MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Zawodnicy ostrowieckiej „Szansy” znów triumfowali i zwiedzali Lwów

Anna Śledzińska
Uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej działającego przy Stowarzyszeniu „Szansa” w Ostrowcu Świętokrzyskim brali udział w zawodach sportowych we Lwowie na Ukrainie.

Zaproszenie od przyjaciół

Ostrowieckie stowarzyszenie ma już szerokie kontakty zagraniczne, dzięki udziałowi w wielu międzynarodowych zawodach.

- Dzięki nawiązanym znajomościom i zawiązaniu przyjaźni z trenerami i zawodnikami z Lwowskiego klubu „Sami”, zostaliśmy zaproszeni na zawody zostaliśmy zaproszeni przez głównego organizatora, naszego przyjaciela Andriya Porodko – wyjaśnia Remigiusz Woźniak, wiceprezes Stowarzyszenia „Szansa”. – Po wewnętrznych rozmowach postanowiliśmy zabrać naszych zawodników grających w bocce, a także reprezentantów w pływaniu i tenisie stołowym. Na miejscu okazało się, że oprócz nas z Polski są przedstawiciele Warsztatu Terapii Zajęciowej w Kaliszu oraz reprezentacja Olimpiad Specjalnych z Oddziału Pomorskiego.

Trening „urzędowy”

Do takiego wyjazdu niezbędne były paszporty. Dla pięciu osob, był to więc jednocześnie trening załatwiania spraw urzędowych. Musieli wraz instruktorami terapii zajęciowej pojechać do Urzędu Wojewódzkiego w Kielcach, by najpierw złożyć wnioski o paszport, a następnie odebrać dokumenty.

Przywieźli kolejne medale
Na Ukrainie startowali: Adrian Chobot, Piotr Datka, Paweł Dulęba, Dominika Grześkiewicz, Paweł Menducki, Łukasz Michalski, Milena Szwagierczak, Tomasz Taborski, Piotr Wierzbiński, Marcin Ziewiec. Ich opiekunami byli Jacek Burda, Robert Rogala, Przemysław Walczyk i Remigiusz Woźniak.

Zawodnicy, którzy grali w bocce po przeprowadzonych preeliminacjach zakwalifikowali się do najsilniejszej grupy i zajęli po zaciętych bojach IV miejsce. W indywidualnych zawodach Milena Szwagierczak zajęła I miejsce i zdobyła złoty medal, Tomasz Taborski w swojej grupie zajął IV miejsce, natomiast Dominika Grześkiewicz i Marcin Ziewiec w swoich grupach zajęli VIII miejsce. Do zawodów za przygotowania odpowiedzialny był Przemysław Walczyk.

W tenisie stołowym odbyły się tylko gry pojedyncze. Paweł Menducki zajął III miejsce i zdobył brązowy medal, a Piotr Wierzbiński zajął V miejsce. Opiekunem tenisistów był Robert Rogala.

Pływacy, którzy pojechali na Ukrainę startowali na dystansie 25 metrów stylem dowolnym. Adrian Chobot zdobył I miejsce miejsce i złoty medal, Piotr Datka II miejsce i srebrny medal, Paweł Dulęba zdobył III miejsce i brązowy medal, natomiast Łukasz Michalski wywalczył IV miejsce. Na basenie odpowiedzialni za pływaków byli Remigiusz Woźniak i Jacek Burda.

Nie tylko sport

Oprócz udziału w zawodach sportowych znalazł się czas na zwiedzanie lwowskiego rynku oraz odwiedzenia polskiej restauracji „Premiera Lwowska”.

- Pojechaliśmy w 14 - osobowym składzie, 10 zawodników oraz 4 opiekunów. Jesteśmy bardzo zadowoleni i wdzięczni, że udało nam się namówić na wyjazd doktora Jacka Burdę, który sprawował nie tylko opiekę medyczną nad naszą ekipą, ale również był naszym przewodnikiem po Lwowie - mówi Robert Rogala, kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie