Zaśpiewali po angielsku w Sandomierzu

  (GOP)

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

   Zaśpiewali po angielsku w Sandomierzu
  1/10
  przejdź do galerii

  ©Małgorzata Płaza

  28 młodych wykonawców zaprezentowało się na Festiwalu Piosenki Angielskiej, który odbył się w piątek w Domu Katolickim w Sandomierzu.

  Manchester United wrócił na 6. miejsce w tabeli. Kibice pozostałych drużyn nie pozostawiają na podopiecznych Mourinho suchej nitki

  (Dostawca: x-news)


  W dorocznym, zorganizowanym już po raz 18. konkursie uczestniczyli uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z powiatu sandomierskiego. Zaprezentowali różnorodny repertuar, od popowych ballad po ostry rock. Ich występy oceniało jury, w skład którego wchodzili angliści i muzycy. Jurorzy brali pod uwagę muzykalność, poprawność wymowy w języku angielskim, dobór repertuaru oraz ogólny wyraz artystyczny.

  Słów uznania nie szczędził młodym wykonawcom Janusz Suszyna, naczelnik Wydziału Oświaty w Starostwie Powiatowym w Sandomierzu.

  - Poziom imprezy jest na miarę jubileuszu. Festiwal osiągnął dojrzałość i wyjątkowo dojrzali są występujący na nim artyści. Nie zazdroszczę jurorom. Miałbym bowiem ogromny problem z wyłonieniem najlepszych wykonawców. Usłyszeliśmy wspaniałe głosy i znakomite interpretacje. Młodzież poradziła sobie świetnie również z językiem angielskim – mówił Janusz Suszyna.

  Roman Ryński, dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego, ogłaszając werdykt jury, podkreślił, że poziom festiwalu jest z roku na rok coraz wyższy, również pod względem językowym.
  W kategorii gimnazjów pierwsze miejsce zajęła Aleksandra Lipiec z Samborca, która zaśpiewała piosenkę „Stay” z repertuaru Rihanny.

  - Jestem szczęśliwa i bardzo zaskoczona. Nie spodziewałam się wygranej. Miałam naprawdę mocną konkurencję - powiedziała Ola.

  Zwyciężczyni dodała, że zdecydowała się na udział w festiwalu, aby sprawdzić swoje umiejętności wokalne i językowe.

  W starszej grupie najlepsza okazała się Oliwia Łukawska z I Liceum Ogólnokształcącego Collegium Gostomianum w Sandomierzu.

  Nagroda publiczności trafiła do Łukasz Leśki z II Liceum Ogólnokształcącego.

  Zwycięzcy otrzymali statuetki i nagrody rzeczowe.

  Organizatorem festiwalu było II Liceum Ogólnokształcące imienia Tadeusza Kościuszki w Sandomierzu. „Echo Dnia” sprawowało nad nim patronat medialny.


  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Wideo

  Galerie zdjęć

  Polecamy

  Rolnik Roku 2018 | Finał [zdjęcia, wideo]

  Rolnik Roku 2018 | Finał [zdjęcia, wideo]

  Symphonica 2 Rock of Poland w Kielcach. Będzie ostre granie!

  Symphonica 2 Rock of Poland w Kielcach. Będzie ostre granie!

  Gospodynie i Gospodarze Wiejscy. Finał [zdjęcia, wideo]

  Gospodynie i Gospodarze Wiejscy. Finał [zdjęcia, wideo]