z prawej strony boiska Grzelak źle przyjmował sobie piłkę i ją stracił.

39'
Szymusik próbował dośrodkować z prawej strony boiska, ale został zablokowany.

38'
Aktywny jest Podgórski. Teraz zszedł z piłką z lewej strony w pole karne, oddał strzał, ale trafił prosto w Łysiaka.

37'
Kolejna wrzutka Podgórskiego z lewej strony boiska, ale Midzierski wybił futbolówkę.

35'
Próba prostopadłego podania od Kiełba w kierunku Podgórskiego, ale za mocna. Piłkę złapał Maciej Gostomski.

34'
Podgórski dośrodkował z lewej strony boiska w pole karne Górnika, ale piłka wyszła na aut bramkowy.

33'
Ależ było blisko gola dla Korony! Emile Thiakane przymierzył sprzed pola karnego, a piłka minimalnie mięła bramkę!

32'
Kiełb sam wziął się za wykonanie tego rzutu wolnego, ale po jego strzale piłka odbiła się od muru.

31'
Jacek Kiełb odebrał na wysokości pola karnego gości piłkę Pawłowi Sasinowi i został tam po chwili faulowany

30'
Wojciechowski zaatakował lewą stroną boiska, ale tam dobrze interweniował Szymusik.

28'
Żółta kartka dla Pawła Wojciechowskiego za faul w środkowej strefie boiska

27'
Łysiak oddał niecelny strzał z dystansu

26'
Duża kontrowersja. Zawodnicy Korony domagali się rzutu karnego po tym jak piłka trafiła w rękę Tomasza Midzierskiego w szesnastce Górnika. Gwizdek arbitra jednak milczy.

25'
Z lewej strony świetną piłką między obrońców, a bramkarza zagrał Paweł Wojciechowski, a Śpiączka z bliskiej odległości trafił do bramki

24'
GOOOOL! Bartosz Śpiączka, goście prowadzą.

23'
Wracam do gry, choć Szarek jest jeszcze poza boiskiem.

22'
Szarek i Śpiączka zderzyli się głowami w pojedynku o górną piłkę i obaj ptrzebują chwili, by dojść do siebie.

21'
Niezła wrzutka z lewej strony w pole karne Górnika, ale tam Podgórski faulował Leandro.

20'
Ładnie z rywalem na lewej stronie boiska powalczył Łysiak, będąc w trudnej sytuacji wywalczył aut dla swojej drużyny.

19'
Groźne zagranie Śpiączki w pole karne, ale tam skutecznie Szymusik zablokował Krykuna i piłkę złapał Kozioł.

18'
Dobra interwencja Grzelaka we własnym polu karnym, ale sędzia i tak dopatrzył się spalonego u jednego z piłkarzy Górnika.

17'
Mamy teraz troszkę chaosu na boisku, żadna ze stron nie potrafi dłużej utrzymać się przy piłce.

15'
Długie zagranie z głębi pola w kierunku Bartosza Śpiączki, ale piłkę zgarnął Przemysław Szarek.

13'
Jacek Podgóski oddał strzał z dystansu, ale piłka poleciała daleko od bramki gości.

12'
Z zawodnikiem Górnika już wszystko w porządku, gra została wznowiona.

11'
Serhij Krykun leży na murawie po starciu z jednym z kielczan, mamy małą przerwę w grze.

10'
Zagranie z głębi pola w kierunku Thiakane, ale ten nie zdołał dogonić piłki i ta wyszła za linię końcową.

9'
Thiakane zagrał niezłą piłkę w pole karne do Łysiaka, ale jego próba strzału została zablokowana.

8'
Jacek Kiełb został powstrzymany na prawej stronie boiska przez byłego zawodnika Korony, a obecnie obrońcę Gónika, Leandro.

7'
Paweł Łysiak zdecydował się na strzał sprzed pola karnego, ale piłka poleciała prosto w ręce Macieja Gostomskiego.

6'
Michał Goliński zagrał z prawej strony boiska piłkę w pole karne Korony, ale tam jej obrońcy poradzili sobie z rywalami.

5'
Tym razem lewą flanką zaatakowali kielczanie, ale źle przyjął sobie piłkę Thiakane i ta wyszła za linię końcową boiska.

4'
Nieudana próba dośrodkowania Grzegorza Szymusika z prawej strony boiska. Piłka wyszła na aut bramkowy.

