Zawód kierowcy w czasach pandemii

Materiał informacyjny

Codziennie na polskich drogach pracuje około 3 tys. kierowców, którzy przewożą przesyłki klientów DB Schenker, wiodącego operatora logistycznego. Jednym z nich jest Robert Simon, który od 3 lat wykonuje transporty dla oddziału Wrocław.

- Oprócz realizacji codziennych obowiązków zaangażowałem się także w tegoroczną edycję wolontariatu pracowniczego Czas Pomagania, dostarczając przesyłki potrzebującym – mówi Robert Simon. Pracownicy wrocławskiego oddziału DB Schenker wsparli medyków
i pacjentów z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu, szyjąc dla nich maseczki i przekazując inne środki ochrony osobistej, m.in. fartuchy, czepki, a także niezbędne w obecnym czasie kremy do pielęgnacji rąk. – Podjęte przez nas działania bardzo ucieszyły personel. Ich wdzięczność była dla nas niezwykle motywująca – podkreśla kierowca DB Schenker i dodaje – To zadanie, tak jak wszystkie inne, które realizuję od początku pandemii, wykonywałem z uwzględnieniem wszelkich środków ostrożności
i procedur.

W obliczu pandemii koronawirusa bezpieczeństwo kierowców zawodowych nabrało szczególnego znaczenia – jest to jedna z grup zawodowych, które pozostają aktywne, dlatego musi być szczególnie chroniona przed zarażeniem.

- Również indywidualnie podejmuję działania, by zwiększyć bezpieczeństwo pracy – mówi Robert Simon. Jak sam przyznaje, można dostrzec społeczny dystans wywołany przez pandemię, przez co trudniej zbudować relacje z nowymi klientami. – Jednak jestem pozytywnie nastawiony do życia i staram się swoją energią dzielić z innymi – stwierdza.

Dodaj ogłoszenie