3'
Kolejna próba araku lewą stroną boiska w wykonaniu Górnika, ale jeden z jego zawodników był na spalonym.

2'
Dośrodkowanie z lewej strony w pole karne Korony, ale tam skutecznie interweniował Rafał Grzelak.

1'
Arbiter, pan Tomasz Wajda, dał znak i od środka zaczęli goście

12:39
Piłkarze obu drużyn są już na murawie, zaczynamy za kilkadziesiąt sekund

12:38
Witamy z Suzuki Areny! Za chwilkę początek meczu Korona Kielce - Górnik Łęczna, zapraszamy do zapoznania się ze składami obu drużyn

***

Korona Kielce podejdzie do tego spotkania jako zespół, który w tym sezonie ligowym nie przegrał jeszcze ani jednego meczu. Na wyjazdach zanotował dwa remisy - 1:1 z Chrobrym w Głogowie oraz 0:0 z Puszczą w Niepołomicach.

Jedyne jak dotąd spotkanie u siebie żółto-czerwoni natomiast wygrali, było to 3:2 z GKS 1962 Jastrzębie. W spotkaniu tym podopieczni Macieja Bartoszka w pewnym momencie prowadzili już 2:0, ale dali się rywalom dogonić. Ostatecznie golem z rzutu karnego w samej końcówce triumf gospodarzom zapewnił Emile Thiakane. Wcześniej do bramki przyjezdnych trafiali Jacek Kiełb i Paweł Łysiak.

Teraz kielecki zespół zrobi wszystko, by przed własną publicznością po raz kolejny zgarnąć komplet trzech punktów. Do tego potrzebna jest jednak odpowiednia atmosfera panująca w drużynie.

- Chciałbym, żeby zawodnicy traktowali Suzuki Arenę jak swój dom, a szatnię i pracowników jak rodzinę. Jestem przekonany, że do każdego meczu moi piłkarze będą podchodzić z wielkim zaangażowaniem, a do meczów w Kielcach szczególnie - podkreślał przed tym meczem Maciej Bartoszek.

Koronę Kielce w tym okienku transferowym zasiliło dziewięciu nowych zawodników i część z nich ma bardzo duży wpływ na to, jak wygląda jej gra. Emile Thiakane zaliczył "asystę" przy samobójczym golu Kamila Juraszka w Głogowie i ustalił wynik meczu z GKS Jastrzębie. Paweł Łysiak w tym drugim starciu także strzelił gola, a do tego Jacek Podgórski miał dwie asysty. Regularnie grają także Przemysław Szarek, Remigiusz Szywacz, Mateusz Cetnarski, Rafał Grzelak i Piotr Basiuk. Najnowszym wzmocnieniem kieleckiego zespołu jest Marcel Gąsior, jednak zanosi się na kolejne transfery.

- Cały czas staramy się wzmocnić drużynę. Negocjujemy, rozmawiamy i liczę na to, że takie wzmocnienia jeszcze będą. Być może uda nam się sprowadzić jednego bądź dwóch zawodników, może nawet z ekstraklasy. W jednym przypadku w grę wchodzi wypożyczenie, w drugim również z opcją pierwokupu. Liczę, że takie wzmocnienia jeszcze będą w tym okienku transferowym - powiedział także Maciej Bartoszek.

W tabeli ligowej Korona zajmuje aktualnie dziewiąte miejsce z pięcioma punktami na koncie. Ma ich o jeden mniej od Górnika, który jest siódmy.

Lubelski beniaminek Fortuna 1 Ligi zagrał jak na razie w tym sezonie tylko dwa mecz i oba wygrał. Najpierw pokonał 3:0 GKS Bełchatów, a następnie 2:0 Resovię Rzeszów.

Oba zespoły grały ze sobą łącznie 35 razy i nieco lepszy bilans ma ekipa z Łęcznej. Wygrywała ona 15 razy, a przegrywała 14, sześć spotkań zakończyło się remisem. Korona ma także słabszy bilans bramkowy, wynosi 43-48.

Korona Kielce - Górnik Łęczna NA ŻYWO. Transmisja tv i online

Mecz Korona - Górnik w Fortuna 1 Lidze odbędzie się w niedzielę 20 września. Transmisję z niego przeprowadzi stacja Polsat Sport, a online mecz będzie można śledzić za pośrednictwem platformy IPLA.TV. Początek zmagań o godzinie 12:40.